امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
سب
1397/9/14 چهارشنبه  برگزاری کارگاه خلاقیت و ساخت کاردستی در کتابخانه عمومی ابوریحان شهرستان ری با حضور اعضای کودک، کارگاه ساخت کاردستی در کتابخانه عمومی ابوریحان شهرستان ری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، به همت افسانه کورگلی مسئول کتابخانه، کارگاه خلاقیت و ساخت کاردستی با حضور تعدادی از اعضای کودک در کتابخانه عمومی روستایی ابوریحان شهرستان ری برگزار شد.

افسانه کورگلی مسئول کتابخانه روستایی ابوریحان با اعلام این خبر گفت: خلاقیت یعنی خلق آثاری نو و توانایی تولید ایده‌های جدید، خلاقیت مختص افراد خاص نیست و همه مردم دارای این توانایی هستند؛ گرچه سطح خلاقیت در افراد مختلف متفاوت است، ولی مهارتی اکتسابی و قابل یادگیری است که می‌توان با تمرین آن را ارتقا داد.

وی افزود: خلاقیت در کودکان ابعاد گوناگونی دارد، خلاقیت کلامی، فیزیکی، تجسمی، درون‌فردی و ... در این میان روش‌های آموزشی گوناگونی هم برای پرورش آن وجود دارد؛ قصه‌گویی، بازی، پرورش حواس پنجگانه و البته آموزش کاردستی که در روش آخر کودک بسیاری از مفاهیمی را که باید بیاموزد، به صورت غیرمستقیم و ماجراجویانه می‌آموزد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ