امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
asd
1397/10/11 سه‌شنبه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران عنوان کرد: توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در برنامه‌های دهه فجر کتابخانه ها نخستین جلسه شورای برنامه ریزی دهه فجر با تاکید بر لزوم توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در برنامه‌های این مناسبت فرهنگی با حضور مدیر کل کتابخانه های استان برگزار شد.

نخستین جلسه شورای برنامه ریزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز گذشته یکشنبه 9 دی با حضور علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛اسماعیل جانعلی پور معاون ،روسا و کارشناسان اداره کل در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران با بیان اینکه به لطف خداوند و همت مردم نقشه‌های دشمنان همواره در طی این ۴۰ سال بی نتیجه‌ باقی‌ مانده است و ان‌شاء‌الله از این به بعد نیز انقلاب استوار و محکم راه خود را ادامه می‌دهد، اظهار کرد: نظر اداره کل بر این است که در فرصت باقی مانده تصمیم سازی برای اجرای برنامه‌های نو، کاربردی و اثرگذار در خصوص برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام شود بنابراین لازم است برنامه ریزی دقیقی در این رابطه انجام شود.

نیکنام افزود:مشخص‌ بودن برنامه‌های مناسبتی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یک ضرورت مهم است و باید در این راستا اقدامات شاخص با رویکرد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب انجام گیرد.

 وی به بصیرت‌افزایی مردم و آگاهی نسبت به خدمات نظام اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی همچون نقد و بررسی و رونمایی کتاب مرتبط با انقلاب اسلامی ؛ به آگاهی مردم به‌خصوص جوانان کمک بسزایی خواهد شد.

 نیکنام یادآور شد: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا به تفکیک کتابخانه ها و شهرستان ها  و برگزاری نشست های خاطره گویی با حضور خانواده  شهیدان از جمله اقدامات مهم در عرصه برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است که باید به آن توجه شود.

در ادامه جلسه پیشنهاد برگزاری مسابقات سراسری کتابخوانی همزمان با دهه مبارک فجر، برگزاری نشست های نقد و بررسی و رونمایی کتاب با محوریت چهلمین سال انقلاب اسلامی ،برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی ارائه شد.

در انتها مصوب شد تمام واحدهای مرتبط برنامه‌های پیشنهادی خود را طی هفته آماده و در دو قالب برنامه‌های عمومی و برنامه‌های ویژه و نوآورانه در اولین فرصت به صورت مکتوب ارائه شود و ادارات کتابخانه های شهرستان‌ها نیز برنامه‌های خود را به این کمیته ارائه نمایند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ