امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
سب

شسی

شیس
1397/9/1 پنجشنبه به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار برگزار شد نشست صمیمی کتابداران دماوندی با فرماندار شهرستان نشست صمیمی کتابداران به همراه نویسندگان و اهالی قلم با فرماندار و امام جمعه شهرستان دماوند در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛مجید صفری فرماندار دماوند، در این نشست با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی اظهار کرد: کتاب و کتاب‌خوانی و تاثیر مطالعه، آگاهی بخشی به مردم است و باید به آن تأکید کرد که یکی از حقوق شهروندی است.

 وی افزود: بحث آگاهی مغفول مانده است و آمار مطالعه در سطح کشور مطلوب نیست، درحالی‌که جامعه به‌شدت به آن نیاز دارد و دلیل همه اضطراب و تشویش مردم را در این زمانه عدم مطالعه و بینش کافی دانست.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: اگر هدف و برنامه‌ای داریم و قصد دست‌یابی به آن هدف راداریم لازمه آن افزایش آگاهی و اطلاعات در زمینه های مختلف است.

صفری با تأکید به اینکه در صورت عدم افزایش آگاهی و شناخت نسبت به موضوعات نمی‌توانیم درست و به‌موقع تصمیم بگیریم خاطرنشان کرد: فرصتی برای آزمون‌وخطا نداریم و بسیاری از موضوعات را که به‌دفعات تجربه کرده‌ایم، دیگر نمی‌توانیم به آزمودن آن ادامه دهیم.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین میثم کریمایی نماینده امام جمعه شهرستان در زمینه مطالعه و دستور اکید قران به مسئله خواندن و تفکر مسائلی را بیان کرد و روند رشد و کمال در انسان را منوط به خواندن و مطالعه در خلقت و نفس دانست.

سپس محمد جواد حاج اخوندی از نویسندگان و فرهیختگان بومی شهرستان در زمینه کتاب و کتابخوانی گفت:کمتر کسی است که به اهمیت خواندن پی نبرده باشد اماوضعیت  کشور ماهمچنان در این زمینه رضایت بخش نمی باشد و علت آن را پی نبردن به مفهوم مطالعه از زمان کودکی دانست و قصه گویی را یکی از عوامل مهم در تحکیم این مفهوم بیان کرد

در ادامه حسین محمدی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دماوند،ضمن تقدیر و تشکر از مدعوین ،ایام بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار را به همه اهالی فرهنگ و قلم تبریک گفت و آمادگی خود را در مورد همکاری با انجمن نویسندگان اعلام کرد.

در پایان از کتابداران شهرستان دماوند با دادن لوح از طرف فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، تقدیر به عمل آمد .

بيشتر
نسخه قابل چاپ