سیل
1397/11/15 دوشنبه با برگزاری ده ها برنامه های آموزشی و فرهنگی؛ کتابخانه های عمومی شمیرانات میزبان دوستداران کتاب شدند کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات با برگزاری برنامه های آموزشی و فرهنگی نظیر نشست حافظ خوانی، کلاس های آموزشی خلاقیت و خوشنویسی، آموزش داستان نویسی و ... میزبان دوستداران کتاب و کتابخوانی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات با استقبال از حضور علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و با برگزاری برنامه های ویژه آموزشی باعث ارتقاء سطح علمی و مهارتی آنان شدند.

نشست حافظ خوانی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی شهید محلاتی، نشست حافظ خوانی توسط سنا ضرابیان کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی با حضور ۱۸ نفر از اعضای علاقمند خانم برگزار شد.

گفتنی است در این نشست غزل چهاردهم و پانزدهم بحث و بررسی و مفاهیم آن ها بیان شد.

کلاس آموزش خلاقیت در کتابخانه عمومی شهید محلاتی

به همت صفیه زمانی مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی شهید محلاتی، کلاس آموزش خلاقیت با قصه خوانی کتاب و نقاشی توسط سنا ضرابیان کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی با حضور جمعی از اعضای کودک برگزار شد.

گفتنی است در این نشست کتاب «کتاب زمین» نوشته تادپار با موضوع آشنایی کودکان با راه های مراقبت از کره زمین و «قصه های کوچک برای بچه های کوچک» نوشته شکوه قاسم نیا قصه خوانی شد در ادامه کودکان برداشت خود را از یکی از این دو کتاب به دلخواه خودشان نقاشی کشیدند.

برگزاری کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام‌ده

به همت فاطمه جمالیان مسئول کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی به سرپرستی سیدکمال بنی لوحی با حضور جمعی از علاقمندان در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام‌ده برگزار شد.

گفتنی است در این کلاس سرمشق های تحریری چند بیت از اشعار شاهنامه حکیم فردوسی و سرمشق های سطح درشت چند تک مصراع تدریس شد.

کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی با حضور تعدادی از هنرجویان توسط ساجده کسائیان کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی برگزار شد.

گفتنی است در این جلسه قواعد حروف"م " و" ل " آموزش و کارهای تک تک هنرجویان بررسی شد سپس به سه کاردستی با حروفی که هنرجویان درست کرده بودند انتخاب و هدایایی به آنها اهدا شد.

کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهدای لواسانات

به همت اعظم احمدی مسئول  و نیره شیرخانی کتابدار کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی با حضور ۸ نفر از اعضای علاقمند توسط حمید عزیزی مربی کلاس برگزار شد.

گفتنی است کلاس آموزش خوشنویسی دوشنبه ها ساعت ۱۶ در کتابخانه برگزار و آموزش خط نستعلیق توسط حمید عزیزی و آموزش خط تحریری توسط طیبه میر عماد تدریس می‌شود.

نشست کانون ادبی در کتابخانه عمومی شهدای لواسانات

به همت اعظم احمدی مسئول و نیره شیرخانی کتابدار کتابخانه، نشست کانون ادبی با موضوع "آموزش نقد شعر کاربردی و نقد شعر امروز  با حضور ۳۰ نفر از علاقمندان توسط مریم آویژگان، کارشناس ارشد ادبیات و زبان فارسی در کتابخانه عمومی شهدای لواسانات برگزار شد.

گفتنی است ادامه بررسی رباعی و رباعی امروز، شعرخوانی و نقد شعر اعضاء از جمله برنامه های این نشست بود.

نشست حافظ شناسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات

به همت مریم ملکوتی مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست حافظ شناسی با حضور جمعی از اعضاء توسط مهسا پیروزفر کارشناس ارشد ادبیات نمایشی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات برگزار شد.

در این نشست که با هدف بررسی واژه هایی که در دیوان حافظ جایگاه مثبتی دارند برگزار شد چرایی طرح شراب در دیوان حافظ، استفاده از شراب به عنوان اسلحه ای برای مبارزه با تزویر و رقص، آواز و موسیقی در دیوان حافظ و قدمت آن در ایران زمین بررسی شد سپس غزل های ۱۱۵و ۱۱۶ دیوان حافظ بازخوانی گردید.

کلاس آموزش داستان نویسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش داستان نویسی توسط شهین عالی کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی با حضور تعدادی از هنرجویان علاقمند کودک در کتابخانه عمومی شهید محلاتی برگزار شد.

گفتنی است در این کلاس کتاب «گل آتش» نوشته مظفر سالاری بازخوانی و کتاب «سفرنامه ناصرخسرو» معرفی شد.

 نشست جمع خوانی کتاب «رازهای روزهای بهاری» در کتابخانه عمومی شهید باهنر

 به همت مریم ملکوتی، مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «رازهای روزهای بهاری» نوشته امیر حسین زمانپور با حضور گروهی از اعضای دانش آموز دبستان شهید فهمیده در کتابخانه برگزار شد.

گفتنی است در پایان تعداد ۷۵ نسخه کتاب توسط دانش آموزان امانت گرفته شد.

نشست جمع خوانی کتاب «دلقکها و حکایتهای عامیانه» در دبستان ترنم ولایت

به همت فاطمه جمالیان، مسئول کتابخانه عمومی شهدای نیکنام ده، کتاب «دلقکها و حکایتهای عامیانه» نوشته مرجان کشاورزی آزاد، با حضور گروهی از اعضای دانش آموز، در کتابخانه مدرسه ترنم ولایت جمع خوانی شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 212