امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


به مناسبت ایام دهه فجر انجام می شود؛ برگزاری بیش از ۵۰۰ برنامه فرهنگی و افتتاح 5 کتابخانه عمومی در استان تهران سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران با تشریح برنامه کتابخانه های تهران در ایام دهه فجر گفت: بیش از ۵۰۰ برنامه شاخص ویژه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار می‌شود. همچنین در این ایام سه باب کتابخانه عمومی و دو کتابخانه سیار یار مهربان برای خدمت رسانی به نقاط محروم استان تهران افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، محمدهادی ناصری طاهری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران به تشریح برنامه های این اداره کل در ایام بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران همگام با سایر نهادها و ارگان‌های مسئول با اجرای بیش از  ۵۰۰ برنامه متنوع فرهنگی در خدمت اعضا و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود. این برنامه ها که برای پاسداشت روزهای امیدبخش پیروزی انقلاب اسلامی و یادآوری خاطره ایثار، همدلی، اتحاد، وحدت، مقاومت و در ‌نهایت پیروزی مقتدرانه ملت سربلند ایران اسلامی برپا می‌شود، فعالیت‌های گوناگونی نظیر دیدار با خانواده های شهدای مدافع حرم، برگزاری جشن بزرگ کودک با حضور اعضای کتابخانه های عمومی شهر تهران در کتابخانه مرکزی پارک شهر، حضور حداکثری کتابداران در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و برپایی غرفه در آن روز و... را در سطح استان در بر می‌گیرد.

افتتاح و بازگشایی کتابخانه ها

ناصری اظهار داشت: همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مسئولان نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مسئولان ملی و استانی، چهار باب کتابخانه عمومی به نام های بهشت شهرستان رباط کریم، سربندان شهرستان دماوند، شهید رستگار شهرستان ری افتتاح خواهد شد. همچنین با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در مناطق محروم و کم‌برخوردار روستایی و فراهم کردن زمینه دسترسی آسان این گروه به کتاب، کتابخانه های سیار یار مهربان ۸ و ۹ نیز در شهرستان های ملارد و ری افتتاح می شود.

برگزاری عصر شعر در کتابخانه ها

وی ادامه داد: به‌ منظور پاسداشت و ارتقای دستاوردهای شعر، ۵ نشست عصر شعر در شهرستان های قدس، پاکدشت، اسلام و پیشوا با حضور اعضای علاقمند در کتابخانه ها برگزار خواهد شد. همچنین در برخی از شهرستان ها از جمله اسلامشهر و ملارد نیز این برنامه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا خواهد شد.

برگزاری نشست نقد و بررسی و رونمایی کتاب

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران اظهار داشت: فعالیت دیگری که به صورت نظام مند در استان تهران برگزار می‌شود، موضوع نقد کتاب است. طی این ایام نشست های نقد و بررسی کتاب با حضور مولفان و منتقدان در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود.  

 اجرای ویژه برنامه های فرهنگی برای تمام رده های سنی  

وی گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر بیش از ۵۰۰ برنامه فرهنگی در شهرستان ها و کتابخانه های شهر تهران از جمله جمع خوانی، قصه گویی، نقد ورونمایی، معرفی کتاب، نمایشگاه عکس، کتاب، نشست کتابخوان کتابخانه ای، مدرسه ای و تخصصی، بازدید مدارس، زنگ انقلاب، روایتگری انقلاب، آذین بندی کتابخانه ها، جشن انقلاب ویژه  کودکان، دیدار با خانواده های شهدای انقلاب، غبارروبی مزار شهدای انقلاب؛ مسابقه نقاشی، روزنامه دیواری، خاطره نویسی، مسابقه مشاعره ویژه نوجوانان از دیگر برنامه های کتابخانه ها است.

 برپایی غرفه در راهپیمایی ۲۲ بهمن

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران ادامه داد: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان های استان تهران با راه اندازی غرفه ای در مسیر راه پیمایی ۲۲ بهمن اقدام به برگزاری برنامه های نظیر قصه گویی برای کودکان، معرفی کتاب های انقلاب اسلامی و گام دوم انقلاب، برگزاری مسابقات فرهنگی متنوع نظیر نقاشی در خدمت عموم مردم خواهد بود و کتابداران استان نیز به منظور تجدید پیمان با آرمان‌های امام راحل(ره)، با حضور حداکثری و هماهنگ خود در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، در این حرکت افتخارآفرین مردمی حضور خواهند بود.

وی اظهار داشت: امیدواریم به سهم خودمان نقشی هر چند کوچک در بزرگداشت پیروزی انقلاب به ویژه در ایام الله دهه فجر داشته باشیم.

نسخه قابل چاپ
بيشتر