امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

متون عمومي
متون عمومي
به میزبانی کتابخانه عمومی ولایت شهرستان قرچک؛ نشست جمع خوانی کتاب«کیکاوس شاه عاشق» برگزار شد نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «کیکاوس شاه عاشق» بازآفرینی محمدرضا یوسفی با حضور اعضاء در کتابخانه عمومی ولایت شهرستان قرچک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ اکرم انجیری، کتابدار کتابخانه عمومی ولایت شهرستان قرچک با اعلام این خبر گفت: نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «کیکاوس شاه عاشق» از سری داستان های شاهنامه بازآفرینی محمدرضا یوسفی با حضور تعدادی از اعضاء در کتابخانه عمومی ولایت شهرستان قرچک برگزار شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این نشست درک بهتر ادبیات حماسی و علاقه‌مند کردن کودکان به کتابخوانی بوده است.

انجیری در معرفی این کتاب گفت: «کیکاوس شاه عاشق» داستانی اقتباسی از شاهنامه است که به زبان ساده و روان برای مخاطبان گروه سنی (ج و د) بازآفرینی شده است.

کتابدار کتابخانه عمومی ولایت اظهار داشت: «کیکاووس‌شاه» آرزو داشت «جمشیدشاه» دوران خود باشد. به همین علت به مازندران لشکرکشی کرد تا دیو سپید را نابود کند اما اسیر و نابینا شد. «رستم» به کمک او شتافت و نجاتش داد. کیکاووس میخواست با «فریدون‌شاه»، «منوچهرشاه» و «هوشنگ‌شاه» برابر باشد، پس تصمیم گرفت به جنگ پادشاهانی برود که در روزگار اسارت او به ایران یورش آورده بودند...

بيشتر
نسخه قابل چاپ