امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عموميبرگزاری کلاس آموزش «نوشتن خلاق» در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی شهرستان بهارستان به همت مسئول و کتابدار کتابخانه، کلاس آموزش نوشتن خلاق با حضور تعدادی از نوجوانان عضو در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت اعظم صالحی مسئول و ظریفه قاسم پور کتابدار کتابخانه، کلاس آموزش نوشتن خلاق با حضور تعدادی از نوجوانان عضو در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی شهرستان بهارستان برگزار شد.

ظریفه قاسم پور کتابدار کتابخانه و مدرس کلاس، در این جلسه درباره موضوع «رویاها و نویسندگی» صحبت کرد و افزود: گذر از حالت بیداری به حالت رویا تخیل ما را غنی تر و خلاقیتمان را تقویت می کند؛ وقتی درباره رویاهایمان می نویسیم یعنی از جهان دیدنی ها به جهان نادیدنی ها می رسیم. رویاها شاهراهی برای رسیدن به ناخودآگاه ما هستند.

وی اضافه کرد: برای نوشتن درباره رویا باید پنج قدم اصلی را طی کرد که عبارتند از: رویایتان را به یاد آورده و آن را بنویسید؛ چه احساسی نسبت به آن رویا دارید؟؛ چه ارتباطی میان این رویا و زندگی شما وجود دارد؟؛ چگونه می توانید رویایتان را توسعه دهید؟ و چگونه می توانید به این رویا جان دهید و آن را زنده نگه دارید؟

قاسم پور گفت: گام دیگری که در هر نوع نوشته ای بسیار مهم است انتخاب یک «عنوان» جذاب به نوشته تان است.

در ادامه نوجوانان یکی از رویاهای خود را انتخاب کرده و آن را نوشته و در کلاس خواندند و درباره نوشته ها گفتگو شد در ادامه نوشته کوتاهی از شماره 71 نشریه انشاء و نویسندگی جمع خوانی شد.

گفتنی است کلاس آموزش نوشتن خلاق  در کتابخانه پروین اعتصامی برگزار می شود و شرکت برای نوجوانان عضو کتابخانه کاملا رایگان است.

منبع: baharestan
نسخه قابل چاپ
بيشتر