امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


سومین جلسه کارگاه آموزشی روانشناسی در کتابخانه عمومی علامه دهخدا تهران به همت مسئول کتابخانه، سومین جلسه کارگاه آموزشی روانشناسی با حضور علاقه مندان در کتابخانه عمومی علامه دهخدا تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت زهرا احیایی مسئول کتابخانه، سومین جلسه کارگاه آموزشی روانشناسی با عنوان یک قدم مانده با حضور تعدادی از علاقه مندان در کتابخانه عمومی علامه دهخدا تهران برگزار شد.

در ابتدای جلسه حاضرین تجربه خود درباره انجام دو تمرین نوبت قبل، پیدا کردن ده ریشه ساده و نامحسوس از نارضایتی های ما و فایده رساندن به یکی از اشخاصی که با او ارتباط مثبتی نداریم را گزارش کردند و درباره نتایج تمرین بحث و گفتگو شد سپس بحث خوب بودن و حد و مرزهای خوبی کردن به دیگران مورد بحث قرار گرفت.

در ادامه درباره عینک نارنجی و تغییر نگاه گفتگو شد و در این رابطه 5 موضوع شکرگزاری به جای غر زدن، دم غنیمت شمردن به جای حسرت گذشته و یا نگرانی از آینده، بی خیال شدن حوادث کوچک (مانند پت و مت)، انعطاف در برنامه به جای کمال طلبی و خوشبین بودن به جای بدبین بودن برایت تغییر نگاه پیشنهاد شد.

گفتنی است برای تمرین جلسه بعد پیشنهاد شد حاضرین 5 مورد از حساسیت های غیر مفید خود را پیدا کرده و در طول هفته تلاش کنند نسبت به آن بیخیال شوند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر