امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي
به میزبانی کتابخانه عمومی ولایت انجام شد؛ دومین جلسه مشورتی شورای جوانان شهرستان قرچک دومین جلسه مشورتی شورای جوانان شهرستان قرچک با محوریت برنامه ریزی د رخصوص هفته کتاب در کتابخانه ولایت برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، دومین جلسه مشورتی شورای جوانان شهرستان قرچک با محوریت برنامه ریزی درخصوص هفته کتاب با حضوربهروز مشتاق رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های شهرستان قرچک، مهین صغیری رئیس امور اجتماعی فرمانداری و حمید رضا سهندی دبیر کار گروه اقتصادی و کار آفرینی و عضو هیئت رئیسه مجمع مشورتی جوانان استان تهران،لیلا شهرکی مسئول کتابخانه ولایت و  دیگر اعضاء  برگزار گردید.

درابتدای این جلسه بیات رئیس اداره کتابخانه های قرچک ضمن اشاره به نقش و اهمیت مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی اظهار امیدواری کرد که با کمک اعضاء مشورتی شورای جوانان بتوان گام های  مؤثر در ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان نوجوانان و جوانان برداشت.

بیات افزود: شورای مشورتی جوانان با تشویق و جذب سایر همسالان خود به سمت کتابخانه ها می توانند  به عنوان یک سرباز فرهنگی در سطح شهرستان فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: در خصوص برنامه های هفته کتاب از جمله نقد و بررسی کتاب و نشست  های کتابخوان کتابخانه ای می توان  افراد را ترغیب به شرکت در این جلسات کرد.

در ادامه لیلا شهرکی مسئول کتابخانه ولایت به اهم برنامه های هفته  کتاب در سطح شهرستان  پرداخت

شهرکی تاکید کرد:  نیاز جدی است تا جوانان را با آن روحیه خستگی ناپذیر کنار خود قرار دهیم تا از ایده و فکر آنها برای پیشبرد هرچه بهتر برگزاری  برنامه های فرهنگی شهرستان بهره ببریم.

بهروز مشتاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرچک نیز  به نقش جوانان در ترویج فرهنگ کتابخوانی و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره نمود واز آنان خواست که مبلغان فرهنگی در این حوزه باشند.

در پایان مهین صغیری مسئول امور اجتماعی فرمانداری از این کار گروه خواست در ترویج و فرهنگ کتابخوانی بازوی کتابخانه ها باشند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر