امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


در دهه اول آبان ماه صورت گرفت؛ اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی در کتابخانه‌های عمومی پاکدشت همزمان با دهه اول آبان ماه، برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی با مشارکت کتابداران در سطح کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاکدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، همزمان با دهه اول آبان ماه، برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی به همت کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاکدشت  برگزار شد و مورد استقبال اعضا کتاب دوست و کتاب خوان قرار گرفت.

نشست جمع خوانی و پرسش و پاسخ کتاب امام رضا (ع) در روستای علی آباد پاکدشت

به همت منوچهر برزگر مسئول و امید قاسمی خجسته کتابدار کتابخانه عمومی سیار یار مهربان 1پاکدشت و با حضور جمعی از دانش آموزان مشتاق کتابخوانی در محوطه مدرسه دخترانه سعادت واقع در روستای علی آباد کتاب « امام رضا (ع) » جلد دهم از مجموعه کتاب های 14قصه، 14 معصوم نوشته حسین فتاحی جمع خوانی شد.

 دانش آموزان پس از خواندن کتاب به گفتگو با یکدیگر در مورد موضوع کتاب پرداختند و سوالاتی را طرح نمودند. همچنین  پس از به عضویت در آمدن در کتابخانه، کتابهای مورد نظرشان را به امانت گرفتند.    

برگزاری کارگاه نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) پاکدشت

به همت طیبه چراغعلی مسئول کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) شهر فرون آباد شهرستان پاکدشت کارگاه نقاشی و رنگ آمیزی ویژه کودکان برگزار شد.

به گفته مسئول کتابخانه در این کارگاه اعضا خردسال پس از ترسیم نقاشی، به رنگ آمیزی نقاشی خود با مدادهای رنگی و شمعی پرداختند.

در پایان با نظرسنجی از بچه ها سه نقاشی برتر انتخاب شد.

نشست جمع خوانی آشنایی با زندگی شهید بابایی در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی فیلستان

جمع خوانی کتاب « آشنایی با زندگینامه شهید بابایی» نوشته علی ذوالفقاری با حضور اعضای پسر درکتابخانه عمومی پروین اعتصامی فیلستان شهرستان پاکدشت برگزار شد.

دراین نشست که به همت سیده مریم حسینی مسئول کتابخانه برگزار گردید، نوجوانان با جمع خوانی کتاب « آشنایی با زندگینامه شهید بابایی» با زندگی سرلشکر خلبان عباس بابایی از شهدای نیروی هوایی آشنا شدند.

بازدید دانش آموزان دبستان فاطمیه از کتابخانه عمومی  امام جعفر صادق(ع) پاکدشت

دانش آموزان پایه دوم دبستان فاطمیه از کتابخانه عمومی امام جعفرصادق(ع) پاکدشت بازدید کردند و با بخشهای مختلف کتابخانه آشنا شدند.  همچنین دانش آموزان  ساعتی را در بخش کودک کتابخانه سپری نمودند و کتاب  « مهمان کوچک، داستان کودکی حضرت محمد(ص) » نوشته سیدعلی کاشفی خوانساری را به همراه فاطمه کاظمی و مریم پیرویسی کتابداران این کتابخانه جمع خوانی کردند.

در پایان کودکان به عضویت کتابخانه در آمدند و کتابهای موردعلاقه خود را امانت گرفتند.     

برگزاری کارگاه کاردستی با خمیر بازی در بخش کودک کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) پاکدشت

با حضور جمعی از اعضا کودک کارگاه ساخت کاردستی با خمیر بازی در سالن کودک کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) برگزار شد. به گفته فاطمه نوری مسئول این کتابخانه، در ابتدا  اشعار کتاب « شیمو با خرس کوچک، میره به مهد کودک »  برای بچه ها بلندخوانی شد و پس از ایجاد فضایی شاد و مفرح در جمع کودکان، آنها  به ساخت کاردستی با خمیر بازی پرداختند. 

برگزاری کارگاه ساخت کاردستی با مواد دور ریختنی در کتابخانه شهید مطهری پاکدشت

 به همت مهدیه پازوکی مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری و با حضور اعضا کارگاه ساخت کاردستی با استفاده از مواد دور ریختی تشکیل شد.

دراین برنامه اعضا حاضر سعی نمودند ضمن شناخت درختان، به بیان نام درختان نزدیک محل زندگی شان بپردازند و با استفاده از تکه چوب های خشک شده، چوب کبریت و کاغذ رنگی های بلا استفاده کاردستی هایشان را تهیه نمایند.

جمع خوانی کتاب « منزلت امام حسین » توسط  اعضا بزرگسال کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) پاکدشت

جمع خوانی کتاب  « منزلت امام حسین » نوشته اسدالله محمدی نیا با حضور اعضای بزرگسال در کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) پاکدشت برگزار شد.

دراین نشست که به همت فاطمه نوری مسئول کتابخانه برگزار گردید، اعضا ضمن خوانش بخشی از کتاب و مطالعه  داستان آمدن پیامبر اکرم (ص) به صحنه کربلا، از چند سوال اساسی طرح شده در این کتاب اطلاع یافتند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر