امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


همزمان با دهه پایانی ماه صفر؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های قرچک برگزار شد به همت مسئولین و کتابداران در ایام عزاداری دهه پایانی ماه صفر، برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی قرچک برگزار شد.

به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ همزمان با ایام عزاداری و سوگواری رحلت حضرت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) برنامه های متنوع فرهنگی از جمله معرفی کتاب های متناسب با این ایام، برگزاری نشست کتاب خوان، قصه گویی در سه مقطع سنی کودک، نوجوان و بزرگسال در کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک برگزار شد.

 جمع خوانی کتاب «سقای آب و ادب» در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری 

به همت فرهاد نورپورکتابدار کتابخانه و  با  هدف آشنایی اعضا با منابع کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «سقای آب و ادب" با حضور فعال اعضاء در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری برگزار شد.

در ابتدای نشست نورپور کتاب «سقای آب و ادب» نوشته مهدی شجاعی را به اعضاء معرفی و در ادامه همراه با  اعضاء کتاب را بازخوانی کردند و درباره کتاب بحث و تبادل نظر شد.

جمع خوانی کتاب «سید من حسین» در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری

به همت ام لیلا رفیع پور مسئول کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «سید من حسین» با حضور فعال اعضاء در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری برگزار شد.

در ابتدای نشست رفیع پور مسئول کتابخانه کتاب   «سید من حسین» نوشته تقی شجاعی را به اعضاء معرفی و در ادامه همراه با  اعضاء کتاب را بازخوانی کردند و درباره کتاب بحث و نتیجه گیری شد.

 برگزاری کلاس آشنایی با منابع مرجع در بخش کتابخانه عمومی شهید مطهری

با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ترغیب کودکان به حضور در کتابخانه و استفاده از منابع آن، کلاس آشنایی  اعضاء کودک با منابع مرجع و روش صحیح  استفاده از آن و و همچنین معرفی کتاب های شاخص در حوزه کودکان، توسط کتابداران  در کتابخانه شهید مطهری برگزار شد.  

در این برنامه، منابع مرجعی همچون لغتنامه دهخدا، دایره المعارف مدرسه، فرهنگنامه دانش آموز، فرهنگ نامه حیات وحش ایران و ...، به اعضائ کودک معرفی و روش جستجوی اطلاعات در آن به طور مبسوط توضیح داده شد.

 جمع خوانی کتاب «از دیار حبیب» در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری 

به همت عباس بیات کتابدار کتابخانه،  نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «از دیار حبیب» از کتابچه عاشورا با حضور فعال اعضاء در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری برگزار شد.

گفتنی است کتاب «از دیار حبیب»، رمانی است کوتاه که گوشه‌هایی از زندگی حبیب بن مظاهر یار سالخورده حضرت سیدالشهدا(ع) را به تصویر می‌کشد؛ البته قسمت اعظم آن، به شهادت حبیب در کربلا اختصاص دارد و وصف عشق و شیدایی او به امام زمانش. داستان از زاویه‌دید دانای‌کل روایت می‌شود و به ۱۰ بخش تقسیم شده است.

 برگزاری نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی ولایت

به همت لیلا شهرکی مسئول کتابخانه، نشست «کتاب‌خوان» کتابخانه ای با حضور جمعی از اعضاء درکتابخانه ولایت برگزار شد.

در این نشست، کتاب های «آتش»، «سام»، «نیلوفر»، «سیاوش» و «داد» از سری کتاب‌های داستان های شاهنامه  با بازآفرینی محمد رضا یوسفی به ترتیب  توسط علی احمدی، محمد حسین روستایی، طاها فعله گری، حسین فعله گری و محمد فعلی  معرفی و تجربه خواندن آنها با اعضای کتابخانه و مخاطبان به اشتراک گذاشته شد.

بازدید دانش آموزان ابتدایی دبستان جهاد  از کتابخانه شهید مطهری قرچک

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ترغیب به مطالعه،   تعدادی از  دانش آموزان پایه دوم مدرسه پسرانه جهاد از بخش کتابخانه شهید مطهری بازدید کردند.

در این بازدید دانش آموزان با بخش های مختلف کتابخانه آشنا شدند، سپس نحوه استفاده از کتاب های مرجع وکتاب ها و نشریات رده سنی توسط کتابداران کتابخانه  توضیح داده شد. در ادامه کتابداران کتابخانه چند عنوان کتاب با موضوع زندگینامه امام حسین (ع)را برای کودکان معرفی و جمع خوانی کردند.

 معرفی و جمع خوانی «کتاب های نارنجی» در کتابخانه عمومی شهید مطهری

به همت کتابداران کتابخانه و با هدف تقویت مهارت های خواندن در بین کودکان، نشست معرفی و جمع خوانی «کتابهای نارنجی» نوشته محمدکرام الدینی با حضور دانش آموزان پایه دوم دبستان پسرانه جهاد در بخش کودک کتابخانه شهید مطهری برگزار شد.

 در این نشست ضمن معرفی کتاب ها توسط کتابداران و قرائت صفحاتی از آن، در ادامه هریک از اعضاء نیز صفحاتی از کتاب را  بلندخوانی کردند.

 برگزاری مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی شهید مطهری

به همت کتابداران و با هدف تشویق دانش آموزان به حضور در فضای کتابخانه، مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی با موضوع آزاد، با حضور تعدادی از دانش آموزان ابتدایی دبستان دخترانه ایران در بخش کودک کتابخانه شهید مطهری برگزار شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر