امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


در هفته اول آبان صورت گرفت: اجرای برنامه های ترویجی در شهرستان ورامین در هفته اول آبان ماه کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی-آموزشی میزبان علاقمندان کتاب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ همزمان با هفته اول آبان؛ با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی  و به همت مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین کارگاه های متنوع فرهنگی-آموزشی در کتابخانه ها برگزار شد.

برگزاری جلسه مطالعاتی در پایگاه بسیج قمربنی هاشم (ع) شهرستان ورامین

همزمان با شهادت امام حسن مجتبی (ع) جلسه مطالعاتی با محوریت کتاب "صلح امام حسن : پرشکوه ترین نرمش قهرمانانه ی تاریخ "نوشته شیخ راضی آل یاسین توسط فرشته وفائی مسئول کتابخانه شهید فتوحی شعار در پایگاه بسیج خواهران قمربنی هاشم (ع) شهرستان ورامین معرفی شد.

در این جلسه که با حضور خواهران بسیجی در محل پایگاه قمربنی هاشم(ع) برگزار شد وفائی ضمن توضیحاتی در مورد کتاب گفت:کتاب «صلح امام حسن؛ پرشکوه‌ترین نرمش قهرمانانه‌ی تاریخ» به همّت انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است. اصل این کتاب، با عنوان «صلح الحسن» تألیف عالم جلیل‌القدر «شیخ راضی آل‌یاسین» از علمای حوزه‌ی نجف بوده است که در سال 1348 شمسی توسّط رهبر انقلاب در سنّ سی سالگی، ترجمه شده است.

وی افزود:تحلیل صلح امام مجتبی(علیه‌السلام)، معرفی شخصیت ایشان، موقعیت سیاسی حضرت پیش از بیعت، زمان بیعت و کوفه در روزهای بیعت، شرح و تبیین انگیزه‌های صلح، مقایسه‌ی میان شرائط امام حسن(علیه‌السّلام) و زمینه‌ها و مقدّمات قیام امام حسین(علیه‌السّلام) و غیره از موضوعات این کتاب خواندی و  ارزشمند می‌باشد.

برگزاری جلسه" مشاوره فرزند پروری " در کتابخانه علامه قطب الدین رازی

سومین جلسه مشاوره فرزند پروری با حضور مشاور علی حاجی حسینی و علاقمندان به جلسات مشاوره در کتابخانه علامه قطب الدین رازی ورامین برگزار شد.

در جلسات قبل مراحل رشد کودک و ویژگی های هر مرحله گفته شد در این جلسه مرحله سوم رشد کودک و ویژگی های آن در سه رده سنی صفرتایکسال:اعتماد دربرابر بی اعتمادی، یک تا سه سالگی:استقلال در برابر شرم و تردید و سه تا هفت سال :ابتکار در برابر احساس گناه آموزش داده شد.

در ادامه ضمن تبادل نظر شرکت کنندگان با استاد، سبک فرزند پروری توسط شرکت کنندگان حاضر در جلسه تکمیل و مورد بررسی قرار گرفت.

برگزاری کلاس نقاشی و کارگاه کاردستی در کتابخانه سیدالشهدا (ع) شهرستان ورامین

به همت میترا عرب مقصودی مسئول کتابخانه سیدالشهدا(ع) کلاس نقاشی و کارگاه کاردستی با حضور پرشور کودکان در کتابخانه سیدالشهدا (ع) روستای محمدآباد عربها شهرستان ورامین برگزار شد.

دراین برنامه ابتدا کودکان به رنگ آمیزی و نقاشی با موضوع "من طبیعت را دوست دارم" پرداختند سپس با استفاده از کاغذ های رنگی و چسب به ساخت عروسک های  رنگی پرداختند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر