امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


در هفته پایانی مهر صورت گرفت: میزبانی کتابخانه های عمومی ورامین از علاقمندان به کتاب در هفته پایانی مهر ماه کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی-آموزشی میزبان علاقمندان کتاب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ همزمان با هفته پایان مهر؛ با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی  و به همت مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین نشستهای متنوع فرهنگی-آموزشی در کتابخانه ها برگزار شد.

برگزاری جلسه" مشاوره فرزند پروری " در کتابخانه علامه قطب الدین رازی

دومین جلسه مشاوره فرزند پروری با حضورعلی حاجی حسینی ،مربی و علاقمندان به جلسات مشاوره در کتابخانه علامه قطب الدین رازی ورامین برگزار شد.

در این جلسه مطالبی پیرامون  سازماندهی طرح های پانویه (۸ تا ۱۲ ماهگی) مانند بقای شی، اعمال هدفدار، همچنین واکنش چرخشی ثالث (۱۲ تا ۱۸ ماهگی) شامل دانشمند کوچک، کنجکاوی در محیط، جستجو و آزمون و خطا، بازنمایی ذهنی، تفکر و بینش بعد از مراحل رشد کودک و مبحث دلبستگی ارائه شد. گفتنی است جلسات فرزند پروری روزهای چهارشنبه ساعت ۱۵ در کتابخانه علامه قطب الدین رازی برگزار می شود.

 سومین نشست مطالعاتی "درس گفتارهای ادبیات جهان "در کتابخانه ولیعصر(عج) شهرستان ورامین

به همت لیلا فاطمی کلش کتابدار کتابخانه ولیعصر(عج) سومین نشست مطالعاتی "درس گفتارهای ادبیات جهان"با موضوع  بررسی و شناخت شخصیت آثار و سبک "ولادیمیر ناباکوف" نویسنده اهل روسیه برگزار شد. در این نشست که با حضور اعضای فرهیخته و علاقمند به نشست های ادبی برگزار شد به معرفی و بررسی اجمالی چند اثر از ناباکوف پرداخته شد. خنده در تاریکی، چشم، به دلقک ها نگاه کن، ناامیدی، پنین، دعوت به مراسم گردن زنی و دفاع لوژین از جمله آثار مورد بررسی بود.

طراحی روزنامه دیواری با موضوع پدافند غیر عامل در کتابخانه شهید فتوحی شعار

 به همت معصومه الیکایی کتابدار کتابخانه شهید فتوحی شعار و با حضور دانش آموزان مدرسه دخترانه امام رضا (ع) روزنامه دیواری با موضوع پدافند غیرعامل ساخته و طراحی شد.

دراین برنامه دانش آموزان با محوریت کتاب "انسان و طبیعت "نوشته مجید عمیق و همچنین با طراحی نقاشی های مختلف از جمله هماهنگی و همرنگی در دفاع و...  به ساخت روزنامه دیواری پرداختند.

 جمع خوانی کتاب "یادت باشد"با حضور حلقه صالحین نوجوان شهید حججی در کتابخانه شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

جمع خوانی کتاب "یادت باشد" داستان زندگی شهید حمید سیاهکالی‌مرادی با حضورحلقه صالحین نوجوان "شهید حججی "پایگاه حضرت فاطمه (س)   درکتابخانه شهید فتوحی شعار  برگزار شد.

دراین برنامه نوجوانان با جمع خوانی کتاب "یادت باشد"با زندگی شهید حمید سیاهکالی مرادی شهید مدافع حرم آشنا شدند.

برگزاری نمایش عروسکی در کتابخانه شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

به همت فرشته وفائی مسئول ومعصومه الیکایی کتابدار کتابخانه شهید فتوحی شعار نمایش عروسکی با دست ساخته های کودکان برگزار شد.

در این برنامه نمایشی ابتداکودکان با استفاده از نمد و نخ وسوزن به ساخت عروسک های انگشتی پرداختند و بعد از آن با محوریت داستان های کتاب "بازی با انگشت ها "نوشته مصطفی رحماندوست به اجرای نمایش برای شرکت کنندگان در این برنامه پرداختند.   گفتنی است ساختن عروسک های انگشتی و اجرای نمایش و بازی با دست ساخته های خودشان  مورد استقبال پرشور کودکان عضو کتابخانه شهید فتوحی شعار قرار گرفت.

 برگزاری یازدهمین جلسه شاهنامه خوانی در کتابخانه علامه قطب الدین رازی شهرستان ورامین

یازدهمین جلسه کارگاه شاهنامه خوانی با حضور دکتر اکرم باروطی مدرس وفعال فرهنگی در حوزه ادبیات و جمعی از علاقمندان به شاهنامه خوانی در کتابخانه علامه قطب الدین رازی ورامین برگزار شد.

جلسه یازدهم "دومین دوره کارگاه شاهنامه خوانی "(تفسیر و خوانش متن) باحضور دکتر اکرم باروطی مدرس وفعال فرهنگی  در حوزه ادبیات و جمعی از علاقمندان در کتابخانه علامه قطب الدین رازی شهرستان ورامین برگزار شد.

  در این جلسه استاد به زداه شدن منوچهر و کین خواهی خون ایرج از سلم وتور پرداختند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر