امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عموميبا حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ نخستین نشست برنامه ریزی و هم اندیشی هفته کتاب دراداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد به منظور برنامه ریزی فعالیت های ویژه هفته کتاب، نخستین نشست شورای برنامه ریزی و هم اندیشی هفته کتاب با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ نخستین نشست شورای برنامه ریزی روز کتاب،کتابخوانی ، و کتابدار ، و هفته کتاب ظهر امروز سه شنبه 30  مهرماه با حضور علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ نسرین احمدیار ،رئیس مالی؛داریوش نادری،رئیس اداری؛سید وحید معزی،رئیس حراست و تنی چند از مسئولین و کارشناسان اداره کل در سالن جلسات برگزار شد.

علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران در ابتدای این جلسه به تبیین و توضیح بخشنامه  شیوه اجرایی هفته کتاب در سال 98 پرداخت  و گفت:بر اساس بخشنامه ارسالی 18 تا 30 آبان زمان برگزاری برنامه های هفته کتاب تعیین شده و ضروری است برنامه ریزی لازم در خصوص اجرای برنامه های تاثیرگذار با همدلی و هم افزای واحدهای ستادی  و با همکاری مسئولین و کتابداران در سطح استان صورت پذیرد.

وی در ادامه هدف از تشکیل این جلسه را برنامه ریزی فعالیت های ویژه هفته کتاب دانست و اظهار داشت: تجدید میثاق با آرمان های امام خمینی (ره) با حضور در حرم مطهر ایشان؛ حضور در مزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ آنها، برگزاری نشستهای رونمایی و معرفی کتاب با حضور نویسندگان ،هنرمندان بومی؛برگزاری نشست های کتاب خوان با موضوع هفته وحدت بخشی از برنامه های پیش بینی شده در سطح استانی خواهد بود.

علی نیکنام اضافه کرد: افتتاح کتابخانه های آماده بهره برداری، امکان عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی سراسر استان ، توزیع و ارسال دعوتنامه به استاندار،ائمه جمعه ، فرمانداران،شهرداران و شهروندان جهت حضور و عضویت در کتابخانه در ایام هفته کتاب و برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان حوزه کتابخانه های عمومی در استان و همچنین برنامه های متنوع کتابخانه های عمومی سراسر استان بخشی از برنامه های ویژه این هفته خواهد بود.

در ادامه این نشست هر یک از مسئولین و کارشناسان اداره کل به تشریح جزئیات برنامه ریزی های انجام شده و روند پیشرفت هر یک از فعالیت ها پرداختند. 

در پایان این نشست مصوب شد با هدف هم افزایی بیشتر و اجرای موفق برنامه های ترویج کتابخوانی در هفته کتاب؛ برنامه ریزی لازم جهت برگزاری نشستی با حضور مسئولین کتابخانه های عمومی سطح استان و روسای ادارات  تا قبل از آغاز هفته کتاب صورت پذیرد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر