امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


در راستای ترویج کتابخوانی انجام شد: برگزاری نشست های متنوع در کتابخانه های اسلامشهر هزمان با هفته چهارم مهر ماه نشست های متنوع جمع خوانی و معرفی کتاب به همت مسئولین و کتابداران در کتابخانه های عمومی اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ همزمان با هفته پایانی مهر ماه با حضور فعال اعضای کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر برنامه های متنوع در کتابخانه ها برگزار شد.

نشست کتابخوان کتابخانه ای در کتابخانه اباصالح(عج) شهرستان اسلامشهر

به همت سولماز حسین زاده مسئول کتابخانه، با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و با موضوع آشنای اعضای کتابخانه با شهدا نشست کتابخوان با حضور جمعی از علاقه مندان در کتابخانه عمومی اباصالح(عج) شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این نشست چهار نفر به ارائه کتابهای خوانده شده خود پرداختند؛ در این نشست کتابهای «کفش های سرگردان» نوشته سهیلا فرجام فر، توسط: سولماز حسین زاده مسئول کتابخانه؛ «سفرنامه آسمان: زندگینامه داستانی شهید همت» نوشته میترا هنرمند، توسط: اکرم والی؛ «سلام بر ابراهیم: زندگینامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی»، توسط: نسرین خوش سیما؛ و کتاب «شهید فهمیده» نوشته محمدرضا اصلانی، توسط: ذکرالله شاهرخی معرفی و تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

معرفی و جمع خوانی کتاب « ققنوس فاتح» در کتابخانه شهید رجایی اسلامشهر

به همت حسین علی ویردی مسئول کتابخانه، کتاب «ققنوس فاتح» با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید رجایی روستای قاسم آباد شهرستان اسلامشهر معرفی و جمع خوانی شد.

در ابتدای نشست علی ویردی مسئول کتابخانه یکی از داستان های کتاب را بلندخوانی کرد در ادامه حاضران به جمع خوانی دیگر داستان های کتاب پرداختند.

گفتنی است کتاب ققنوس فاتح ، نوشته گلعلی بابایی، با محوریت خاطرات سردار شهید مهندس محسن وزوایی، توسط نشر شاهد به چاپ رسیده است؛ این اثر در ۱۰ فصل با عناوین کجایی پسر، نصفه جونم کردی!؟، شکست همینه، اصحاب فیل، این ها را به تو می سپارم، جوانمرد، درد شیرین، پنجره، خیز پنج ثانیه، هدف، سمنگان، سردلبران، حدیث دیگران، برادرم محسن، دیدار، داداشی، میوه دلم، خداحافظ، یک نگاه و وصیت نامه تنظیم و منتشر شده است.

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب در کتابخانه شهید مطهری اسلامشهر

به همت جواهر مهدی پور مسئول کتابخانه، با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در بین کودکان، نشست معرفی و بلندخوانی کتاب« اسمش چیه؟» با حضور تعدادی از اعضای خردسال در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در ابتدای نشست مریم اکبری عضو فعال کتابخانه به معرفی کتاب «اسمش چیه؟» نوشته جعفر ابراهیمی پرداخت و بخش هایی از کتاب را بلندخوانی کرد در ادامه اعضاء بخش های از کتاب را جمع خوانی کردند.

کلاس آموزش مهارتهای زندگی در کتابخانه عمومی فیروز بهرام اسلامشهر

به همت مژده محمد علی مسئول کتابخانه، کلاس آموزش مهارتهای زندگی با موضوع  ارتباط موثر ویژه نوجوانان توسط کارشناس اداره بهداشت در کتابخانه عمومی مشارکتی روستای فیروز بهرام شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این جلسه اکبر چوبینه کارشناس اداره بهداشت گفت: مهارت ارتباط مؤثر (توانایی داشتن روابط بین فردی) به ما کمک می‌کند که همکاری و مشارکت بهتری با دیگران داشته باشیم، بتوانیم به آنها اعتماد کنیم و مرزهای رابطه‌مان را با آنها تعریف کنیم، روابط دوستانه خوبی برقرار کنیم و در ابتدا و انتهای مکالمات و ارتباطاتمان به صورت مؤثر رفتار کنیم.

نشست قصه گویی و جمع خوانی در کتابخانه شهید مطهری شهرستان  اسلامشهر

به همت جواهر مهدی پور مسئول کتابخانه، کتاب «مرغ سرخ پا کوتاه» نوشته پروین دولت آبادی با حضور تعدادی از اعضای کودک در کتابخانه عمومی شهید مطهری قصه گویی و جمع‌خوانی شد.

گفتنی است، کتاب «مرغ سرخ پا کوتاه» یک افسانه منظوم است؛ بسیاری بر این باورند که مایه این افسانه منظوم از افسانه ای روسی برگرفته شده و به همه جهان گسترش یافته است. در ایران این افسانه نخستین بار از سوی پروین دولت آبادی شاعر نامدار کودکان در سال ۱۳۴۹ به نظم درآمد و با تصویرگری آراپیک باغداساریان منتشر شد.

بازدید دانش آموزان پیش دبستانی دنیا از کتابخانه شهید مطهری شهرستان اسلامشهر

به همت جواهر مهدی پور مسئول کتابخانه، همزمان با هفته ملی کودک با هدف آشنایی دانش آموزان با کتابخانه و تشویق آنها به کتابخوانی تعدادی از دانش آموزان پیش دبستان دنیا از کتابخانه عمومی شهید مطهری اسلامشهر بازدید کردند.

در این بازدید دانش آموزان پس از آشنایی با بخش های مختلف کتابخانه، نحوه عضویت و فواید کتاب و کتابخوانی و استفاده از کتابهای مناسب گروه سنی خود به جمع خوانی کتاب «غول ستاره خور و شش قصه دیگر» از مجموعه کتاب های نارنجی پرداختند.

نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه مسلم بن عقیل اسلامشهر

به همت شیرین امیدی مسئول کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «آنروز سه و نیم بعدازظهر» از خاطرات مهدی صمدی صالح اثر سید سعید غیاثیان با حضور تعدادی از اعضاء در کتابخانه عمومی مسلم بن عقیل شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

برگزاری مسابقه نقاشی در کتابخانه شهید رجایی اسلامشهر

حسین علی ویردی، مسئول کتابخانه گفت: هم‌زمان با روز جهانی کودک و در راستای جذب کودکان به کتاب و کتابخانه مسابقه نقاشی با موضوع آزاد ویژه اعضای کودک و نوجوان، با شور و نشاط فراوان کودکان در کتابخانه عمومی شهید رجایی روستای قاسم آباد شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه شهید مطهری اسلامشهر

به همت جواهر مهدی پور مسئول کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «سید من حسینی: روایتی از فتح من در سفر پیاده‌روی اربعین» نوشته تقی شجاعی با حضور تعدادی از اعضاء در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در ابتدای نشست مهدی پور مسئول کتابخانه به معرفی «سید من حسینی» پرداخت در ادامه حاضرین به بلندخوانی و بحث و گفتگو درباره کتاب پرداختند.

گفتنی است در این کتاب، روایتی جذاب و خواندنی از فتح «من» در پیاده روی اربعین به قلم نویسنده توانمند تقی شجاعی به تصویر کشیده شده است. همان طور که از اسم زیبای کتاب هم پیداست، شخصیت اصلی کتاب در کش و قوس های مختلفی قرار می گیرد و نهایتا حسینی می شود...

نسخه قابل چاپ
بيشتر