امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی انجام شد؛ میزبانی کتابخانه‌های عمومی استان تهران از علاقمندان به کتاب کتابخانه‌های عمومی استان تهران در هفته پایانی مهر ماه با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی پذیرای اعضای کتابخانه‌ها و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، همزمان با هفته پایانی مهر، کتابخانه‌های عمومی استان تهران با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی همچون نشست‌های جمع خوانی و معرفی کتاب، نشست‌های کتاب‌خوان میزبان علاقمندان کتاب و کتابخوانی شدند.

نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی صاحب بن عباد شهرستان ری

با حضور کودکان سوم ابتدایی دبستان مهدی دوست نشست قصه گویی کتاب «کمک» در کتابخانه عمومی صاحب بن عباد شهرستان ری برگزار شد.

در این مراسم که با استقبال کودکان همراه بود زینب قادری کتابدار کتابخانه داستان «کمک» را که براساس آیه ای از قرآن کریم به موضوع اهمیت کمک کردن به یکدیگر در کارهای دشوار پرداخته، برای کودکان بازخوانی کرد در ادامه دانش آموزان با چگونگی استفاده از کتاب های رده های سنی مختلف و رنگ بندی مخصوص آنها آشنا شدند؛ همچنین رده بندی موضوعی کتابهای کودکان به صورت بسیار ساده برای آنها توضیح داده شد و در پایان شرایط عضویت و استفاده از کتابخانه بیان شد.

نشست جمع خوانی ویژه بزرگسالان در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان پاکدشت

مهدیه پازوکی مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری بخش شریف آباد شهرستان پاکدشت از برگزاری نشست جمع خوانی کتاب «روزهای بی آینه» خاطرات منیژه لشکری همسر آزاده خلبان شهید حسین لشکری با حضور اعضای بزرگسال در سالن این کتابخانه خبر داد.

گفتنی است جمع خوانی و بلندخوانی خاطرات این خانواده خلبان با استقبال اعضاء همراه بود و پس از جمع خوانی برخی از اعضای حاضر به بیان خاطرات خانوادگیشان از جنگ تحمیلی و اسارت و شهادت پدر و برادر خود پرداختند.

نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه شهدای امامی امین شهر جلیل آباد شهرستان پیشوا

به همت فاطمه شیری مسئول کتابخانه، بمناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) کتاب «حسین بن علی(سید الشهدا) (ع)» با حضور اعضاء فعال کودک در کتابخانه عمومی شهدای امامی امین جلیل آباد جمع خوانی شد.

در ابتدای نشست که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی کودکان با زندگی معصومین(ع) و تشویق به مطالعه و افزایش آگاهی این قشر برگزار شد کتاب «حسین بن علی(سید الشهدا) (ع)» تالیف فاطمه بختیاری و زهرا یعقوبی معرفی شد و حاضرین به جمع خوانی کتاب پرداختند.

نشست قصه گویی در روستای رضی آباد بالای شهرستان شهریار

به همت مریم محمدحسینی، مسئول کتابخانه محمد رهگذر روستای رضی آباد بالای شهرستان شهریار به مناسبت هفته ملی کودک نشست قصه گویی در مهدکودک این روستا برگزار شد.

در این نشست کتاب «نان خوشمزه» نوشته زهرا عبدی توسط مسئول کتابخانه برای کودکان بازخوانی شد و درباره نحوه عضویت و شرایط استفاده از کتابخانه محمد رهگذر توضیحاتی ارائه گردید؛ در پایان به کودکان مهد کودک جوایزی اهدا شد.

نشست قصه گویی در کتابخانه امام علی(ع) شهرستان شهریار

در ادامه سلسه نشست های قصه گویی در کتابخانه امام علی (ع) شهرستان شهریار به همت مینا شاه بازاده کتابدار بخش کودک و ثریلا قلندری مسئول کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «مهمان ناخوانده» نوشته فهیمه شریفی در بخش کودک این کتابخانه برگزار شد.

در این نشست مینا شاه بازاده کتابدار بخش کودک به قصه گویی و بلندخوانی کتاب «مهمان ناخوانده» پرداخت در ادامه کودکان به نقاشی با موضوع آزاد پرداختند.

بازدید دانش آموزان مدرسه دخترانه سعادت از کتابخانه سیار یار مهربان ۱ پاکدشت

منوچهر برزگر مسئول کتابخانه سیار یار مهربان ۱ از بازدید دانش آموزان دختر دبستان سعادت روستای علی آباد بخش شریف آباد شهرستان پاکدشت از این کتابخانه خبر داد.

برزگر اظهار کرد: در این بازدید شرایط عضویت در کتابخانه به دانش آموزانی که برای اولین بار عضو کتابخانه سیار می‌شود توضیح داده شد و چگونگی استفاده از امکانات کتابخانه بیان شد سپس برنامه های فرهنگی و مسابقات کتاب خوانی اعلام شد در ادامه کتاب «هدهد سفید» به بازدیدکنندگان معرفی گردید.

 گفتنی است در ادامه این بازدید کتاب «قصه های شیری کلیله و دمنه» بازنویسی داوود لطف الله توسط امید قاسمی خجسته کتابدار کتابخانه سیار یار مهربان ۱ به دانش آموزان معرفی و داستان های این کتاب قصه گویی شد.

برگزاری جلسه تبادل افکار با مادران عضو کتابخانه عمومی شهید مطهری پاکدشت

به همت مهدیه پازوکی مسئول کتابخانه، جلسه تبادل افکار و هم اندیشی کتابداران و مادران عضو با موضوع ارتقاء میزان و کیفیت مطالعه فرزندان و آشنایی مادران با خدمات کتابخانه های عمومی در سالن کتابخانه عمومی شهید مطهری پاکدشت برگزار شد.

مهدیه پازوکی  مسئول کتابخانه شهید مطهری در ارتباط با این جلسه گفت: در ابتدای جلسه پس از قرائت قرآن کریم بخش کودک و نشریات کودک به مادران معرفی شد سپس درباره نحوه اجرای خدمات و فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی از جمله نشست های کتابخوان، جلسات نقد کتاب، کارگاه های آموزشی نقاشی و کاردستی و... به حاضرین توضیحی جامع داده شد.

گفتنی است حاضرین از برنامه های کتابخانه استقبال کردند و جهت حضور در کتابخانه به همراه فرزندانشان و تخصیص زمان مشخصی در هفته برای مطالعه اعلام آمادگی کردند.

نشست مثنوی خوانی در کتابخانه پروین اعتصامی شهرستان بهارستان

به همت اعظم صالحی مسئول و ظریفه قاسم پور کتابدار کتابخانه پروین اعتصامی شهرستان بهارستان طرح «پنجشنبه ها با کتاب با موضوع مثنوی خوانی» در بخش مرجع این کتابخانه برگزار شد.

در ابتدای جلسه مطالبی درباره زندگینامه و آثار مولوی بیان شد سپس یکی از اشعار مثنوی جمع خوانی و درباره مفهوم آن گفتگو شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر