امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


در هفته پایانی مهر انجام شد؛ ویژه برنامه‌های فرهنگی درکتابخانه‌های عمومی استان تهران ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابداران و با حضور اقشار مختلف مردم در هفته پایانی مهر به میزبانی کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، همزمان با هفته پایانی مهرماه و به همت کتابداران، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) پاکدشت

به همت فاطمه سرلک کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «چون خورشید» از مجموعه داستان های شاهنامه بازآفرینی محمدرضا یوسفی با حضور تعدادی از کودکان عضو در سالن کودک کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) شهرستان پاکدشت برگزار شد.

در این نشست که با استقبال حاضرین همراه بود عناوین دیگر مجموعه داستان های شاهنامه معرفی شد و پس از قصه گویی داستان «چون خورشید» این داستان توسط حاضرین بلندخوانی شد.

بازدید کودکان مهد نوگلان از کتابخانه استاد شهریار شهرستان شهریار

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، تعدادی از کودکان مهد نوگلان از کتابخانه عمومی استاد شهریار شهرستان شهریار بازدید کردند.

در ابتدای این برنامه فاطمه زمان پرور مسئول کتابخانه به ارائه توضیحاتی درباره بخش های مختلف کتابخانه و نحوه عضویت و امانت کتاب به کودکان پرداخت سپس بخش هایی از کتاب «قصه های من و بابام» بلندخوانی شد در ادامه کودکان به نقاشی و رنگ آمیزی پرداختند.

گفتنی است مربیان و کودکان مهدکودک از این برنامه بسیار استقبال کردند.

معرفی کتاب های «هدهد سفید» در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا

با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، نشست معرفی کتاب های هدهد سفید با حضور تعدادی از اعضای نوجوان در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای نشست سکینه الیکائی مسئول کتابخانه به معرفی کتابها پرداخت و توضیحاتی درباره مجموعه کتاب های «هدهد سفید» ارائه نمود در ادامه از جلد اول کتاب هدهد سفید، خاطرات یک کتابدار: خاطره مرضیه فلاح کرد آبادی با عنوان  «دختری با کفش های سیندرلایی» و از جلد دوم این کتاب ها داستانی با عنوان «کاش کتونی هام رو آورده بودم» توسط اعضاء بلندخوانی شد.

برگزاری مسابقه کتابخوانی در مدرسه پوریای ولی روستای پیغمبر شهرستان رباط کریم

به همت مهدی غلامی کتابدار کتابخانه سیار یار مهربان 3 شهرستان رباط کریم مسابقه کتابخوانی با موضوع کتاب «سلام بر ابراهیم» از انتشارات گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی در مدرسه پوریای ولی روستای پیغمبر شهرستان رباط کریم برگزار شد.

در این مسابقه که با هدف آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان و نوجوانان با زندگی و خاطرات شهدای دفاع مقدس به ویژه «شهید ابراهیم هادی» برگزار شد مسابقه مکتوب چهارگزینه ای با حضور تعدادی از اعضاء و دانش آموزان صورت پذیرفت که با استقبال دانش آموزان همراه بود.

کلاس آموزش نقاشی و ساخت کاردستی در کتابخانه عمومی شهید مطهری پاکدشت

به همت مهدیه پازوکی مسئول کتابخانه، با هدف ارتقای خلاقیت کودکان کلاس آموزش نقاشی و ساخت کاردستی با استفاده از کاغذهای رنگی و پنبه با حضور تعدادی از اعضای کودک در کتابخانه عمومی علامه مطهری شهرستان پاکدشت برگزار شد و ساخت پروانه های رنگی و چهره سالمندان آموزش داده شد و نقاشی هایی با موضوع فرزندان خانواده تصویرسازی و رنگ آمیزی شد.

گفتنی است کلاس های آموزش نقاشی و کاردستی به طور مستمر با استقبال اعضاء در کتابخانه برگزار می شود.

نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی پاکدشت

 به همت سیده مریم حسینی مسئول کتابخانه، دو قصه«غول خودخواه» و «شاهزاده خوشبخت» از کتاب «پنج قصه گزیده از اسکار وایلد» با حضور تعدادی از کودکان و نوجوانان در بخش کودک کتابخانه عمومی پروین اعتصامی پاکدشت جمع خوانی شد.

گفتنی است اسکار وایلد یکی از مطرح‌‎ترین نویسندگان قرن نوزدهم است. وایلد در آثارش به‌ویژه در قصه‌هایی که برای نسل جوان نوشته است، بی آن که زبان به پند بگشاید، با بیان نکته‌هایی ظریف و با زبانی سرشار از طنز، به خواننده راهی روشن و چشم‌اندازی امیدبخش نشان می‌دهد. این کتاب مجموعه‌ای از ۵ قصه‌ی به‌یادماندنی از این داستان‌پرداز و شاعر ایرلندی است.

نشست بلندخوانی کتاب در کتابخانه عمومی سیار یار مهربان 1 پاکدشت

منوچهر برزگر مسئول کتابخانه عمومی سیار یار مهربان ۱ از برگزاری نشست بلندخوانی کتاب از «مدینه تا کربلا: داستان زندگی امام حسین (ع)» توسط امید قاسمی خجسته کتابدار کتابخانه خبر داد.

 برزگر با اعلام این خبر افزود: کتاب «از مدینه تا کربلا» بازآفرینی رضا شیرازی است و جلد پنجم از سری کتابهای داستانهایی از زندگی چهارده معصوم(ع) است؛ کتاب دارای سرفصل «بهترین مردم چه کسانی هستند؟» و «شبی طولانی تر از تمامی روزها» است که بلندخوانی آن با استقبال حاضرین همراه بود.

کتابخوانی به روش فلسفه برای کودکان (فبک) در کتابخانه پروین اعتصامی بهارستان

به همت اعظم صالحی مسئول و ظریفه قاسم پور کتابدار کتابخانه، نشست کتابخوانی به روش فلسفه برای کودکان (فبک) با حضور تعدادی از علاقه مندان در بخش کودک کتابخانه پروین اعتصامی شهرستان بهارستان برگزار شد.

در این برنامه ظریفه قاسم پور کتابدار کتابخانه با استفاده از شماره 106 ماهنامه انشاء و نویسندگی که درباره موضوع «خاطره نویسی» است، به بیان خاطره ای کوتاه از دوران مدرسه خود پرداخت سپس کودکان به نوشتن و بازخوانی خاطرات کوتاه خود پرداختند در ادامه کودکان به بیان مهمترین پرسش های خود درباره خاطره پرداختند.

سوالاتی از قبیل اینکه: خاطره چیست؟ دنیای خاطره ها کجاست؟ خاطره ها از کجا می آیند و به کجا می روند؟ سپس کودکان درباره «دنیای خاطره ها کجاست؟» به صورت گروهی به بحث و گفتگو پرداختند؛ همچنین مقاله «چگونه خاطرات زندگی خود را بنویسیم؟» نوشته آرش محمدی از ماهنامه انشاء و نویسندگی جمع خوانی شد در پایان کودکان آنچه از این کلاس آموخته اند را بیان کردند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر