امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


به همت کتابداران کتابخانه های عمومی استان تهران انجام شد؛ اجرای کلاسهای آموزشی در کتابخانه ها همزمان با هفته چهارم مهر ماه، کارگاه های متنوع آموزشی در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران،  همزمان با هفته چهارم مهرماه، برنامه‌های متنوع آموزشی به همت کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد و مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

کلاس آموزش اوریگامی در کتابخانه عمومی بسیج تهران

کلاس آموزش اوریگامی با حضور تعدادی از کودکان و نوجوانان توسط طاهره هاشمی نسب مربی کلاس در کتابخانه عمومی بسیج تهران برگزار شد.

در این کلاس ساخت ستاره تزئینی و پرکاربرد در مباحث علوم و نجوم و ساخت صورتک حیوانات و درنا آموزش داده شد.

آموزش هنر بافتنی در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا

به همت سکینه الیکائی، مسئول کتابخانه، کلاس آموزشی هنر بافتنی ویژه مادران عضو توسط اکرم خلجی مربی کلاس در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای کلاس خلجی مربی دوره کارهای بافته شده در منزل توسط اعضاء کلاس را بررسی نمود و ایرادات آنها را یادآوری کرد و حاضرین به اصلاح بافت های خود پرداختند در ادامه بافت های جدید آموزش داده شد.

گفتنی است این دوره آموزشی دوشنبه ها به مدت ۲ ساعت در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا برگزار می شود.

کلاس حافظ شناسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات

به همت مریم ملکوتی مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس حافظ شناسی با موضوع «نگاهی بر زندگی مولانا جلال الدین محمد بلخی» با حضور جمعی از اعضاء توسط مهسا پیروزفر کارشناس ارشد ادبیات نمایشی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است نگاهی به زندگی و اندیشه مولانا جلال الدین محمد بلخی، تاثیر شمس تبریزی بر زندگی مولانا، غیبت شمس و تغییرات پس از آن و تاثیر مولانا و جایگاه او در ادبیات امروز دنیا از مباحث ارائه شده در کلاس بود؛ در پایان غزل ۱۶۱ دیوان حافظ بازخوانی شد.

کلاس آموزش داستان های کلیله و دمنه در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی، مسئول و صغرا ابراهیمیان، کتابدار کتابخانه، پنجمین جلسه آموزش داستان های کلیله و دمنه ویژه نوجوانان توسط مجید گل محمدی مربی کلاس در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد .

در این نشست که با حضور فعال اعضا برگزار شد ادامه داستان کبوتر مطوقه و مهاجرت زبرا همراه زاغ به سرزمین زاغ و دوستانش، بیان سرگذشت موش و اتفاقات مختلفی که پشت سرگذاشته بود همچنین بی وفایی دوستانش، تاکید بر پرهیز از حرص و طمه و آشنایی زبرا با لاک پشت و آمدن آهو بازخوانی و توضیح داده شد.

کلاس آموزش داستان نویسی خلاق در کتابخانه عمومی بسیج تهران

کلاس آموزش داستان نویسی خلاق با حضور تعدادی از علاقه مندان توسط مهدی خطیبی، مربی کلاس در کتابخانه عمومی بسیج تهران برگزار شد.

در ابتدای جلسه گزین‌گویه‌ای از کتاب گلستان انتخاب و دربارۀ آموزه‌های اخلاقی و تربیتی آن صحبت شد سپس به‌صورتِ کارگاهی به روایت تک‌ گویی پرداخته شد و اعضای کلاس به ارائۀ نوشته‌های خود پرداختند.

کلاس آموزش داستان های کلیله و دمنه در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی، مسئول و صغرا ابراهیمیان، کتابدار کتابخانه، ششمین جلسه کلاس آموزش داستان های کلیله و دمنه ویژه نوجوانان توسط مجید گل محمدی مربی کلاس در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در این نشست که با حضور فعال اعضاء ادامه داستان کبوتر مطوقه و دوستانش و آشنایی کبوتر با آهو، گرفتارشدن آهو در دام صیاد، نجات آهو توسط موش و گرفتار شدن لاک پشت به خاطر توجه نکردن به نصایح دوستانش و آغاز داستان بوف و زاغ برای جلسه آینده بازخوانی و توضیح داده شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر