امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


در چهارمین هفته مهر؛ کتابخانه‌های عمومی استان تهران میزبان برنامه‌های فرهنگی شدند همزمان باچهارمین هفته مهر ماه، کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان تهران برنامه های فرهنگی ویژه ای اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، به همت مسئولین و کتابداران استان تهران؛ همزمان با هفته چهارم مهر،  برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهید قوشچی شهرستان ملارد

به همت نرگس سادات پور مسئول کتابخانه، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نشست معرفی منابع عاشورایی با حضور تعدادی از اعضای نوجوان فعال در کتابخانه عمومی شهید قوشچی شهرستان ملارد برگزار و کتاب «تشنه لبان» نوشته حمید گروگان جمع خوانی شد.

نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری شهرستان قرچک

به همت ام لیلا رفیع پور مسئول کتابخانه، با هدف آشنایی اعضاء با منابع کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «زندگی نامه شاعران و نویسندگان ایران و جهان» با حضور فعال اعضاء در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست رفیع پور مسئول کتابخانه کتاب «زندگی نامه شاعران و نویسندگان ایران و جهان» نوشته ناصر نثار را به اعضاء معرفی کرد سپس همراه با  اعضاء کتاب را بازخوانی کردند و درباره کتاب بحث و گفتگو شد.

نشست کتابخوانی در کتابخانه زنده یاد محمدی شهرستان رباط کریم

        

با هدف تشویق و ترغیب کودکان به مطالعه، سومین نشست کتابخوانی با محوریت قصه خوانی، بلندخوانی و آموزش ساخت کاردستی با حضور تعدادی از کودکان گروه سنی (الف و ب) توسط افسانه شیخ میری عضو فعال کلاس در بخش کودک کتابخانه عمومی زنده یاد محمدی شهرستان رباط کریم برگزار شد.

سمیرا باقری مسئول کتابخانه عمومی زنده یاد محمدی با اعلام این خبر گفت: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، ارتقای سطح آگاهی، معرفت، دانش و فرهنگ ایرانی - اسلامی، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری با هدف توسعه فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی در حوزه کتاب و کتابخوانی از اهداف برگزاری نشست های کتابخوانی است و باعث تقویت روخوانی و اجرای فعالیت های گروهی در کودکان می شود.

نشست قصه گویی در کتابخانه امام علی(ع) شهرستان شهریار

به همت مینا شاه بازاده کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «چشمه ای که مال ماه بود» نوشته مژگان شیخی با حضور تعدادی از کودکان عضو در بخش کودک کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهرستان شهریار برگزار شد.

گفتنی است در پایان نشست کودکان به نقاشی آزاد پرداختند.

نشست شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) پرند شهرستان رباط کریم

به همت فرشته بیگدلو، کتابدار کتابخانه، با هدف علاقه مند کردن کودکان به مطالعه و توجه ویژه به ادبیات حماسی، نشست شاهنامه خوانی از کتاب «قصه های شیرین شاهنامه» نوشته اسدالله شعبانی با حضور تعدادی از اعضای کودک در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) پرند شهرستان رباط کریم برگزار شد.

گفتنی است در این نشست نبرد رستم و سهراب برای کودکان بازخوانی شد.

نشست قصه گویی ویژه هفته ملی کودک در روستای رضی آباد بالای شهرستان شهریار

به همت مریم محمدحسینی، مسئول کتابخانه محمد رهگذر روستای رضی آباد بالای شهرستان شهریار به مناسبت هفته ملی کودک نشست قصه گویی در مهدکودک این روستا برگزار شد.

در این نشست کتاب «قصه ای برای بابا» نوشته فرانسس واتس توسط مسئول کتابخانه برای کودکان بازخوانی شد و درباره نحوه عضویت و شرایط استفاده از کتابخانه توضیحاتی ارائه گردید؛ در پایان به کودکان مهد کودک جوایزی اهدا شد.

نشست جمع خوانی کتاب در سالن کودک کتابخانه عمومی پروین اعتصامی فیلستان پاکدشت

به همت سیده مریم حسینی مسئول کتابخانه، نشست جمع خوانی کتاب «روحی در جزیره گنج» اثر سید فلاشمن با حضور تعدادی از اعضای فعال در سالن کودک کتابخانه عمومی پروین اعتصامی فیلستان شهرستان پاکدشت برگزار شد.

گفتنی است این نشست با استقبال بسیار زیاد حاضرین همراه بود و پرسش های زیادی درباره داستان مطرح شد و پس از بازخوانی کتاب توسط یکی از اعضا امانت گرفته شد.

مراسم بزرگداشت حافظ کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، همزمان با ۲۰ مهر روز بزرگداشت حافظ، مراسم گرامیداشت این روز با حضور پروانه سراوانی نویسنده بومی شهرستان و تعدادی از دانش آموزان دبستان شهید اطاعتی در کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس برگزار شد.

در این مراسم به معرفی زندگی و اشعار حافظ پرداخته شد در ادامه شرکت کنندگان به غزلخوانی اشعار وی پرداختند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر