امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی انجام شد؛ میزبانی کتابخانه‌های عمومی استان تهران از علاقمندان به کتاب کتابخانه‌های عمومی استان تهران با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی پذیرای اعضای کتابخانه‌ها و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، همزمان با هفته سوم مهر، کتابخانه‌های عمومی استان تهران با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی همچون نشست‌های جمع خوانی و معرفی کتاب، نشست‌های کتاب‌خوان میزبان علاقمندان کتاب و کتابخوانی شدند.

برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در پارک امام خمینی(ره) شهرستان ملارد

همزمان با هفته ملی کودک با عنوان «کودک، صلح، بازی و نشاط» و در راستای ایجاد نشاط اجتماعی، برنامه های متنوع فرهنگی با همراهی مادران قصه گو و انجمن حمایت از حقوق شهروندی با حضور بیش از 100 نفر از اهالی در پارک امام خمینی(ره) شهرستان ملارد برگزار شد.

در این برنامه کتاب «المر» نوشته دیوید مک کی برای کودکان بازخوانی شد سپس آموزش هایی درباره ایمنی و زلزله توسط جوانان سازمان هلال احمر شهرستان بیان شد در ادامه کودکان به نقاشی و اجرای بازی های کودکانه پرداختند در پایان به کودکان هدایایی تقدیم شد.

گفتنی است این برنامه با حضور فیروزه یارمحمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد، زهرا خماریان  مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق شهروندی و عبدالله حسینی مسئول کتابخانه عمومی شهید رجایی برگزار شد.

بازدید دانش آموزان دوم دبستان و جمع خوانی کتاب در کتابخانه صاحب بن عباد شهرستان ری

به همت سعیده داوری مسئول کتابخانه، با هدف آشنایی دانش آموزان با کتابخانه و تشویق آنها به کتابخوانی تعدادی از دانش آموزان دوم دبستان مهدی دوست از کتابخانه عمومی صاحب بن عباد شهرستان ری بازدید کردند.

در این بازدید دانش آموزان پس از آشنایی با بخش های مختلف کتابخانه، نحوه عضویت و فواید کتاب و کتابخوانی و استفاده از کتابهای مناسب گروه سنی خود به جمع خوانی کتاب «غول ستاره خور و شش قصه دیگر» از مجموعه کتاب های نارنجی پرداختند.

برگزاری جشن روز جهانی کودک در کتابخانه شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

به همت فرشته وفائی مسئول و معصومه الیکایی کتابدار کتابخانه و با همکاری پایگاه بسیج خواهران حضرت فاطمه(س)، همزمان با روز جهانی کودک، جشن روز کودک با شعار(آینده را باید ساخت) با حضور تعدادی از کودکان در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار شد.

گفتنی است در این برنامه ویژه برنامه های متنوعی از قبیل دارت، نوشتن پیام صلح و دوستی برای کودکان یمن و کاردستی و قصه گویی اجرا شد که با استقبال پرشور کودکان همراه بود.

نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه اقبال لاهوری قرچک

به همت فرهاد نورپور کتابدار کتابخانه و با هدف آشنایی اعضاء با منابع کتابخانه ای، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «سمفونی سیب زمینی» نوشته عبدالمجید نجفی با حضور فعال اعضاء در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست نورپور کتابدار کتابخانه کتاب «سمفونی سیب زمینی» را به اعضاء معرفی کرد سپس همراه با اعضاء کتاب بازخوانی و درباره کتاب بحث و گفتگو شد.

گفتنی است ماجرای این کتاب با سه نوجوان و یک سیب‌زمینی شکل می‌گیرد. در این رمان، نوجوان با زندگی گروهی از مردم آشنا می شود و آنها را در مشکلات و مسائل زندگیشان همراهی می کند. کتاب نثری ساده، روان و خوب دارد.

معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان ملارد

همزمان با هفته ملی کودک، به مناسبت روز کودک و محیط زیست کتاب «به به لیمو و کاکلی» نوشته محمدهادی محمدی با حضور تعدادی از کودکان مهد و پیش دبستانی دخترانه و پسرانه شکوفه های قرآنی در کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان ملارد معرفی و جمع خوانی شد و با بازی و سرگرمی و مسابقه، محیطی شاد و دلپذیر برای کودکان فراهم گردید.

گفتنی است در این برنامه فیروزه یارمحمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد و مربیان مهد و پیش دبستانی شکوفه های قرآنی در لحظه های شاد کودکان سهیم شدند و با اهدای کتاب و پذیرایی پایان پذیرفت.

«به به لیمو و کاکلی» روایت منظومی است که درباره‌ی آلودگی‌ محیط‌ زیست و پیامد آن یعنی نابودی ساکنان زمین هشدار می‌دهد.

 قصه گویی کتاب در کتابخانه عمومی سیار یار مهربان 1 پاکدشت

به همت امید قاسمی خجسته کتابدار کتابخانه عمومی سیار یار مهربان 1 پاکدشت نشست معرفی و قصه گویی کتاب «قصه هایی از بانو فاطمه» به روایت حسین فتاحی با حضور گروهی از اعضای فعال در مکان استقرار کتابخانه سیار یار مهربان 1 در روستای توچال برگزار شد.

گفتنی است این نشست با استقبال اعضاء همراه بود پس از قصه گویی بنا به درخواست حاضرین کتاب به یکی از آنها امانت داده شد.

بازدید خردسالان مهدکودک کهکشان از کتابخانه عمومی شهدای گمنام شهرستان پردیس

با هدف آشنایی با کتاب و کتابخانه و ایجاد انگیزه مطالعه در دانش آموزان، تعداد 50 نفر از خردسالان مهدکودک کهکشان در 5 گروه از کتابخانه عمومی شهدای گمنام شهرستان پردیس بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید یک ساعته، مسئولین و مربیان مهد کودک که خود از اعضای فعال کتابخانه می باشند به قصه گویی برای کودکان پرداختند سپس حاضرین با بخش های مختلف کتابخانه آشنا شدند و به عضویت کتابخانه در آمدند. 

نشست کتاب خوان مدرسه ای توسط کتابخانه سیار یار مهربان 4 شهرستان دماوند

به همت حاج نوروزی کتابدار کتابخانه سیار (یار مهربان 4) شهرستان دماوند، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در مناطق محروم روستایی نشست کتاب خوان با حضور تعدادی از دانش آموزان در مدرسه امام صادق روستای وادان شهرستان دماوند برگزار شد.

در این نشست کتاب های «حیوانات سرزمین من»  نوشته حمیرا محب علی، توسط محمد صادق احمدیان؛ «سرزمین ایران: سرزمین ایمان» نوشته داریوش صادقی، توسط محمد سکندری؛ «با یک فکر بکر چه کار می توان کرد» نوشته کوبی یاداما، توسط محمد حسینی و «ده قصه از امام هادی(ع)» نوشته جعفر ابراهیمی، توسط متین حاجی عربی معرفی و تجربه خواندن آنها با حاضرین و دانش آموزان کلاس به اشتراک گذاشته شد.

نشست قصه گویی و ساخت کاردستی در کتابخانه عمومی شهرک توحید تهران

به همت کتابداران کتابخانه، نشست قصه گویی عاشورایی و آموزش ساخت کاردستی پرچم یاحسین(ع) با حضور تعدادی از اعضای کودک در کتابخانه عمومی شهرک توحید تهران برگزار شد. 

در این نشست سمیه رسولی کتابدار کتابخانه به معرفی و قصه گویی کتاب «10 قصه عاشورایی برای بچه ها» به روایت فریبا کلهر پرداخت سپس ساخت پرچم یا حسین(ع) آموزش داده شد.

نشست مطالعاتی در کتابخانه استاد شهریار شهرستان شهریار

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست مطالعاتی کتابهای «مقتل امام حسین(ع)» و «این حسین کیست» با حضور تعدادی از علاقه مندان در کتابخانه عمومی استاد شهریار شهرستان شهریار برگزار شد.

در این نشست کتاب «مقتل امام حسین(ع)» گردآوری پژوهشکده باقرالعلوم، توسط اشرف السادات سادات مدیریت انجمن داستان نویسی شهرستان شهریار و «این حسین کیست» نوشته محمدجواد غفورزاده، توسط کبری فرجام پور فعال و مدرس علوم قرآنی معرفی و خلاصه گویی شد سپس حاضرین پرسش های خود را درخصوص حادثه کربلا و امام حسین(ع) و یارانش بیان کردند و به بحث و گفت و گو در این زمینه پرداخته شد.

گفتنی است این برنامه با استقبال حاضرین همراه بود و شرکت کنندگان خواستار تداوم این جلسات شدند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر