امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


به همت کتابداران استان تهران؛ نشست های متنوع جمع خوانی و معرفی کتاب برگزار شد به همت مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی استان تهران نشست های متنوع معرفی کتاب در کتابخانه ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی استان با برگزاری نشست های متنوع با حضور کودکان و نوجوانان به معرفی و جمع خوانی کتاب پرداختند.

معرفی مجلدات کتاب «هدهد سفید» در کتابخانه عمومی شهید قوشچی شهرستان ملارد

با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، نشست معرفی مجلدات مختلف کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان با حضور تعدادی از اعضای نوجوان فعال در کتابخانه عمومی شهید قوشچی شهرستان ملارد برگزار شد.

در این نشست سودا قویدل به معرفی و بازخوانی بخش هایی از جلد اول کتاب «هدهد سفید» پرداخت سپس مرضیه دهقانی، مبینا شادیاب و نازیلا پاره وند جلدهای دوم و سوم کتاب را معرفی کرده و بخش هایی از آنها جمع خوانی شد در ادامه نسترن طریقی به مناسبت ماه محرم کتاب «قاصدک کربلا» را معرفی و بازخوانی کرد.

گفتنی است در پایان فرم نظرسنجی کتاب «هدهد سفید» توسط اعضای شرکت کننده در نشست تکمیل شد.

جمع خوانی کتاب «نبرد در تاریکی» در کتابخانه عمومی اباصالح(عج) اسلامشهر

به همت سولماز حسین زاده مسئول کتابخانه، کتاب «نبرد در تاریکی» نوشته مهدی میرکیایی با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان در بخش کودک کتابخانه عمومی اباصالح(عج) شهرستان اسلامشهر معرفی و جمع خوانی شد.

در ابتدای نشست نرگس اکرمی یکی از اعضای کتابخانه یکی از داستان های کتاب را بلندخوانی کرد در ادامه حاضران به جمع خوانی دیگر داستان های کتاب پرداختند.

شعرخوانی کتاب در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس

به همت سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه، کتاب «ماه محرم» اثر محمد رضا رمضانی با حضور تعدادی از کودکان در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس شعرخوانی شد.

معرفی و جمع خوانی کتاب در پایگاه بسیج مسجد مهدیه شهرستان قرچک

به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و تقویت مهارت تفکر انتقادی، نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «من و دنیای احساساتم! : داستان‌هایی درباره‌ی ترس و شجاعت، عصبانیت و آرامش و...» در پایگاه بسیج مسجد مهدیه شهرستان قرچک معرفی و جمع خوانی شد.

در این نشست که با حضور تعدادی از اعضای نوجوان برگزار شد فائزه هداوند میرزایی کتابدار کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک به معرفی کتاب «من و دنیای احساساتم! : داستان‌هایی درباره‌ی ترس و شجاعت، عصبانیت و آرامش و...» نوشته الیزابت تسلر پرداخت سپس اعضای نوجوان کتابخانه به جمع خوانی و بحث و نتیجه گیری درباره موضوع کتاب پرداختند.

معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا

به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه، با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در بین نوجوانان نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «شهادت» نوشته پرویز امینی با حضور گروهی از اعضاء در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای نشست سکینه الیکائی مسئول کتابخانه به معرفی «مجموعه کتاب های حسین بن علی علیه السلام: شهادت» پرداخت در ادامه حاضرین به بلندخوانی و بحث و گفتگو درباره کتاب پرداختند.

نشست قصه گویی و رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی شهرک توحید تهران

به همت لیلا غفوری و سمیه رسولی کتابداران کتابخانه، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، نشست قصه گویی و رنگ آمیزی با حضور تعدادی از اعضای علاقه مند در کتابخانه عمومی شهرک توحید تهران برگزار شد.

در این نشست سمیه رسولی کتابدار کتابخانه به قصه گویی کتاب «مامانم می خوام» نوشته کارول هانت سندراک ترجمه فراز پندار پرداخت سپس کاربرگ مهارتی درخصوص رنگ آمیزی و آشنایی با اشکال هندسی توسط لیلا غفوری دیگر کتابدار کتابخانه توزیع و کاردستی فرفره آموزش داده شد.

جمع خوانی کتابهای موضوعی دفاع مقدس در روستای الورد

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با همکاری کتابخانه سیار یار مهربان ۶ و مشارکت پایگاه مقاومت بسیج حوزه ۸ حضرت ام البنین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهریار، نشست جمع خوانی کتابهای موضوعی دفاع مقدس با حضور تعدادی از کودکان و نوجوانان در روستای الورد شهریار برگزار شد.

در ابتدای این نشست که با موضوع کتاب و دفاع مقدس برگزار شد ابوالفضل امیری مسئول کتابخانه سیار یار مهربان ۶ به ارائه توضیحاتی درباره هشت سال دفاع مقدس برای حاضرین پرداخت سپس کتاب های "رمز" نوشته سید یعقوب شبیری، "من کوله پشتی نورالله هستم" و "من بازوبند سعید هستم" نوشته محمدحسین صلواتیان جمع خوانی شد در ادامه شرکت کنندگان به نقاشی با موضوع دفاع مقدس پرداختند در پایان به نقاشی های برگزیده جوایزی اهداء شد.

برگزاری جلسه روایتگری و خاطره گویی هشت سال دفاع مقدس در کتابخانه جنت شهرستان قرچک

به همت مهدی زیبایی کتابدار کتابخانه، جلسه روایتگری و خاطره گویی هشت سال دفاع مقدس با حضور تعدادی از اعضای فعال در کتابخانه عمومی جنت شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست که با هدف آشنایی اعضای کتابخانه با جانفشانی شهیدان، جانبازان و ایثارگران در حفظ کیان و ارزش های کشور برگزار شد کتاب «مجنون کربلای ۵: زندگی و خاطرات شهید علی تاجیک» نوشته محمدرضا تاجیک معرفی شد سپس خاطره ای از این کتاب روایت و بازخوانی شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر