امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


به همت مسئولین و کتابداران قرچک انجام شد: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان کتابخانه های عمومی قرچک با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضا و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران،  کتابخانه های عمومی قرچک با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، پذیرای جمع کثیری از اعضاء و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شد.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب " برادران مزدور" در کتابخانه اقبال لاهوری 

به همت حمیدرضا آتیه کار کتابدار کتابخانه، با هدف آشنایی اعضاء با رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «برادران مزدور» از مجموعه ترکش های ولگرد نوشته داود امیریان با حضور فعال اعضاء در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری شهرستان قرچک برگزار شد.

بازدید دانش آموزان دبستان پسرانه جهاد از کتابخانه شهید مطهری

 به همت کتابداران و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، تعدادی از دانش آموزان دبستان پسرانه جهاد از کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک بازدید کردند.

در ابتدای این برنامه ضمن توضیحاتی درباره اهمیت کتاب و کتابخوانی توسط کتابداران، دانش آموزان با بخش کودک و کتاب های رده سنی مختلف، بخش مرجع و نحوه استفاده از منابع مرجع و سایر بخش ها و همچنین شرایط عضویت در کتابخانه و شرکت در برنامه های فرهنگی آشنا شدند.

کتابخانه عمومی جنت قرچک میزبان نشست کتاب‌خوان

به همت کتابداران کتابخانه، نشست  ویژه «کتاب‌خوان» به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، با حضور جمعی از اعضای فعال کتابخانه برگزار شد.

در این نشست کتاب های «دختر شینا» نوشته بهناز ضرابی زاده، توسط: سمیرا نصیری؛ «آخرین گلوله صیاد» نوشته داوود امیریان، توسط: مهدی زیبایی؛ «خاک های نرم کوشک» نوشته سعید عاکف، توسط: محمد کارخانه یوسفی؛ «سلام بر ابراهیم» نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، توسط: مریم عراقی معرفی و تجربه خواندن آنها با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

نشست جمع خوانی کتاب "ستارگان درخشان" در کتابخانه عمومی شهید مطهری

نشست معرفی و بلند خوانی کتاب «ستارگان درخشان: تاریخ مجموعه وصیت نامه شهدای مقاومت اسلامی لبنان» نوشته حمید داودآبادی با هدف آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس و رشادت‌های رزمندگان اسلام در جبهه های جنگ و با حضور فعال دانش آموزان پایه ششم دبستان جهاد در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

نشست بلند خوانی کتاب «شکوه مقاومت» در کتابخانه عمومی شهید مطهری

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «شکوه مقاومت» نوشته بیژن کیانی با حضور فعال اعضای کودکان در بخش مرجع کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست، کتاب حاضر توسط  علی کرم کرمی مسئول کتابخانه معرفی شد سپس هر یک از اعضاء صفحاتی از کتاب را بلندخوانی کردند در پایان پرسش و پاسخ و نتیجه گیری از مباحث صورت گرفت.

گفتنی است کتاب حاضر که برگزیده دوازدهمین دوره کتاب سال دفاع مقدس می باشد، در تلاش است شرحی از ایثارگری ها، استقامت، پایمردی، گذشت و وحدت اسیران ایرانی در بند رژیم بعث عراق را بازگو نموده و ضمن ازائه تصویری از سختی های زندگی مشقت بار آزادگان در دوران اسارت، بخشی از ددمنشی ها و قساوت ها و شقاوت های دژخیمان بعثی را بیان کند.

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «مجموعه کتاب های اسم من...» در کتابخانه عمومی جنت

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «مجموعه کتاب های اسم من» نوشته مرتضی سرهنگی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با زندگی در دوران جنگ تحمیلی با حضور فعال اعضای کودک و نوجوان در بخش کودک کتابخانه عمومی جنت شهرستان قرچک برگزار شد.

گفتنی است کتاب «مجموعه کتاب های اسم من» با نام‌های «اسم من چفیه است»، «اسم من پلاک است» و «اسم من خاکریز است» با موضوع دفاع مقدس، برای گروه سنی کودک و نوجوان نوشته شده است. در این سه عنوان، مخاطب با کاربردهای خاکریز، پلاک و چفیه آشنا می‌شود.

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «شهید گمنام» در کتابخانه شهید مطهری

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «شهید گمنام: ۷۲ روایت از شهدای گمنام و جاویدالاثر» نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی با حضور فعال دانش آموزان پایه ششم دبستان جهاد در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست، کتاب حاضر توسط فائزه هداوند میرزایی کتابدار کودک کتابخانه معرفی شد سپس تعدادی از دانش آموزان صفحاتی از کتاب را بلندخوانی کردند در پایان درباره آن بحث و تبادل نظر شد.

نشست جمع خوانی کتاب «آشنایی با زندگینامه شهید خلعتبری» در کتابخانه اقبال لاهوری

با هدف آشنایی اعضاء کودک و نوجوان با شهدای جنگ تحمیلی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب "آشنایی با زندگینامه شهید خلعتبری" نوشته فرشید صدیقی در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری برگزار شد.

در ابتدای نشست فرهاد نورپور کتابدار کتابخانه ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص هفته دفاع مقدس به معرفی کتاب "آشنایی با زندگینامه شهید خلعتبری" از مجموعه شهدای نیروی هوایی پرداخت در ادامه هر یک از اعضاء صفحاتی از کتاب را بازخوانی کردند و درباره آن بحث و نتیجه گیری شد.

بلندخوانی کتاب کتاب" نماز در اسارت" در کتابخانه عمومی شهید مطهری

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب"نماز در اسارت: خاطرات آزادگان ایرانی درباره نماز از اردوگاه های عراقی" به قلم اکرم ارجح و فریده هادیان با حضور فعال دانش آموزان پایه ششم دبستان جهاد در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب "مرد ابرپوش" در کتابخانه عمومی شهید مطهری

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب "مرد ابرپوش(براساس زندگی شهید منصور ستاری) " نوشته حمید نوایی با حضور فعال اعضای نوجوان در بخش نشریات کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

گفتنی است برپایی نمایشگاه های موضوعی کتاب، تهیه رونامه دیواری و برگزاری مسابقات نقاشی از دیگر برنامه های فرهنگی اجرا شده در کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک به مناسبت هفته دفاع مقدس بود.

نسخه قابل چاپ
بيشتر