امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی صورت گرفت: اجرای برنامه های فرهنگی-آموزشی در کتابخانه های ورامین با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی-آموزشی کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین میزبان علاقمندان کتاب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی  و به همت مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین نشستهای متنوع فرهنگی-آموزشی در کتابخانه ها برگزار شد.

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با حضور مسئولان در کتابخانه شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

به همت فرشته وفائی مسئول و معصومه الیکایی کتابدار کتابخانه، مراسم گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با حضور سرهنگ محمد سهیلی مسئول کنترل ترافیک شرق استان تهران و اعضای کودک و خانواده هایشان در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار شد.

در این مراسم سرهنگ سهیلی ضمن آشنایی کودکان با برخی مسائل مراقبتی و امنیتی برای کودکان گفت: نشانی و شماره تلفن منزل خود را همیشه به همراه داشته باشند و اگر در راه مدرسه دچار مشکل شدند، بلافاصله موضوع را با والدین خود یا اولیای مدرسه در میان بگذارند.

وی افزود: محیط مدرسه را بدون هماهنگی مسوول مدرسه ترک نکرده و پس از تعطیل شدن مدرسه مستقیماً به منزل مراجعه کنند.

در پایان سرهنگ سهیلی به پرسش و پاسخ برخی از قوانین مانند چراغ راهنمایی و رانندگی و پل عابر پیاده پرداخت و به برندگان جوایزی اهدا شد.

دومین نشست «درس گفتارهای ادبیات جهان» در کتابخانه ولیعصر(عج)

به همت لیلا فاطمی کلش کتابدار کتابخانه، نشست «درس گفتارهای ادبیات جهان» با تکیه بر ادبیات روس با حضور اعضای علاقمند و دائمی نشست های ادبی در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) شهرستان ورامین برگزار شد.

در این نشست که دومین جلسه از سری نشست های ادبیات جهان بود، پیرامون «آنتوان چخوف» نویسنده بزرگ و سرشناس روسیه و جهان، بحث و گفتگو شد.

گفتنی است چخوف از بزرگترین داستان کوتاه نویسان و نمایشنامه نویسان سبک رئالیسم در ادبیات قرن نوزدهم است که داستانهای کوتاه وی را تا حدود ۷۰۰ عنوان برشمرده اند؛ در این نشست زندگی شخصی و خانوادگی، فقر نویسنده و همچنین محل زندگی وی از اهم مطالب ارائه شده در این نشست بود.

هفتمین جلسه کارگاه شاهنامه خوانی در کتابخانه علامه قطب الدین رازی

هفتمین جلسه دومین دوره کارگاه شاهنامه خوانی(تفسیر و خوانش متن)  با حضور اکرم باروطی مدرس و فعال فرهنگی در حوزه ادبیات و جمعی از علاقمندان به شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی علامه قطب الدین رازی شهرستان ورامین برگزار شد.

گفتنی است در این نشست به بررسی برخی واژه ها در ابیات داستان فریدون پرداختند؛ از مهمترین این واژه ها ایرج، سلم و تور بودند.

 دوازدهمین جلسه آموزش خوشنویسی در کتابخانه شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

به همت فرشته وفایی مسئول و معصومه الیکایی کتابدار کتابخانه، دوازدهمین جلسه آموزش خوشنویسی با تدریس استاد محمد تاجیک استاد ممتاز انجمن خوشنویسی ایران با حضور هنرجویان نوجوان در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار شد.

در این جلسه تاجیک ضمن توضیحاتی درخصوص خط تحریری برای هنرجویان، برخی از حروف را برای آنان سرمشق کرد و مقرر شد در جلسه بعد سرمشق ها توسط هنرجویان تمرین و رفع اشکال شود.  

کلاس آموزش کاردستی با موضوع محرم و امام حسین در کتابخانه شهید فتوحی شعار

به همت معصومه الیکایی کتابدار کتابخانه، کلاس آموزش کاردستی با موضوع محرم و امام حسین(ع) با حضور کودکان در کتابخانه شهید فتوحی شعار برگزار شد.

در این جلسه کودکان با استفاده از کاغذهای رنگی و چسب به ساخت نماد پنج تن پرداختند.

معرفی کتاب "نامیرا" با حضور نوجوانان در کتابخانه شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

به همت معصومه الیکایی کتابدار کتابخانه، کتاب "نامیرا" نوشته صادق کرمیار در جمع اعضای حلقه صالحین نوجوان پایگاه حضرت فاطمه (س) معرفی و جمع خوانی شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر