امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي
به ریاست فرماندار و با حضور اعضاء؛ سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک برگزار شد سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک به ریاست فرماندار و با حضور اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و نهضت مطالعه مفید شهرستان قرچک به بهمن خطیبی ریاست فرماندار و با حضور اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری قرچک برگزار شد.

در ابتدای جلسه آمنه بیات رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک با تشکر از حضور اعضای انجمن و دقت نظر رئیس انجمن در برگزاری به موقع جلسات، گزارش هایی از آمار مقایسه ای وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان در شش ماه نخست سال جاری نسبت به زمان برابر سال گذشته، برنامه های فرهنگی اجرا شده همچون: نشست کتابخوان عاشورایی، معرفی و جمع خوانی کتاب با موضوع ماه محرم، برگزاری مسابقه نقاشی، مسابقات کتابخوانی، برگزاری نشست های کتابخوان در کتابخانه های عمومی شهرستان در ایام محرم و صفر و همچنین وضعیت مصوبات جلسه گذشته بیان نمود.

در ادامه بهمن خطیبی فرماندار قرچک نیز ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، تاکیدکرد از وظایف شهرداری ها اجرای قانون پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری است زیرا که که انجام امور فرهنگی از جمله ترویج فرهنگ کتابخوانی علاوه بر اینکه یک کار جهادی است نیازمند بودجه کافی جهت غنی سازی منابع کتابخانه و بهسازی فضای کتابخانه جهت جذب اعضاء و تبلیغات در شهرستان است تا عموم مردم بتوانند با فعالیت کتابخانه ها آشنا و نهایت بهره مندی را از کتابخانه ها داشته باشند.

خطیبی تصریح کرد: شناسایی نویسندگان بومی شهرستان و برقراری ارتباط با آن ها و ترویج کتاب های این نویسندگان از وظایفی است که دبیرخانه انجمن کتابخانه های شهرستان بصورت جدی باید پیگیری کند.

رئیس انجمن کتابخانه های قرچک با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی ابزار توسعه فرهنگ است عنوان کرد:  یکی از اصلی ترین راه های مبارزه با آسیب های اجتماعی برگزاری جلسات فرهنگی و آموزشی در شهرستان است که قطعاً کتابخانه های عمومی بهترین فضا برای این مهم است.

گفتنی است از مهمترین مصوبات این جلسه می توان به طرح شناسایی نویسندگان بومی شهرستان، افزایش ساعت کاری یکی از کتابخانه ها جهت بهره مندی هرچه بیشتر اعضاء و شهروندان از محیط کتابخانه ها و برگزاری نمایشگاه کتاب در محل دائمی نمایشگاه های شهرستان در طول هفته کتاب اشاره کرد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر