امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد؛ کتابخانه پارک‌شهر منطبق با نیازهای امروز مردم شده است مسئولان فرهنگی سازمان برنامه‌ و بودجه با حضور در کتابخانه پارک‌شهر، ضمن دیدار با مسئولان نهاد از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، هادی جعفری نژاد، رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه به همراه پریسا نوروزی، معاون بودجه هزینه‌ای؛ محمدرضا سعیدی، معاون برنامه‌ریزی و خشکه‌باری، رئیس بودجه‌ شرکت‌های دولتی امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه بودجه، با حضور در کتابخانه پارک‌شهر و دیدار با اسماعیل شفاعی، معاون اداری و مالی نهاد و علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه‌های استان تهران، از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کردند.

هادی جعفری نژاد در حاشیه این بازدید با اشاره به عضویت ۱۲۰۰ نفر در کتابخانه مرکزی پارک‌شهر در فاصله کمتر یک ماه از بازگشایی، گفت: اقدام نهاد در بازگشایی این کتابخانه بسیار جای تقدیر دارد؛ چراکه بازسازی آن به بهترین و فاخرترین شکل انجام شده است و میزان استقبال مردم و روند عضوگیری نشان می‌دهد که اقدامات صورت گرفته در بازسازی این کتابخانه، بسیار موفقیت آمیز بوده و امروز این کتابخانه منطبق بر نیازهای مردم شده است.

وی با اشاره به بازدید خود از بخش‌های مختلف این کتابخانه، گفت: به نظر می‌آید با بستر فراهم شده در کتابخانه پارک‌شهر می‌توانیم یکی از بهترین و موفق‌ترین کتابخانه‌های کشور را در تهران داشته باشیم؛ چرا که یکی از مهم‌ترین نکات در این بازسازی بحث مخاطب محور بودن کتابخانه بوده است. به طوری که فضاسازی آرام این محیط، شرایطی را برای مخاطبان ایجاد کرده تا مردم بتوانند با دسترسی به مخازن، نیازهای مطالعاتی خود را برطرف کند.

رئیس امور فرهنگی گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه درباره رویکرد جدید نهاد در اداره کتابخانه‌های عمومی گفت: در جلسه گذشته هیأت امنا، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد بر همین موضوع تأکید داشتند تا کتابخانه‌ صرفا بر کارکرد سنتی خود تکیه نداشته باشد، بلکه یک مرکز فرهنگی باشد که عموم مردم از صنف‌های مختلف، در سنین و اقشار مختلف بتوانند از آن استفاده کنند که امروز می‌توان نتیجه آن را در بازسازی این کتابخانه دید.

جعفری نژاد با اشاره به فراگیر شدن استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نوین در دنیا، گفت: کتابخانه‌ها به این سمت می‌روند که همسو با تغییرات دنیای امروز بتوانند مخاطبان خود را حفظ کرده و گسترش دهند. این رویکرد نیازهای چندگانه مخاطب را در حوزه‌های مختلف تأمین می‌کند. بر این اساس هرچه به مخاطب توجه بیشتری داشته باشیم، بهتر است. می‌توان نیازهای داوطلبان کنکور، کودکان و سایر مخاطبان هدف را در این مجموعه تأمین کرد تا به جذب حداکثری و رونق کتابخانه‌های کمک کنیم.

نسخه قابل چاپ
بيشتر