امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با حضور اعضای فعال برگزار شد: دوره های آموزشی در کتابخانه ها با حضور اعضای کودک و نوجوان دورهای آموزشی متنوع در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛دوره های آموزشی متنوع با حضور اعضای فعال کودک و نوجوان و بزرگسال در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

دومین جلسه آموزش کلیله و دمنه در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، دومین جلسه آموزش کلیله و دمنه ویژه نوجوانان توسط مجید گل محمدی مدرس کلاس با حضور تعدادی از علاقه مندان در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای کلاس پس از معرفی کتاب «کلیله و دمنه»، نصرالله منشی و ویژگی های سبکی آن، داستان های کتاب مطالعه و ضمن توضیح و بررسی مطالب مطرح شده به نکات اخلاقی و تربیتی هر داستان اشاره شد و اهمیت آنها برای حاضرین بیان گردید سپس سبک نویسندگی و روش نگارش مورد توجه قرار گرفت و از شرکت کنندگان درخواست شد نمونه هایی از نوشته های خود را براساس موارد مطرح شده به کلاس ارایه دهند و ضمن خوانش این مطالب به نقد و بررسی آنها پرداخته شد.

کلاس حافظ خوانی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات

به همت  مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس حافظ خوانی و تفسیر ابیات آن توسط سنا ضرابیان کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی با حضور تعدادی از اعضاء در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است در  این کلاس غزلیات 48 و 49 حافظ بازخوانی و توضیحاتی پیرامون آنها ارائه شد.

کلاس آموزش هنر بافتنی در کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا

به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه، کلاس آموزش هنر بافتنی ویژه مادران عضو توسط اکرم خلجی مربی کلاس در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای کلاس، خلجی مربی کلاس کتاب «ژورنال بافتنی» نوشته مرضیه کتلی را معرفی کرد سپس شرکت کنندگان پس از بررسی مدل های ارائه شده در کتاب یک مدل را انتخاب و به آموزش آن پرداختند.

گفتنی است پس از اتمام هشت جلسه دوره مقدماتی آموزش هنر بافتنی عروسک بافی، مرحله دوم این دوره آموزشی با آموزش انواع لباس بافتنی دوشنبه ها در کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا در حال برگزاری است.

کلاس آموزش نقاشی و کاردستی در کتابخانه شهدای نیکنام ده شمیرانات

به همت فاطمه جمالیان مسئول کتابخانه، دوره مقدماتی کلاس آموزش نقاشی و کاردستی با حضور 20 نفر از کودکان گروه سنی 6الی 14سال در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام ده شمیرانات برگزار شد.

در این کلاس که با هدف آموزش گام به گام تقویت قوه خلاقیت و تصویرسازی ذهنی در کودکان برگزار شد شناخت و ترکیب رنگها و کار با مداد رنگی و مداد شمعی آموزش داده شد سپس کودکان به آموزش و تمرین کارستی پرداختند.
 

کلاس آموزش طراحی در کتابخانه‌ عمومی پروین اعتصامی شهرستان بهارستان

به همت اعظم صالحی مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش طراحی با تدریس پریسا سندسی در کتابخانه‌ عمومی پروین اعتصامی شهرستان بهارستان برگزار شد.

در این کلاس که با حضور پرشور تعدادی از اعضای کتابخانه برگزار شد کودکان به یادگیری نقاشی بافت مویی و بافت پشمی بدن حیوانات پرداختند.

گفتنی است این کلاس با استقبال اعضای کتابخانه همراه بود.
 

کلاس آموزش نقاشی در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، هفتمین جلسه کلاس آموزش نقاشی ویژه کودکان سنین 5 تا 8 سال با تدریس زینب جعفری در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

گفتنی است در این جلسه کودکان به طراحی و ترسیم نقاشی های آزاد پرداختند.

هشتمین جلسه آموزش مهارتهای زندگی در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت اداره کتابخانه های عمومی و اداره بهزیستی شهرستان پیشوا و کانون ادبی حافظ کتابخانه پانزده خرداد، هشتمین و آخرین جلسه آموزش مهارتهای زندگی با تدریس آسیه ملک دار رئیس اورژانس اجتماعی در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

گفتنی است در این کلاس مطالب ارائه شده در جلسات گذشته جمع بندی و آزمونی جهت ارائه گواهینامه پایان دوره به حاضرین برگزار شد.

کلاس آموزش نقاشی در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص) شهرستان رباط کریم

مریم صباغ فرش مسئول کتابخانه عمومی پیامبر اعظم پرند شهرستان رباط کریم از برگزاری کلاس‌های آموزش نقاشی در کتابخانه خبر داد.وی افزود: این کلاس ها با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان شهر پرند به صورت یک بار در هفته برای گروه سنی کودک و نوجوان برگزار می شود.

گفتنی است، این کلاس‌ها با استقبال خوب خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان از ابتدای تابستان 98 در کتابخانه عمومی پیامبر(ص) اعظم پرند در حال برگزاری است.

نسخه قابل چاپ
بيشتر