امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با حضور اعضای کتابخانه؛ نشست های فرهنگی در کتابخانه برگزار شد به همت کتابداران؛ نشست های متنوع فرهنگی همچون جمع خوانی، معرفی و بلند خوانی کتاب؛ با حضور اعضای فعال در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت کتابداران؛ نشست های متنوع فرهنگی همچون جمع خوانی، معرفی و بلند خوانی کتاب؛ با حضور اعضای فعال در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای در کتابخانه شهید مصطفی خمینی شهرستان اسلامشهر

به همت فاطمه پاشازاده مسئول کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور ۱۰ نفر از اعضای کتابخانه عمومی شهید مصطفی خمینی شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

گفتنی است در این نشست کتاب «از حج تا عید غدیر» نوشته: محمد آخوندی، توسط: فائزه معین پور؛ «جلوه‌های غدیر» نویسنده: محمدرجاء‌ واعظی، توسط: آرزو سالک صفری؛ «چ‌ه‌ارده‌ ق‌رن‌ ب‌ا غ‌دی‌ر» نویسنده: م‌ح‌م‌دب‌اق‌ر ان‌ص‌اری، توسط: شقایق حاجی صادقلو؛ «هزار و یک نکته درباره غدیر و فضایل امیرالمومنین علی علیه‌السلام» نویسنده: حسن ملک‌محمدی، توسط: اکرم درخشان و کتاب «امامت» نوشته: سید عبدالحسین دستغیب، توسط: حدیثه موسوی معرفی و تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

کلاس «کودک و فلسفه» در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) پرند رباط کریم

به همت رقیه منوچهری کتابدار کتابخانه، با هدف آموزش اندیشیدن و تفکر انتقادی به کودکان و نوجوان کلاس «کودک و فلسفه» در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) پرند شهرستان رباط کریم برگزار شد.

در ابتدای کلاس که با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه برگزار شد داستان «حقیقت» از کتاب «داستان هایی برای فکر کردن» اثر رابرت فیشر جمع خوانی شد سپس بحث و تبادل نظر درباره آن صورت پذیرفت.

کلاس آموزش نقاشی در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص) شهرستان رباط کریم

مریم صباغ فرش مسئول کتابخانه عمومی پیامبر اعظم پرند شهرستان رباط کریم از برگزاری کلاس‌های آموزش نقاشی در کتابخانه خبر داد.

وی افزود: این کلاس ها با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان شهر پرند به صورت یک بار در هفته برای گروه سنی کودک و نوجوان برگزار می شود.

گفتنی است، این کلاس‌ها با استقبال خوب خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان از ابتدای تابستان ۹۸ در کتابخانه عمومی پیامبر(ص) اعظم پرند در حال برگزاری است.

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای هفت جوی شهرستان قدس

به همت زینب محمدزاده پودینه مسئول کتابخانه، نشست «کتاب‌خوان» با حضور جمعی از اعضاء در کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای هفت جوی شهرستان قدس برگزار شد.

در این نشست، کتاب‌های «یک غنچه، صد زخم» نوشته حسین سیدی، توسط زینب محمدزاده پودینه؛   «ده قصه عاشورایی برای بچه ها» نوشته مژگان کلهر، توسط یوسف میرزائیان؛ «ماه پاره: داستان مقتل امام حسین علیه السلام» نوشته مسلم ناصری، توسط آتیلا رضائی و «حیات پاکان» نوشته مهدی محدثی، توسط ابوالفضل فرجی معرفی و تجربه خواندن آنها با دیگر اعضای کتابخانه و مخاطبان به اشتراک گذاشته شد.

نشست قصه گویی در کتابخانه سعدی شهرستان شهریار

به همت مهرداد جدیدی مسئول و زهره سهرابی کتابدار کتابخانه، نشست معرفی و قصه گویی کتاب «قصه های شاهنامه(جلد ۱ تا ۳)» با حضور تعدادی از اعضای فعال کودک توسط زهرا عرشیا از مادران فعال کتابخانه در کتابخانه عمومی سعدی شهرستان شهریار برگزار شد.

در ابتدای کلاس زهرا عرشیا از مادران فعال کتابخانه به قصه گویی کتاب «قصه های شاهنامه(جلد ۱ تا ۳)» نوشته آتوسا صالحی پرداخت سپس حاضرین بخش هایی از کتاب را جمع خوانی کردند.

گفتنی است در این مجموعه نویسنده کوشیده است تا با روایت داستان گردآفرید، سهراب و سیاوش به این قهرمانان زنده و ماندگار نزدیک‌تر شود تا آنان با به تصویر کشیدن دغدغه‌های همیشگی انسان‌ها و غم‌هایشان نمایشی نو از روزهای دور گذشته برپا سازند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر