امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


با حضور اعضای فعال برگزار شد: دوره های آموزشی در کتابخانه ها با حضور اعضای کودک و نوجوان دورهای آموزشی متنوع در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛دوره های آموزشی متنوع با حضور اعضای فعال کودک و نوجوان و بزرگسال در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

سومین جلسه آموزش مهارتهای زندگی ویژه کودکان در کتابخانه جوادالائمه(ع) شهرستان قدس

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس و سیده فاطمه شکوهی مسئول کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع)، سومین جلسه آموزش مهارتهای زندگی ویژه کودکان با حضور تعدادی از اعضای کودک ۴ تا ۶ سال با تدریس صدیقه نعیمی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در بخش کودک کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس برگزار شد.

گفتنی است آشنایی با اعضای بدن و مراقبت از آنها، فرایند رشد، آموزش نحوه برخورد با کودک معلول، معرفی غذای سالم و ناسالم از مباحث ارائه شده در این کلاس بود.

نشست قصه گویی و آموزش کاردستی و روخوانی کتاب در کتابخانه شهدای لواسانات

به همت اعظم احمدی مسئول و نیره شیرخانی کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی و آموزش کاردستی و روخوانی کتاب ویژه گروه سنی کودک و نوجوان توسط حوریه اعتصام، مربی قصه گویی و کاردستی در کتابخانه عمومی شهدای لواسانات برگزار شد.

در این نشست که با حضور تعداد ۱۱ نفر از اعضای کودک و نوجوان برگزار شد کتاب «قصه هایی از امام علی(ع)» به روایت مژگان شیخی روخوانی و کاردستی پنگوئن آموزش داده شد.

گفتنی است «یار روزهای سخت؛ کسی که می آید؛ ابوذر صحرانشین؛ من همانم که بودم؛ حکایت آن مروارید؛ مردی که از بازار گذشت؛ راه و چاه؛ عسل، انجیر و بچه ها؛ عقیل و آهن سرخ؛ آن مرد پیشگو و ناله مرغابی ها» عنوان ۱۲ قصه روایت شده در کتاب است.

پنجمین و ششمین جلسه آموزش خوشنویسی در کتابخانه شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

به همت فرشته وفایی مسئول و معصومه الیکایی کتابدار کتابخانه، پنجمین و ششمین جلسه آموزش خوشنویسی با حضور تعدادی از نوجوانان فعال با تدریس استاد محمد تاجیک استاد ممتاز انجمن خوشنویسی ایران در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار شد.

در این جلسه تاجیک مربی کلاس ضمن ارائه توضیحاتی درباره خط تحریری، برخی از حروف را برای هنرجویان سرمشق داد و مقرر شد در جلسه بعد سرمشق ها توسط هنرجویان تمرین و و رفع اشکال شود.  

گفتنی است جلسات خوشنویسی با حضور نوجوانان علاقمند روزهای یکشنبه ساعت ۱۷ الی ۱۹ در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار می شود.

کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه شهدای لواسانات

به همت اعظم احمدی مسئول و نیره شیرخانی کتابدار کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی با حضور جمعی از علاقمندان در کتابخانه شهدای لواسانات برگزار شد.

گفتنی است در این کلاس خط تحریری و نستعلیق توسط منوچهر خسروی مربی کلاس به هنرجویان آموزش داده شد.

سومین جلسه آموزش مهارتهای زندگی ویژه نوجوانان در کتابخانه جوادالائمه(ع) شهرستان قدس

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس و سیده فاطمه شکوهی مسئول کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع)، سومین جلسه آموزش مهارتهای زندگی ویژه نوجوانان با حضور جمعی از اعضای نوجوان با تدریس صدیقه نعیمی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس برگزار شد.

گفتنی است شناخت احساسات و ترسیم نقشه اجتماعی مدرسه از آموزش های ارائه شده در این جلسه بود در پایان شرکت کنندگان درباره ارتباط موثر به گفتگو پرداختند.

کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات

 به همت مریم ملکوتی مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی (خط تحریری و درشت) با استقبال اعضای علاقمند توسط سیدکمال بنی لوحی دارای مدرک کارشناسی ادبیات و درجه فوق ممتاز خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است در این جلسه در سطح خط درشت و تحریری به هنرجویان سرمشق داده شد سپس خوشنویسی اشعار حکیم فردوسی و شعرای دیگر تدریس شد و در راستای خط نستعلیق و خط تحریری سرفصل هایی ارائه شد.

کلاس آموزش طراحی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان بهارستان

اولین جلسه کلاس آموزش طراحی با تدریس پریسا سندوسی مدرس کلاس با حضور تعدادی از دانش آموزان چهارم تا هفتم ابتدایی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان بهارستان برگزار شد.

در این جلسه حاضرین با لمس بافت های مختلف در حیاط کتابخانه با مفهوم بافت آشنا شدند سپس به مطالعه بصری درخت ها در حیاط کتابخانه پرداختند و با نحوه اتصال شاخه ها به تنه، نحوه تقسیم شاخه های بزرگتر به کوچکتر و نحوه اتصال برگ ها به شاخه ها آشنا شدند در ادامه به ترسیم بافت های مختلف پرداختند.

کلاس آموزش قرآن کریم ویژه برادران در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات

کلاس آموزش قرآن کریم ویژه برادران با حضور تعدادی از علاقه مندان با تدریس علی محسنی مدرس قرآنی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است قرائت و بیان نکات تجویدی آیات ۱ الی ۵۷ سوره انبیاء به همراه تعریف آیات محکم و متشابه و قرائت و بیان نکات تجویدی آیات از موارد مطرح شده در کلاس بود.

کلاس آشنایی با تاریخ اسلام در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات

به همت مریم ملکوتی مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آشنایی با تاریخ اسلام با حضور جمعی از اعضاء توسط عذرا مرزوقی، کارشناس علوم حوزوی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است در این کلاس درباره وقایع روز عاشورا و سخنرانی های امام حسین(ع) در اول و آخر، زهیربن قین و بریربن خضیر برای ارشاد و نجات سپاه کفر و ضلالت و منقلب شدن حربن یزید ریاحی پرداخته شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر