امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


به همت مسئولین و کتابداران استان تهران؛ تجربه طعم شیرین دوستی با کتاب،کودکان را مهمان کتابخانه ها کرد مسئولین و کتابداران استان تهران با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی تجربه طعم شیرین دوستی با کتاب را به کودکان و نوجوان عضو کتابخانه هدیه دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت مسئولین و کتابداران استان تهران تجربه طعم شیرین دوستی با کتاب با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی  به کودکان و نوجوان عضو کتابخانه هدیه شد.

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهید مطهری قرچک

با هدف آشنایی نوجوانان با مفاهیم ارزشمند واقعه عاشورا کتاب «مقتل: زندگینامه امام حسین(ع)» با حضور فعال تعدادی از اعضای نوجوان در بخش مرجع کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک معرفی و بلندخوانی شد.

در ابتدای نشست، کتاب «مقتل: زندگینامه امام حسین(ع)» نوشته داوود غفارزادگان توسط علی کرم کرمی مسئول کتابخانه  معرفی شد سپس اعضاء صفحاتی از کتاب را بلندخوانی کردند در پایان درباره آن بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است کتاب حاضر وی‌ژه‌ نوجوانان به‌شمار می‌رود و شامل زندگینامه، سال شمار زندگی و چهل سخن از امام حسین(ع) می باشد.

نشست قصه گویی در کتابخانه سعدی شهرستان  شهریار

به همت مهرداد جدیدی مسئول و زهره سهرابی کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «قصه شیرین هفت پیکر» اثر عباس جهانگیری با حضور تعدادی از اعضای فعال در کتابخانه عمومی سعدی شهرستان شهریار برگزار شد.

نشست قصه گویی و بلندخوانی کتاب و مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی جاویدالاثر کاظم اخوان رباط کریم

در ادامه سلسسله نشست های قصه گویی و بلندخوانی کتاب برای کودکان، مراسم قصه گویی و مسابقه نقاشی با حضور جمعی از خردسالان و کودکان در کتابخانه عمومی کاظم اخوان برگزار شد.

در این نشست که با استقبال کودکان و خردسالان برگزار شد، محبوبه خانی مسئول کتابخانه شعر «نهال بادام» از کتاب «کبوترها و آهوها» نوشته سیداحمد میرزاده را برای کودکان بلندخوانی کرد سپس مرضیه طیبی کتابدار کتابخانه داستان «مجسمه بیچاره» از کتاب «قصه های من و مامان» نوشته ویولت رازق پناه را برای کودکان قصه گویی کرد.

گفتنی است در پایان زیباترین نقاشی ترسیم شده توسط کودکان انتخاب و هدایایی به اعضای کودک اهداء شد.

نشست کتابخوان کتابخانه ای ویژه کودکان در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) ورامین

به همت صغری شفقتی کتابدار کتابخانه، با هدف افزایش فرهنگ کتابخوانی در کودکان، نشست کتابخوان کتابخانه ای ویژه کودکان با حضور تعدادی از علاقمندان در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) شهرستان ورامین برگزار شد.

شفقتی هدف از برگزاری این نشست را ترویج کتاب و کتابخوانی و ترغیب کودکان به مطالعه برشمرد و گفت: نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای با هدف افزایش ضریب کتابخوانی و مطالعه در جامعه و سهولت بهره‌مندی آحاد مردم از منابع اطلاعاتی برگزار می شود.

گفتنی است در این نشست کتاب های «روزهای سگی» اثر جف کینی، توسط: امیرمحمد نوری؛ «اولیور تویست» اثر چارلز دیکنز، توسط: علی مقدسی؛ «کاش خانه های شکلاتی وجود داشتند» اثر الیف ادا تارتار، توسط: فرزین فلاح؛ «ماجراهای باورنکردنی تابستان من» اثر دیوید کالی، توسط: ایلیا مهمان نوازان؛ «جهان اسرارآمیز» اثر کیم تایلور، توسط: مهدی مه آبادی؛ «گزیده ای از قصه های خوب برای بچه های خوب» اثر مهدی آذریزدی، توسط: امیرمحمد علی کائی و «۱۲ قصه از امام علی(ع) و یارانش» اثر مژگان شیخی، توسط امیررضا حیدروند به اشتراک گذاشته شد.

نشست کتابخوان با عنوان با من بخوان تا اوج پرواز در کتابخانه عمومی شهرک توحید

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست کتابخوان با عنوان با من بخوان تا اوج پرواز با حضور تعدادی از کودکان در کتابخانه عمومی شهرک توحید برگزار شد.

گفتنی است در این نشست کتاب «پول، خدا، بچه ها» اثر غلامرضا حیدری، توسط: سمیه رسولی کتابدار کتابخانه؛ «فرار از کتابخانه آقای لمونچلو» اثر کریس گرابنستاین و «بیگ نیت دردسرساز تمام عیار» نوشته لینکن پیرس، توسط پارسا طلعت رو؛ «پرونده های کارآگاه سیتو و دستیارش چین می ادو» نوشته آنتونیو ایتوربه و «پشت و رو» نوشته سوزان فرانسیس و «جام جهانی در جوادیه» نوشته داود امیریان، توسط محمدطاها اصلانی و کتاب «حضرت علی بن ابی طالب(ع)» نوشته مهدی وحیدی صدر، توسط امیررضا بذرافشان معرفی شد.

در پایان از معرفی کنندگان تقدیر به عمل آمد.

جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهید چمران شهر تهران

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کتاب «امام علی(ع)» نوشته حسین فتاحی با حضور تعدادی از اعضای کودک در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید چمران شهر تهران جمع خوانی شد.

نشست قصه گویی و مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی جاویدالاثر کاظم اخوان رباط کریم

 با هدف ترویج کتابخوانی و مشارکت اعضاء در برنامه های فرهنگی، نشست قصه گویی و مسابقه نقاشی با حضور جمعی از کودکان و خردسالان در کتابخانه عمومی کاظم اخوان شهرستان رباط کریم برگزار شد.

در این مراسم که با استقبال کودکان و خردسالان برگزار شد، محبوبه خانی مسئول کتابخانه قصه حضرت ابراهیم از کتاب «مردی در آتش» نوشته بهروز رضایی کهریز را برای کودکان بازگو کرد سپس مرضیه طیبی کتابدار کتابخانه داستان ابراهیم(ع) از کتاب «پیامبران و قصه هایشان» نوشته حسین فتاحی را برای کودکان بلندخوانی کرد.

گفتنی است در پایان زیباترین نقاشی ترسیم شده توسط کودکان انتخاب و هدایایی به اعضای کودک اهداء شد.

جمع خوانی کتاب در کتابخانه شهدای امامی امین جلیل آباد شهرستان پیشوا

به همت فاطمه شیری مسئول کتابخانه، با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی  و تشویق به مطالعه و افزایش آگاهی این گروه سنی، کتاب «زیباترین جشن» تالیف محمد مهاجرانی جمع خوانی شد.

معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا

به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه،   کتاب «دو فرشته، دو برادر» نوشته فریبا کلهر با حضور تعدادی از اعضای کودک در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا معرفی و  یکی از داستان های این کتاب جمع خوانی شد.

نشست کتابخوان کتابخانه ای در کتابخانه پانزده خرداد  شهرستان پیشوا

 به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، کتابخانه عمومی پانزده خرداد با برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای پذیرای جمعی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شد.

گفتنی است در این نشست شش نفر به ارائه کتابهای خوانده شده خود پرداختند؛ در این نشست کتابهای «حساسترین فراز تاریخ یا داستان غدیر» نوشته علی اکبر فیاض، توسط: شقایق حسینی؛ «ماری آنتوانت» نوشته پیر نزلف توسط: مبینا کمیزی؛ «سلام بر ابراهیم: زندگینامه و خاطرات شهید ابراهیم هادی» کاری از گروه فرهنگی ابراهیم هادی، توسط الهه آقایی؛ «علی(ع) در قرآن: بحثی برگرفته از کتاب الغدیر» نوشته علی امینی توسط: علی وطن پرست؛ «گلستان یازدهم خاطرات شهید چیت سازان» نوشته زهرا پناهی روا، توسط مبینا پوبافر؛ «سه شنبه ها با موری» نوشته میچ آلبوم؛ توسط فاطمه سربندان تجربه خواندن خود را به اشتراک گذاشتند.

بلندخوانی و معرفی کتاب ویژه کودکان در کتابخانه عمومی جاویدالاثر کاظم اخوان شهرستان رباط کریم

در راستای ترویج مطالعه بین کودکان، نشست بلندخوانی کتاب با حضور تعدادی از کودکان در کتابخانه عمومی جاویدالاثر کاظم اخوان شهرستان رباط کریم برگزار شد.

در این برنامه فرهنگی که با استقبال کودکان همراه بود مرضیه طیبی، کتابدار کتابخانه همراه با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و کتابخوانی به معرفی و بلندخوانی کتاب «کارآگاه و بازی به نوبت» نوشته نوشین شعبانی از سری کتاب های کودک برای کودکان پرداخت.

نشست قصه گویی و کلاس آموزش کاردستی در کتابخانه امام علی(ع) شهرستان شهریار

به همت مینا شاه بازاده کتابدار بخش کودک کتابخانه، نشست قصه گویی و کلاس آموزش کاردستی در بخش کودک کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهرستان شهریار برگزار شد.

در ابتدای نشست که اعضای فعال کودک حضور داشتند کتاب «خرس قطبی کوچولو و خرگوش ترسو» توسط مینا شاه بازاده برای کودکان بازخوانی شد سپس اعضای کودک به نقاشی و ساخت کاردستی با موضوع پرندگان پرداختند.

کلاس آموزش کاردستی با کاغذ در کتابخانه عمومی شهید مطهری اسلامشهر

 کلاس آموزش کاردستی با هدف تقویت قوه تجسم، هوش و خلاقیت در نوجوانان توسط جواهر مهدی پور مسئول کتابخانه با حضور تعدادی از اعضای نوجوان در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان اسلامشهر برگزار شد؛ در این کلاس نوجوانان ساخت طاووس را فرا گرفتند.

گفتنی است، کلاس آموزشی کاردستی و اوریگامی به صورت متناوب در کتابخانه شهید مطهری برگزار می شود که با استقبال اعضای کودکان و نوجوانان کتابخانه روبرو شده است.

نسخه قابل چاپ
بيشتر