امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

 
متون عمومي
متون عمومي


در کتابخانه عمومی محقق حلی شهر تهران آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار می‌شود مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران گفت: آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تقدیر از برگزیدگان مسابقه فردا در کتابخانه عمومی محقق حلی شهر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ علی نیکنام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران اظهار داشت: آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهر تهران با تقدیر از سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شرکت 9 هزار و 613هزار نفر از شهروندان تهرانی در این جشنواره اظهار داشت: مراسم اختتامیه فردا ساعت 17 با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی ،امام جمعه موقت شهر تهران و دیگر مسئولان فرهنگی شهر تهران به همراه تقدیر از برگزیدگان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی تهران بزرگ با اداره کل کتابخانه‌های عمومی برای برگزاری  نهمین جشنواره رضوی همکاری بسیار خوبی داشتند.

نیکنام خاطر نشان کرد: تعامل دستگاه‌ها و نهادها با یکدیگر و همدلی و دغدغه مندی در حوزه کتاب و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و همچنین انجام تبلیغات و اطلاع رسانی به موقع سبب استقبال مردمی از این جشنواره نسبت به سال گذشته شد.

علی نیکنام با بیان اینکه میزان مشارکت در نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی نسبت به دوره گذشته رشد ۲.۵ برابری داشته است، گفت: سال گذشته تعداد ۲۴ هزار و ۸۴۹ نفر در هشتمین دوره شرکت کردند که با تلاش کتابداران، میزان مشارکت مردمی در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به  ۶۰ هزار و ۷۰۸ نفر رسیده است که از این تعداد ۳۱ هزار و ۴۶۵ نفر به صورت مکتوب، ۲۹ هزار و ۱۴۱ نفر به صورت آنلاین و ۱۵۵۶ نفر به صورت خانوادگی شرکت کردند.

در این راستا تاکنون شهرستان های قدس،فیروزکوه، قرچک، رباط کریم، ملارد و پاکدشت، مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی و تجلیل از برگزیدگان را برگزارکرده‌اند و آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی شهر تهران نیز فردا (یکشنبه 3شهریور) از ساعت 17 تا 19 در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی به نشانی میدان شوش، خیابان ری، قبل از پارک کوثر، نبش خیابان محمد یزدی، کتابخانه عمومی محقق حلی برگزار خواهد شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر