امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتر
با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع؛ کتابخانه‌های عمومی استان تهران میزبان فعالیت‌های فرهنگی شدند ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی با حضور اقشار مختلف در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، همزمان با هفته دوم مرداد و با حضور پرشور شهروندان استان تهران، برنامه‌های فرهنگی متنوعی در کتابخانه‌های عمومی این استان برگزار شد.

نشست معرفی و بلندخوانی کتاب در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا

به همت سکینه الیکائی، مسئول کتابخانه، با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در بین نوجوانان نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «ماتیلدا» با حضور گروهی از اعضا در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای نشست مسئول کتابخانه به معرفی کتاب «ماتیلدا» نوشته رولد دال پرداخت و بخش هایی از کتاب را بلندخوانی کرد. در ادامه اعضا بخش های جذابی از کتاب را جمع خوانی کردند.

کلاس آموزش اوریگامی و خلاقیت در کتابخانه عمومی بسیج تهران

به همت مسئول کتابخانه، کلاس آموزش اوریگامی و خلاقیت با حضور تعدادی از علاقه مندان در کتابخانه عمومی بسیج تهران برگزار شد.

نشست کتاب خوان در کتابخانه شهید مطهری اسلامشهر

به همت سحر داداش پور، کتابدار کتابخانه و مسئول فرهنگی شهرستان، نشست کتاب خوان کتابخانه ای با حضور کودکان و نوجوانان علاقمند در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این نشست شش نفر به ارائه کتاب های خوانده شده خود پرداختند؛ کتاب های «صبح ظهر شب» نوشته سیدنی شلدون، توسط: آتنا اعظمی؛ «چگونه دنیا را متحد کنیم» نوشته برژیت لابه، توسط: زهرا شاهوردی؛ «ده راز موفقیت و آرامش درونی» نوشته وین دایر، توسط: مبین ندیمی؛ «۷۰ قصه قدونیم قد برای کودکان» نوشته فریبا کلهر، توسط: رضا آقامحمدی؛ «با یک فکر بکرچکار میتوان کرد؟» نوشته کوبی یاداما، توسط فائزه عزیز زاده؛ و کتاب «لطفا گوسفند نباشید» نوشته محمود نامنی، توسط سحر داداش پور به اشتراک گذاشته شد.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس

به همت سیده فاطمه شکوهی، مسئول کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «نجات آب» اثر فریبا همتیان با حضور جمعی از اعضای نوجوان در کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس برگزار شد و شرکت کنندگان درباره مطالب کتاب و روش های صرفه جویی در مصرف آب گفتگو کردند.

گفتنی است کتاب «نجات آب« اولین کتاب از مجموعه‌ی سه جلدی است که برای دانش آموزان تدوین شده است؛ در این کتاب، خواننده با مبانی و اصول اولیه‌ی حفاظت از منابع آب آشنا می‌شود.

برگزاری نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی، مسئول و صغرا ابراهیمیان، کتابدار کتابخانه، نشست کتاب خوان کتابخانه ای با حضور علاقه مندان در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در این نشست شش نفر به ارائه کتاب های خوانده شده خود پرداختند؛ «نیروی حال» نوشته تله اکهارت، توسط: شقایق حسینی؛ «قحطی های ایران» نوشته احمد کتابی، توسط: فرخ الدین قاسمی؛ «بیگانه» نوشته آلبر کامو، توسط: مبینا کمیزی؛ «چشم هایی به رنگ عسل» نوشته زهرا کلهر، توسط: مریم کوشکی؛ «بامداد خمار» نوشته فتانه حاج سیدجوادی، توسط: زهره حصاری و «بازی بی گناهان» نوشته ارخمی ارئول، توسط زهرا کریمی شاهرک معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

نشست قصه گویی و بلندخوانی کتاب در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس

در ادامه سلسسله نشست های بلندخوانی کتاب برای کودکان، به همت سمیه اشتری، کتابدار کودک کتابخانه نشست قصه گویی و بلندخوانی کتاب «قصه های من و مامان» اثر ویولت رازق پناه با حضور جمعی از اعضای کودک در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس برگزار شد. در پایان کودکان به ترسیم نقاشی از داستان های کتاب پرداختند.

مجموعه دوجلدی «قصه‌های من و مامان» ماجراهایی ساده و شیرین از زبان کودکی است که با مادرش زندگی می‌کند و زندگی را با نگاهی جالب و زیبا تجربه می‌کند.

نشست شعر خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهید رجایی اسلامشهر

به همت حسین علی وردیری، مسئول کتابخانه، کتاب «موج و مرغابی» سروده‌های حمید هنرجو با حضور تعدادی از اعضای کودک در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید رجایی روستای قاسم آباد شهرستان اسلامشهر شعرخوانی شد.

شعرهای حمید هنرجو که با تصویرگری سارا علی بابایی همراه است این کتاب را به یک کتاب خوب شعر پیرامون خداشناسی تبدیل کرده است.

نشست قصه گویی برای خردسالان در کتابخانه عمومی شهید مطهری اسلامشهر

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین اعضای خردسال، نشست قصه گویی ویژه خردسالان از کتاب «کلاغ سیاه به سفر می‌رود» توسط جواهر مهدی پور، مسئول کتابخانه در بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این نشست پس از قصه گویی از خردسالان درخواست شد برداشت خود را از قصه بیان کنند. سپس از بهترین خلاصه با اهدای جایزه تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، «کلاغ سیاه به سفر می‌رود» کتابی درباره‌ ارزش دوستی است.

کلاس آموزش کاردستی در کتابخانه عمومی جلال آل احمد اسلامشهر

به همت فریبا روشن، مسئول کتابخانه، با هدف تقویت قوه تجسم، هوش و خلاقیت در کودکان کلاس آموزش اوریگامی و کاردستی با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی جلال آل احمد شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

گفتنی است اوریگامی، هنر ژاپنی خلق شکل های گوناگون و زیبا با تاکردن کاغذ است که حاصل آن مجسمه های کاغذی می باشد؛ کلمه «اوری» به زبان ژاپنی به معنی تاکردن و کلمه «گامی» به معنی کاغذ است.

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای هفت جوی شهرستان قدس

به همت زینب محمدزاده پودینه، مسئول کتابخانه، نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای با حضور جمعی از اعضا در کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای هفت جوی شهرستان قدس برگزار شد.

در این نشست، کتاب‌های «سپید دندان» نوشته جک لندن، توسط فاطمه خانبابائی؛ «آهوی غمگین» نوشته مجید ملا محمدی، توسط نگار مرادخانی؛ «یکشنبه گذشته پولدار بودم» نوشته جودیت ویورست، توسط فاطمه پورمصطفی؛ «دوست خوب» نوشته کریستین ای آدامز، توسط معصومه باقی پور؛ «زهرا دختری در نور» نوشته مریم ریحانی، توسط زینب خجاره معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

کلاس آموزش کاردستی در کتابخانه عمومی اباصالح(عج) اسلامشهر

با هدف تقویت قوه تجسم، هوش و خلاقیت کودکان کلاس آموزش اوریگامی و کاردستی با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان توسط نیره زرقانی، کتابدار کتابخانه در بخش کودک کتابخانه عمومی اباصالح (عج) شهرک گلدسته شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این دوره کودکان ساخت عروسک هشت‌پا را فرا گرفتند.

گفتنی است، کلاس آموزشی کاردستی و اوریگامی به صورت متناوب در کتابخانه اباصالح(عج) برگزار می شود. این کلاس با استقبال اعضای کودک و نوجوان کتابخانه روبه رو شده است.

نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی امام زاده زید(ع)

به همت کتابداران کتابخانه، با هدف افزایش سطح یادگیری، خلاقیت و ایجاد انگیزه مطالعه، نشست قصه گویی کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع) برای بچه ها» نوشته مژگان شیخی با حضور تعدادی از کودکان و والدین آن ها در کتابخانه عمومی امام زاده زید(ع) برگزار شد.  

گفتنی است، در این نشست کودکان به شعرخوانی و بازی و شادی پرداختند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ