امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتر
با اجرای کارگاه های آموزشی متنوع انجام شد؛ حضور پرشور شهروندان استان تهران در برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی همزمان با هفته دوم مردادماه، کارگاه های متنوع آموزشی در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران،  همزمان با هفته دوم مرداد ماه کارگاه های متنوع آموزشی به همت کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد و مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

برگزاری اولین جلسه مقدمه ای بر حافظ شناسی در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه و با همکاری کانون ادبی حافظ، اولین جلسه مقدمه ای بر حافظ شناسی با تدریس مجتبی اعتمادی نیا پژوهشگر و مدرس دانشگاه فرهنگیان در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد. در این جلسه اعتمادی نیا حاضرین را با زندگی، اندیشه، افکار، زمانه و شخصیت لسان الغیب خواجه محمد حافظ شیرازی آشنا کرد.

کلاس آموزش حافظ شناسی و شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شمیرانات

به همت مریم ملکوتی مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش حافظ شناسی با موضوع بررسی مفاهیم کلیدی در اشعار حافظ توسط مهسا پیروزفر کارشناس ارشد ادبیات نمایشی با حضور جمعی از اعضاء در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است است بررسی مفاهیم کلیدی در دیوان حافظ، نصیحت و نصیحت گویی، خرقه سوزی، دستار انداختن، سنگ به جام انداختن و خوانش و توضیحاتی درباره غزل های شماره ۱۴۹، ۱۵۰ از دیوان حافظ از مباحث ارائه شده این کلاس بود.

کلاس آموزش داستان نویسی خلاق و آموزش روانخوانی کتاب در کتابخانه عمومی بسیج

به همت خدیجه صحرائی مسئول کتابخانه، کلاس آموزش داستان نویسی خلاق و آموزش روانخوانی کتاب «گلستان» با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان توسط مهدی خطیبی مربی کلاس در کتابخانه عمومی بسیج شهر تهران برگزار شد.

کلاس آموزش خوشنویسی  و داستان نویسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی با حضور تعدادی از هنرجویان توسط ساجده کسائیان، کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است در این جلسه از کتاب "دفتر زیبانویسی" /پیک گلواژه به هنرجویان سرمشق جدید داده شد و ضمن آموزش قواعد کلی خوشنویسی اشکالات آنها در تکالیف بررسی شد.

دومین جلسه روخوانی و روان خوانی قرآن کریم و ساخت کاردستی در کتابخانه فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا

به همت سکینه الیکائی مسئول کتابخانه،  دومین جلسه کلاس آموزش روخوانی و روان خوانی جزء سی قرآن کریم همراه با قصه های قرآنی و آموزش ساخت کاردستی با کاغذ با حضور کودکان عضو توسط الهام تاجیک مربی کلاس در کتابخانه عمومی فردوسی روستای طارند بالا شهرستان پیشوا برگزار شد.

در این کلاس آموزشی تاجیک مربی کلاس ابتدا سوره هایی که جلسه قبل آموزش داده و روخوانی شده بود را مرور کرد سپس دو سوره جدید روخوانی شد در ادامه تاجیک بعد از تلاوت سوره ها توسط حاضرین، ایرادات آنها را اصلاح نمود و درباره معنی سوره با کودکان به گفتگو پرداخت.

گفتنی است در پایان پس از قصه گویی قصه های قرآنی برای کودکان کار با کاغذ های رنگی و کاردستی های کاغذی آموزش داده شد.

کارگاه آموزش مهارتهای زندگی با موضوع همدلی در کتابخانه عمومی فیروز بهرام اسلامشهر

به همت مژده محمد علی مسئول کتابخانه، اولین جلسه کارگاه آموزش «مهارت‌های زندگی برای کودکان» با آموزش مهارت‌های همدلی، ویژه نوجوانان پسر و دختر در کتابخانه عمومی مشارکتی روستای فیروز بهرام شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

گفتنی است جلسات کارگاه آموزشی «مهارت‌های زندگی برای کودکان» روزهای شنبه با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان توسط اکبر چوبینه کارشناس روان‌شناسی در قالب تمرین و بازی به میزبانی کتابخانه‌های عمومی مشارکتی فیروز بهرام شهرستان اسلامشهر در حال برگزاری است.

سومین جلسه آموزش نقاشی ویژه کودکان در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، سومین جلسه آموزش نقاشی ویژه کودکان سنین 5 تا 8 سال با حضور تعدادی از کودکان توسط زینب جعفری مدرس کلاس در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای جلسه زینب جعفری مدرس کلاس، نقاشی های جلسه قبل کودکان را بررسی و ایرادات آنها را رفع نمود سپس آموزش هایی درباره رنگ های سرد و نقاشی با رنگ های سرد و کشیدن نقاشی با اشکال هندسی را برای کودکان ارائه داد.

برگزاری دومین و سومین جلسه آموزش خوشنویسی در کتابخانه شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین

به همت فرشته وفایی مسئول و معصومه الیکایی کتابدار کتابخانه، دومین و سومین جلسه آموزش خوشنویسی با حضور تعدادی از هنرجویان نوجوان با تدریس استاد محمد تاجیک استاد ممتاز انجمن خوشنویسی ایران در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار شد.

در این جلسه تاجیک ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص خط تحریری برای هنرجویان، برخی از حروف را به آنان سرمشق داد و مقرر شد در جلسه بعد سرمشق ها توسط هنرجویان تمرین و و رفع اشکال شود.

گفتنی است جلسات خوشنویسی با حضور نوجوانان علاقمند روزهای یکشنبه ساعت 17 الی 19 در کتابخانه عمومی شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین برگزار می شود.

کارگاه آموزش «الگوی تعالی دختران» در کتابخانه عمومی شهرک توحید

به همت رضا منجم مسئول و کتابداران کتابخانه و با مشارکت بسیج خواهران، کارگاه آموزش «الگوی تعالی دختران» با حضور تعدادی از نوجوانان در کتابخانه عمومی شهرک توحید برگزار و درباره خودشناسی به عنوان یکی از مهمترین مهارت های موفقیت در ایجاد تصمیمات بهتر در زندگی و واکنش های عاقلانه تر به موضوعات گوناگون گفتگو شد.

 در این کارگاه ها درخصوص منظومه فکری- تربیتی نوجوانان به سمت ایجاد الگوی تعالی دختران هم اندیشی و تبادل نظر می شود.

کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهدای لواسانات شمیرانات

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی (آموزش با قلم و خودکار تحریری و خط نستعلیق) با حضور تعداد 18 نفر از هنرجویان توسط منوچهر خسروی مدرس خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهدای لواسانات شهرستان شمیرانات برگزار شد

سومین جلسه آموزش مهارتهای زندگی ویژه مادران در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس

در راستای ارائه خدمات نوین در کتابخانه‌ها، سومین جلسه آموزش مهارتهای زندگی ویژه مادران با حضور تعدادی از مادران عضو توسط مریم عیسی زاده کارشناس ارشد روانشناسی در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس برگزار شد.

 در این جلسه به مباحثی مانند چگونگی افزایش عزت نفس و بررسی رابطه دو طرفه و ایجاد حس ارزشمندی و فعالیت ارزشمند پرداخته شد.

چهارمین جلسه آموزش مهارتهای زندگی در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت اداره کتابخانه های عمومی و اداره بهزیستی شهرستان پیشوا و کانون ادبی حافظ، چهارمین جلسه آموزش مهارتهای زندگی با حضور جمعی از اعضاء توسط آسیه ملک دار رئیس اورژانس اجتماعی در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در این جلسه تعریف ارتباط، تفاوت ارتباط موثر و سالم و چگونگی برقراری ارتباط بیان شد و حاضرین درباره شناخت جملات قضاوتی و تبدیل آن به جملات غیرقضاوتی تمرین کردند؛ این جملات تاثیر بسزایی در ارتباط های سالم افراد جامعه دارد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ