امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتربه همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی شهید چمران برگزار شد: سومین جلسه کارگاه آموزش مهارت های زندگی ویژه نوجوانان به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی شهید چمران ؛سومین جلسه دور دوم کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی  در کتابخانه شهید چمران بهارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، سومین جلسه کارگاه آموزش مهارت های زندگی ویژه نوجوانان با حضور تعدادی از اعضای نوجوان در دو گروه مجزای دختران و پسران در کتابخانه عمومی شهید چمران شهرستان بهارستان برگزار شد.

در این کارگاه که با هدف آموزش مهارت همفکری، تقسیم کار و تعهد به نقش برگزار شد با کمک سه بخش اصلی داستان، بازی و تمرین آموزش هایی ارائه شد؛ در بخش داستان، شرکت کنندگان داستانی درباره همکاری کردن و همکاری نکردن در درست کردن یک روزنامه دیواری خواندند و درباره تجارب موفق و ناموفق کارگروهی گفت‌و‌گو شد  همچنین در این بخش در ارتباط با موضوع کار گروهی، داستان «دام و دانه» از کتاب «ق‍ص‍ه‌ه‍ای‌ ش‍ی‍ری‍ن‌ ک‍ل‍ی‍ل‍ه‌ و دم‍ن‍ه» گردآوری داوود ل‍طف‌ال‍ه بازخوانی شد.

در بخش بازی، شرکت‌کنندگان به چند گروه تقسیم شدند و در یک بازی گروهی با سه کلمه بی‌ربط یک‌ نمایش ساختند و برای سایرین اجرا کردند. دیگر شرکت کنندگان در کارگاه، درباره همکاری، تقسیم نقش و تعهد به نقش اعضای شرکت کننده در نمایش بحث و تبادل نظر کردند.

برای بخش بازی کلاس پسران، پانتومیم در نظر گرفته شد و شرکت کنندگان باید با همکاری و همفکری به اجرای موضوعات و حدس زدن آن می پرداختند.

در بخش تمرین این مهارت، شرکت‌کنندگان در گروه‌های مختلف یک بازی گروهی به نام برج کاغذی انجام دادند؛ در این بازی هر گروه با استفاده از چند برگ کاغذ یک برج ساختند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ