امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتر
با حضور اعضای فعال برگزار شد: کلاس های آموزشی در کتابخانه های استان با حضور پرشور اعضای فعال کتابخانه ها ؛کلاس های آموزشی در کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛با حضور پرشور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه ها ؛دوره های آموزشی متنوع د رکتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

برگزاری اولین جلسه آموزش نقاشی در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، اولین جلسه نقاشی ویژه کودکان سنین 5 تا 8 سال توسط زینب جعفری مدرس کلاس در کتابخانه عمومی پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای جلسه زینب جعفری مدرس کلاس درباره سه رنگ اصلی آبی، زرد و قرمز؛ انواع خط عمودی، افقی و شکسته و سه سطح هندسی مربع، دایره و مستطیل توضیحاتی ارائه شد.

کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش خوشنویسی با حضور تعدادی از هنرجویان توسط ساجده کسائیان کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است در این جلسه از کتاب «دفتر زیبانویسی» انتشارات پیک گلواژه به هنرجویان سرمشق جدید داده شد و اشکالات آنها در تکالیف بررسی و قواعد کلی خوشنویسی آموزش داده شد.

برگزاری کلاس آموزش نقاشی و کاردستی در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام ده شمیرانات

به همت فاطمه جمالیان مسئول کتابخانه، دوره مقدماتی کلاس آموزش نقاشی پایه با موضوع نقاشی و رنگشناسی با حضور جمعی از علاقه مندان در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام ده شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است در طی هفته های گذشته در این کلاس ارتقاع خلاقیت و تصویرسازی ذهنی، ماشین فضایی و پری دریایی، تمرین دایره، ترکیب سه حیوان و آموزش ترکیب رنگ و گوسفند، تمساح و زرافه، شعرخوانی و معرفی مثلث سه گوش، ماسک و رفتگر رباطی، برکه و قورباغه، شعرخوانی و رسم دایره، عقاب، مزرعه و میمون آموزش داده شد.

برگزاری دومین جلسه آموزش نقاشی ویژه کودکان در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، دومین جلسه آموزش نقاشی ویژه کودکان سنین 5 تا 8 سال توسط زینب جعفری مدرس کلاس در کتابخانه عمومی پانزده خرداد برگزار شد.

در ابتدای جلسه زینب جعفری مدرس کلاس درباره سه رنگ اصلی آبی، زرد و قرمز؛ انواع خط  عمودی، افقی و شکسته و سه سطح هندسی مربع، دایره و مستطیل توضیحاتی ارائه کرد سپس کودکان ایرادات نقاشی های خود را که در منزل ترسیم کرده بودند رفع نمودند و کودکانی که نقاشی های بهتری داشتند تشویق شدند.

کلاس آموزش خلاقیت ادبی خردسالان در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات

به همت صفیه زمانی مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش خلاقیت ادبی با حضور تعدادی از اعضای کودک توسط ساجده کسائیان کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات برگزار شد.

در این جلسه کتاب «10 قصه از امام رضا(ع) برای بچه ها» به روایت مژگان شیخی بازخوانی شد و کودکان به کمک مربی به آموزش ساخت اوریگامی پرداختند.

کلاس آموزش داستان نویسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس آموزش داستان نویسی با حضور تعدادی از هنرجویان توسط شهین عالی کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شهرستان شمیرانات برگزار شد.

در ابتدای جلسه کتاب «در عصمت» نوشته علی اشرف عبدی معرفی و درباره زندگانی حضرت فاطمه معصومه(س) توضیحاتی ارائه شد در ادامه درباره زبان داستان و و بهترین وسیله ارتباطی بین خواننده و مخاطب آموزش هایی ارائه شد در پایان هنرجویان نوشته های خود را بازخوانی کردند.

برگزاری دوازدهمین جلسه آموزش داستان نویسی در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، دوازدهمین جلسه کلاس آموزش داستان نویسی با تدریس پروانه سراوانی از نویسندگان بومی شهرستان در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس برگزار شد.

در ابتدای نشست حاضرین با مفهوم ایده و سوژه در داستان و راه های یافتن آن آشنا شدند سپس با موضوعات جلسات گذشته داستان خوانی انجام شد و عناصر داستان های خوانده شده تحلیل و بررسی شد.

گفتنی است کلاس آموزش داستان نویسی در دومین سال فعالیت خود که با استقبال فراوانی مواجه شده است روزهای سه شنبه از ساعت 17لغایت 19 در کتابخانه مرکزی برگزار می شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ