امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتر
با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع انجام شد؛ حضور پرشور کودکان و نوجوانان استان تهران در برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی همزمان با هفته چهارم تیرماه، برنامه‌های متنوع فرهنگی با حضور کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران،  همزمان با هفته چهارم تیرماه، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد و مورد استقبال اعضای کودک و نوجوان قرار گرفت.

نشست قصه گویی در کتابخانه سعدی شهرستان  شهریار

به همت مهرداد جدیدی مسئول و زهره سهرابی کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع)» با حضور تعدادی از اعضای فعال کودک در کتابخانه عمومی سعدی شهر ستان شهریار برگزار شد.

در این نشست زهرا عرشیا از مادران فعال کتابخانه به معرفی و قصه گویی کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع)» نوشته مژگان شیخی پرداخت سپس کودکان بخش هایی از کتاب را جمع خوانی کردند.

گفتنی است کتاب حاضر مجموعه ای ده جلدی شامل قصه های از امام رضا(ع) مانند «سیب های گاز زده»، «یک درس تازه»، «غریبه ی آشنا»، «گنجشک چه می گفت؟»، «قرض عبدالله»، «صیاد و آهو»، «درخت بادام»، «نماز باران»، «پیراهن یادگاری» و «مسافران مدینه» می باشد.

نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی امامت شهرستان پردیس

به همت سمیرا حسینی کتابدار کتابخانه، با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، نشست قصه گویی و بلندخوانی کتاب «پول خدا بچه ها: آموزش سبک زندگی اسلامی» تالیف غلامرضا حیدری ابهری با حضور تعدادی از کودکان در بخش کودک کتابخانه عمومی امامت شهرستان پردیس برگزار شد.

گفتنی است این نشست با استقبال کودکان همراه بود.

برگزاری نمایشگاه عروسک های کودکان محجبه در کتابخانه روستایی مسجد اعظم قلعه نو شهرستان ری

به همت افسانه کورگلی مسئول کتابخانه، با هدف آموزش مفاهیم دینی و حجاب در قالب بازی به کودکان نمایشگاه عروسک های کودکان محجبه با حضور پرشور اعضای کودک در کتابخانه روستایی مسجد اعظم قلعه نو شهرستان ری برگزار شد.

گفتنی است این نمایشگاه با هدف الگوآفرینی از طریق بازی برای جذب کودک به مساله حجاب انجام پذیرفت که با استقبال بی نظیر کودکان روستا مواجه شد؛ در روز پایانی نمایشگاه به صاحبان عروسک های برگزیده جوایزی اهدا شد.

نشست قصه گویی ویژه کودکان در حسینیه امامزاده علی شهرستان ورامین

به همت طیبه نصیری کتابدار کتابخانه عمومی علامه قطب الدین رازی و با هدف کمک به پرورش قدرت بیان و خلاقیت و اعتماد به نفس در کودکان، نشست قصه گویی کتاب «فاطمه و فاطمه» سروده سید محمد مهاجرانی و «قصه هایی از بانو فاطمه (س)» به روایت حسین فتاحی با حضور تعدادی از کودکان در حسینیه امامزاده علی شهرستان ورامین برگزار شد.

نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهرستان شهریار

به همت مینا شاه بازاده کتابدار بخش کودک کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «آشنا شویم با حیوانات رنگارنگ» نوشته آندره بو در بخش کودک کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهرستان شهریار برگزار شد.

در ابتدای نشست کتاب «آشنا شویم با حیوانات رنگارنگ» نوشته آندره بو؛ ترجمه فرزانه کریمی قصه گویی شد سپس کودکان حیوانات مورد علاقه خود را نقاشی کردند و درباره ویژگی های حیوانات نقاشی شده مطالبی بیان شد در پایان به حاضرین جوایزی اهدا شد.

نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی شهرک توحید

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست قصه گویی ویژه خردسالان با حضور تعدادی از خردسالان در کتابخانه عمومی شهرک توحید تهران برگزار شد.

در این نشست سمیه رسولی کتابدار کتابخانه داستان «نوزادی حضرت موسی(ع)» را به کمک کارت قصه و با مشارکت کودکان قصه گویی کرد سپس کتابهای مناسب سن خردسالان معرفی شد و از آنها خواسته شد با نگاه کردن به تصاویر کتاب ها داستان قصه را حدس بزنند و درکشان را از قصه بیان کنند.

معرفی کتاب «تهران» در کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس

به همت سیده فاطمه شکوهی مسئول کتابخانه، کتاب «تهران» اثر شهرام گیل آبادی با حضور جمعی از اعضای نوجوان در کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) شهرستان قدس معرفی شد.

گفتنی است کتاب «تهران» مجموعه ای از تصاویر سه بعدی تعدادی از آثار تاریخی وجاذبه های گردشگری تهران است که با بهره گیری از تکنیک های تازه و درپیش گرفتن زبانی نو و بیان بصری با نگاهی متفاوت، بخش هایی از جاذبه های تهران را به تصویر می کشد تا از این رهگذر زمینه معرفی گوشه ای از زیبایی های بی بدیل این شهر فراهم آید.

برگزاری نشست قصه گویی در کتابخانه سعدی شهرستان  شهریار

به همت مهرداد جدیدی مسئول و زهره سهرابی کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «محمد(ص) مثل گل بود» نوشته غلامرضا حیدری ابهری با حضور تعدادی از اعضای فعال کودک توسط زهرا عرشیا از مادران فعال کتابخانه در کتابخانه عمومی سعدی شهرستان شهریار برگزار شد.

گفتنی است کتاب «محمد صلی الله علیه و آله و سلم مثل گل بود»، علاوه بر آموزش سبک زندگی پیامبر(ص)، به رشد تفکر کودکان و پرورش هوش اخلاقی آنان کمک می کند.

برگزاری کلاس خلاقیت ادبی خردسالان در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات

به همت صفیه زمانی مسئول و کتابداران کتابخانه، کلاس خلاقیت ادبی خردسالان توسط ساجده کسائیان کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی و با حضور تعدادی از اعضای خردسال و کودک در کتابخانه عمومی شهید محلاتی شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است در این نشست ضمن بیان چند نکته از آداب غذا خوردن، کتاب «قصه های قبل از غذا» نوشته فریبا کلهر بازخوانی شد و کودکان به کمک مربی یک اریگامی ساختند.

نشست قصه گویی همراه با نمایش عروسکی در کتابخانه عمومی شهرک توحید 

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست قصه گویی همراه با نمایش عروسکی توسط لیلا غفوری کتابدار کتابخانه با حضور تعدادی از خردسالان در کتابخانه عمومی شهرک توحید تهران برگزار شد.

در این نشست که با هدف شناخت مهارت ها و توانایی های کودکان، تقویت قوه تخیل، رشد مهارت، اعتماد به نفس کودکان، پرورش خلاقیت، تقویت کار گروهی، دقت و تمرکز برای گروه سنی خردسالان برگزار شد ساخت کاردستی زنبور آموزش داده شد سپس کتاب «داستان های چوپی» نوشته تیری کورتن؛ ترجمه جلالی فراهانی توسط لیلا غفوری کتابدار کتابخانه همراه با نمایش عروسکی قصه گویی شد

نشست قصه گویی و نقاشی در کتابخانه عمومی استاد شهریار شهرستان شهریار

به همت فاطمه زمان پرور مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب «آهو جان» نوشته محمد حمزه زاده و نقاشی در بخش کودک کتابخانه عمومی استاد شهریار شهرستان شهریار برگزار شد.

در این برنامه ابتدا فاطمه زمان پرور مسئول کتابخانه کتاب «آهو جان» را برای کودکان بلندخوانی کرد سپس کودکان به نقاشی و شعرخوانی با موضوع امام رضا(ع) و شهر مقدس مشهد پرداختند.

گفتنی این این نشست با استقبال کودکان همراه بود.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی استاد شهریار شهرستان شهریار

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «امام علی بن موسی الرضا(ع)» در کتابخانه عمومی استاد شهریار شهرستان شهریار برگزار شد. در ابتدای نشست سمیه جعفرلو کتابدار کتابخانه به معرفی کتاب «امام علی بن موسی الرضا(ع)» پرداخت سپس شرکت کنندگان بخش هایی از کتاب را بازخوانی کردند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ