امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتر
گزارش دهه کرامت(9) حضور گسترده کودکان در جشن دهه کرامت کتابخانه های شهریار به همت اداره کتابخانه های عمومی شهریار و کتابداران ؛همزمان با ایام دهه کرامت؛برنامه های متنوع فرهنگی با حضور گسترده کودکان در کتابخانه ها و بوستان های شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ همزمان با دهه کرامت به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و کتابداران برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه ها و بوستانهای شهرستان برگزار شد.

قصه گویی و مسابقه نقاشی در امامزاده اسماعیل شهرستان شهریار 

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با همکاری بسیج ناحیه مقاومت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان شهریار به مناسبت دهه کرامت قصه گویی و مسابقه نقاشی در امامزاده اسماعیل این شهرستان برگزار شد. در این برنامه مریم محمدحسینی مسئول کتابخانه محمدرهگذر کتاب کبوترها و آهوها را برای کودکان بلندخوانی کرد و سپس کودکان به نقاشی پرداختند. در پایان از شرکت کنندگان با اهداء جوایز تقدیر به عمل آمد.

جشن دهه کرامت به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار در بوستان شهدای گمنام نصیرآباد شهرستان شهریار 

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این شهرستان جشن دهه کرامت در بوستان شهدای گمنام نصیرآباد شهرستان شهریار برگزار شد. در این برنامه که عموم مردم نصیرآباد حضور داشتند کتاب های کبوترها و آهوها و امام رضا (ع) توسط ابوالفضل امیری مسئول کتابخانه سیار یار مهربان 6 برای کودکان خوانده شد در ادامه کودکان به نقاشی با موضوع امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و دهه کرامت پرداختند. آشنا نمودن کودکان با سیره و زندگانی امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و دهه کرامت از طریق پرسش و پاسخ توسط روحانی حاضر در مراسم از بخش های دیگر این برنامه بود. در پایان از شرکت کنندگان در مراسم با اهداء جوایز تقدیر به عمل آمد.

جشن دهه کرامت در پارک جنگلی دهشاد پایین شهرستان شهریار

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این شهرستان جشن دهه کرامت در پارک جنگلی روستای دهشاد پایین شهرستان شهریار برگزار شد. در این برنامه که با استقبال بی نظیر عموم مردم روبرو شد آقای ابوالفضل امیری مسئول کتابخانه سیار یار مهربان 6 به قصه گویی و بلندخوانی از کتاب امام رضا (ع) پرداخت و کودکان شرکت کننده در برنامه به نقاشی با موضوع امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و دهه کرامت پرداختند. آشنا نمودن کودکان با علت نام گذاری این دهه به عنوان دهه کرامت، سیره و زندگانی ائمه معصومین و بخصوص حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) توسط روحانی حاضر در مراسم، حضور مشاور در خصوص پاسخگویی به مسائل شرعی و مشکلات نوجوانان، آموزش آموزه های دینی از طریق بازی و مسابقه از بخش های دیگر این برنامه بود. هم چنین در این جشن جناب آقای محمد محمودی نماینده مجلس شورای اسلامی حضور داشتند و از غرفه های مختلف برنامه و کتابخانه سیار یار مهربان 6 بازدید کردند.

برگزاری جشن دهه کرامت در پارک کودک شهریار 

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این شهرستان جشن دهه کرامت در پارک کودک شهرستان شهریار برگزار شد. در این برنامه که با حضور عموم مردم برگزار شد کتاب های فاطمه و فاطمه و امام رضا (ع) نوشته زهرا عبدی توسط ابوالفضل امیری مسئول کتابخانه سیار یار مهربان 6 برای کودکان خوانده شد در ادامه کودکان به نقاشی با موضوع امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و دهه کرامت پرداختند.

جشن دهه کرامت در بوستان شهدا دینارآباد 

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این شهرستان جشن دهه کرامت در بوستان شهدا دینارآباد شهرستان شهریار برگزار شد. در این برنامه که عموم مردم دینارآباد حضور داشتند کتاب های کبوترها و آهوها و امام رضا (ع) توسط ابوالفضل امیری مسئول کتابخانه سیار یار مهربان 6 برای کودکان خوانده شد در ادامه کودکان به نقاشی با موضوع امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و دهه کرامت پرداختند. آشنا نمودن کودکان با سیره و زندگانی امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و دهه کرامت از طریق پرسش و پاسخ توسط روحانی حاضر در مراسم از بخش های دیگر این برنامه بود. در پایان از شرکت کنندگان در مراسم با اهداء جوایز تقدیر به عمل آمد.

برای دومین بار جشن دهه کرامت در پارک کودک شهرستان شهریار برگزار شد 

در سلسه برنامه هایی که به مناسبت دهه کرامت توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار و با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این شهرستان برگزار می شود به دلیل استقبال مردم برای دومین بار جشن دهه کرامت در پارک کودک شهرستان شهریار برگزار شد. در این برنامه آقای ابوالفضل امیری مسئول کتابخانه سیار یار مهربان 6 و مریم محمدحسینی مسئول کتابخانه محمد رهگذر روستای رضی آباد به قصه گویی و بلندخوانی از کتاب امام رضا (ع) پرداختند و کودکان شرکت کننده در برنامه نقاشی هایی با موضوع امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و دهه کرامت را به تصویر کشیدند. آشنا نمودن کودکان با علت نام گذاری این دهه به عنوان دهه کرامت، سیره و زندگانی ائمه معصومین و بخصوص حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) توسط روحانی حاضر در مراسم، حضور مشاور در خصوص پاسخگویی به مسائل شرعی و مشکلات نوجوانان، ایستگاه فشار خون از طرف هلال احمر و مسابقه روزنامه دیواری با موضوع دهه کرامت از بخش های دیگر این برنامه بود.

جمع خوانی کتاب چتری برای گل در کتابخانه عمومی استادشهریار

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی استادشهریار شهرستان شهریار جمع خوانی کتاب چتری برای گل با هدف آشنایی و یادآوری هر چه بیشتر دختران سرزمینمان با مسئله حجاب و عفاف توسط اعضاء فعال کتابخانه برگزار شد. در این برنامه ابتدا فاطمه زمان پرور مسئول کتابخانه ضمن تبریک دهه کرامت و ارائه مختصری از زندگانی حضرت معصومه (س) به معرفی اجمالی کتاب پرداخت. در ادامه بخش هایی از کتاب توسط اعضا خوانده شد.

تجلیل از مقام دختر در کتابخانه عمومی سعدی شهرستان شهریار

به همت مهرداد جدیدی مسئول کتابخانه و زهره سهرابی کتابدار، با هدف تجلیل از مقام دختر و یادآوری جایگاه این قشر در جامعه و ترغیب کودکان و نوجوانان به ویژه دختران به حضور در کتابخانه و علاقه مند کردن آنها به کتاب و کتابخوانی، جشن ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، با حضور اعضای دختر کودک و نوجوان و مادران فعال در کتابخانه عمومی سعدی شهرستان شهریار برگزار شد. در این برنامه که با استقبال پرشور بیش از 30 نفر از اعضای دختر کودک و نوجوان ومادران فعال کتابخانه برگزار شد کتاب «کاش تو را می دیدم» اثر مژگان شیخی معرفی و بلندخوانی شد.

برگزاری نشست قصه گویی با محوریت دهه کرامت  در کتابخانه سعدی شهرستان  شهریار 

در هفته کرامت  به همت مهرداد جدیدی مسئول کتابخانه و زهره سهرابی کتابدار کتابخانه، نشست قصه گویی کتاب (10 قصه از امام رضا علیه السلام برای بچه ها) با حضور تعدادی ازاعضاء فعال کودک در کتابخانه سعدی شهر ستان شهریار  برگزار شد. خانم عرشیا از مادران فعال کتابخانه به معرفی و قصه گویی کتاب (10 قصه از امام رضا علیه السلام برای بچه ها) نوشته مژگان یوسفی پرداخت. و سپس بچه ها بخش هایی از کتاب را جمع خوانی کردند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ