امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

بيشتر
متون عمومي


 
بيشتر

نشست دورهمی کتابخاطرات سفیر در کتابخانه جوادالائمه(ع) شهرستان قدس نشست دورهمی کتابخاطرات سفیر به همت اداره کتابخانه های عمویم شهرستان قدس در دو کتابخانه مرکزی قدس و جواد الائمه معرفی و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛نشست دورهمی کتاب"خاطرات سفیر" اثر نیلوفر شادمهری ،با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس وناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس در دو کتابخانه مرکزی شهر قدس و جواد الائمه برگزار شد.

نشست دورهمی کتاب"خاطرات سفیر" در کتابخانه مرکزی شهرستان قدس

نشست دورهمی کتاب"خاطرات سفیر" اثر نیلوفر شادمهری ،با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس وناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس با حضور سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس،اعظم دهقان مدرس حوزه،سمیه مافی فرمانده خواهران بسیج وزینب سلیمانپور مسئول حوزه علیمه حضرت باقرالعلوم (ع)شهرستان قدس واعضا کتابخانه وعلاقمندان در محل کتابخانه مرکزی برگزارشد.

این مراسم با مولودی خوانی ویژه ولادت امام رضا(ع) توسط مداح اهل بیت آغازشد.

اعظم دهقان مدرس حوزه که بعنوان سخنران دراین مراسم حضور داشت ضمن تبریک دهه کرامت وهفته عفاف وحجاب،در مورد بحث اصلی کتاب که حجاب بود به بررسی مطالب کتاب پرداخت.

وی گفت:بارزترین موضوع کتاب حجاب است و اینکه خانم شادمهری چگونه باید با مردان مواجه شود و این موضوع به تناوب تا آخر کتاب همراه با تجربیات مختلف نویسنده، خواننده را با خود همراه می‌کند آن‌چنان‌که موضوع کناری حجاب یعنی دست دادن با مردان تذکر داده می‌شود و صد البته به نوع پوشش دانشجویان فرانسوی یا غیر فرانسوی و نیز مردم فرانسه نقد وارد می‌کند که خب بی‌راه هم نمی‌رود و پذیرفتنی است.

وی تصریح کرد:توصیفات نویسنده کتاب از شرایط فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی مردم فرانسه و نیز وصف دین‌داری در فرانسه بسیار قابل تأمل است و این آخرین نشان از یک بحران هویتی در غرب (فرانسه) دارد. این توصیفات در کنار شرحی که از زبان «امبروژا» درباره امریکا ارائه می‌دهد در یک لحظه خواننده را دچار یک یأس فلسفی! می‌کند که عجب! غرب چنین شکل و شمایلی دارد؛ اما هیچگاه به این ابهام پاسخ داده نمی‌شود که این غرب (اعم از اروپا یا امریکا) همان است که اکنون تولید کننده علم و صنعت است و این مهمترین برتری در دنیای مدرن و صنعتی امروز است .

در این مراسم از دونفر ازاعضای کتابخانه که حجاب برتر داشتند با اهداکارت هدیه ولوح ،تقدیرشد.

نشست دورهمی در کتابخانه جواد الائمه

 با حضور سیده فهیمه اطهری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس،اعظم دهقان مدرس حوزه،سمیه مافی فرمانده خواهران بسیج وزینب سلیمانپور مسئول حوزه علیمه حضرت باقرالعلوم (ع)شهرستان قدس واعضا کتابخانه وعلاقمندان در محل کتابخانه جوادالائمه(ع) برگزارشد.

اعظم دهقان مدرس حوزه که بعنوان سخنران دراین مراسم حضور داشت ضمن تبریک دهه کرامت وهفته عفاف وحجاب،در مورد بحث اصلی کتاب که حجاب بود به بررسی مطالب کتاب پرداخت.

وی افزود:شخصیت اصلی داستان، نیلوفر، در خوابگاه دانشجویی با انسان هایی رو به رو می شود که هر کدام از جایی از این کره خاکی آمده اند. با طرز فکر ها، اعتقادات، ملیت ها و نگرش های مختلف و گاه ضد و نقیض. اگر دقت کنیم می توانیم به هرکدام به دید نماینده ی یک قشر خاص از جامعه ی خودمان نگاه کنیم: افرادی که دین را در متن زندگی نیافته اند و احساس پوچی می کنند؛ افرادی که به دین اعتقادات دارند اما لزومی به اجرای دستورات دینی نمی بیند؛ افرادی که غیرمسلمانند اما فطرت درونی، آنها را به سمت اسلام می کشاند و ...

دهقان تصریح کرد:نیلوفر در باره ی هرکدام دیدگاه جالبی دارد و سعی می کند با بحث های شبانه هر کدام از این افراد را به گونه ای به چالش بکشد و در نهایت، دیدگاه های مختلف را لخت و برهنه در برابر مخاطب کتابش به نمایش بگذارد.

در کنار همه این ها، ما را با فرهنگ ها و باور های مردم فرانسه آشنا می کند. گاهی نقد می کند و گاهی تحسین...

در این مراسم از دونفر ازاعضای کتابخانه که حجاب برتر داشتند با اهداکارت هدیه ولوح ،تقدیرشد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ