امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر با شهردار چهاردانگه مجید جعفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر با محمد قدس شهردار چهاردانگه دیدار گفتگوکرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، مجید جعفری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر ضمن حضور در شهرداری چهاردانگه با محمد قدس شهردارچهاردانگه؛ طی نشستی، در خصوص مراحل اجرایی نمودن ماده 6 قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور تبادل نظر کردند.

جعفری، با ارائه گزارشی از وضعیت پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی از درآمدهای شهرداری در سالهای گذشته و نیز تبیین ضرورت واریز ماهیانه این سهم به حساب انجمن کتابخانه های عمومی چهاردانگه، گزارشی از کمبودهای موجود در حوزه کتابخانه ها به لحاظ سرانه فضا، منابع و نیز نبود منابع مالی کافی در جهت کیفی سازی خدمات فرهنگی در کتابخانه های شهر چهاردانگه ارائه نمود و خواستار پرداخت به موقع سهم نیم درصد از درآمد شهرداری و معوقه های آن شد.

شهردار چهاردانگه در این جلسه با اشاره به رویکرد فرهنگی شهرداری و اعتقاد به تأثیرگذاری حوزه فرهنگ در تمامی زمینه ها دستور بررسی نحوه و میزان پرداخت ها در سالهای گذشته و نیز ارائه راهکارهای عملیاتی فوری در جهت اجرایی نمودن این قانون نمود و درخصوص هر گونه همکاری فرهنگی با اداره کتابخانه های عمومی و پرداخت سهم نیم درصد شهرداری در موعد مقرر قول مساعد داد.

 در ادامه در خصوص توسعه زیرساخت های کتابخانه ای در نقاط پرجمعیت فاقد کتابخانه، چه به لحاظ ساخت و ساز و چه استفاده از فضاهای موجود بحث و تبادل نظر شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ