امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 


سیاوش شهریور، فرماندار شهرستان شمیرانات؛ آموزش مهارت‌های به‌زیستی باید در دستور کار انجمن کتابخانه‌ها قرار گیرد دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات در سال 1398 ‌به ریاست سیاوش شهریور فرماندار شهرستان با حضور روسای ادارات شهرستان در سالن جلسات فرمانداری شمیرانات برگزار شد.

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شمیرانات در سال 1398 دوشنبه (17تیر) به ‌ریاست سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات و برخی از روسای ادارات شهرستان و جمعی از متخصصین و کارشناسان در حوزه کتاب، فرهنگ و هنر شمیرانات در دفتر فرماندار برگزار شد.

سیاوش شهریور، فرماندار شمیرانات ضمن تشکر از برگزاری منظم جلسات، گفت: شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر روز تغییر می‌کند و امروز شاخصه اصلی در حوزه باسوادی، کتابخوانی است.

شهریور ضمن اشاره به‌نوع نگاه مردم به‌تجدد ادامه داد: متاسفانه امروز به‌جای این‌که تجدد را در کتابخانه‌ها، کارخانجات و ... ببینیم، تجدد را در خیابانها و ... می‌بینیم؛ ما باید همت نوینی را مصروف ترویج کتابخوانی در شمیرانات کنیم.

فرماندار شمیرانات ادامه داد: وقتی ما برنامه‌ای برای اوقات فراغت نداشته باشیم، آمار بالایی از بی‌فضیلتی را مشاهده می‌کنیم؛ اگر به کتابخوانی کمک نکنیم به ناهنجاری اجتماعی کمک کرده‌ایم و باید جواب آیندگان را بدهیم.

دکتر شهریور به‌لزوم تشویق و ایجاد انگیزه و امیدواری اشاره کرد و گفت: ما باید انگیزه و امیدواری ایجاد کنیم و هیچ اجاقی مثل اجاق کتابخوانی نمی‌تواند انگیزه و امیدواری را گرم نگه دارد. ما باید آموزش مهارت‌های به‌زیستی را در دستور کار قرار دهیم. ما باید کمک کنیم که جوانان ما دنبال کتاب بروند، برگزاری این جلسات باید منتهی به یک اقدام موثر شود و رویاهای همه ما باید کتابخوانی باشد.

گفتنی است اجرای برنامه‌های اوات فراغت تابستان 1398 در کتابخانه‌های عمومی و اجرای مفاد تفاهم‌نامه نهاد کتابخانه‌ها با سازمان بهزیستی در سطح شهرستان از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بوده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ