امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
فرماندار پاکدشت: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی از نیازهای ضروری جامعه است فرماندار پاکدشت با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی این جشنواره را راهکاری موثر در ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان تهران، هادی تمهیدی، فرماندار پاکدشت ضمن تقدیر و تشکر از زحمات رئیس اداره و کتابداران کتابخانه های عمومی پاکدشت در برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی در سال ۱۳۹۷، گفت: الگوگیری از زندگی ائمه اطهار در عرصه ای که دشمنان سعی در کم کردن جایگاه واقعی اسلام دارند کاری گرانبها است و در این مسیر تمامی ادارات باید یاری رسان اداره کتابخانه های عمومی پاکدشت باشند.

فرماندار پاکدشت ترویج فرهنگ کتابخوانی را از نیازهای مهم جامعه امروز دانست و اظهار کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی مستلزم توجه همگانی است و چنانچه در این مسیر که بخشی از برنامه های انقلاب اسلامی است، یاور باشیم، می توانیم بخشی از هجمه های دشمنان به سمت جوانان را با افزایش اطلاعات ارزشمند کاهش دهیم؛ این جشنواره راهی برای آشنایی و گسترش فرهنگ رضوی با ابزار مطالعه  است و توجه به آن امری ضروری است.

تمهیدی ترویج کتابخوانی در مناطق دور افتاده را امری مهم عنوان کرد و گفت: در سطح روستاها باید به این مقوله توجه بیشتری شود تا رشد کتابخوانی را در روستاهای شهرستان شاهد باشیم.

وی ضمن دعوت از تمام ادارات و سازمان ها جهت مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: اگر دستگاه های اجرایی در ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی برنامه ریزی های مدونی داشته باشند، شاهد شکوفایی این حوزه در سطح شهرستان خواهیم بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ