امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
فرماندار قرچک؛ ویژگی جشنواره کتابخوانی رضوی مردمی بودن آن است بهمن خطیبی، فرماندار قرچک ضمن دعوت از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این رویداد فرهنگی با تنوع بالای منابع در رده های مختلف سنی، بزرگ ترین جشنواره کتابخوانی مردمی محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، بهمن خطیبی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی قرچک عنوان کرد: برگزاری جشنواره رضوی اقدام ارزشمندی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی گروه های سنی مختلف با سنت اهل بیت(ع) و به ویژه سیره و روش زندگانی ولی نعمتمان امام هشتم شیعیان(ع) است که از طریق معرفی کتاب های فاخر و ارزنده، اجرایی شده است.

وی گفت: آشنا کردن آحاد جامعه با سیره و روش زندگانی امام رضا(ع) یک وظیفه محسوب می شود و شایسته است که همه در این امر مشارکت جدی داشته باشیم. خرسندیم که این رویداد از طریق برگزاری یک جشنواره بزرگ رخ داده است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قرچک ادامه داد: با برنامه ریزی دقیقی که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی صورت گرفته است، امیدواریم انگیزه مردم برای مطالعه مفید بیشتر شود.

خطیبی به ویژگی مردمی بودن جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره و آن را یک رویداد بزرگ فرهنگی برای کشور تلقی کرد و گفت: یکی از شاخص‌‌های مهم توسعه یافتگی، میزان مطالعه و کتابخوانی است و جشنواره کتابخوانی رضوی تأثیر بسزایی در ارتقای سطح فرهنگی جامعه دارد.

وی خاطر نشان کرد: ضرورت دارد همه دستگاه های اجرایی و به ویژه ادارات فرهنگی در این جشنواره، نهاد کتابخانه های عمومی را همراهی کنند.

فرماندار قرچک، به ویژگی های فرهنگی مردم این شهرستان اشاره کرد و گفت: قرچک مهد اقوام مختلف و فرهنگ های ناب است که شهروندان آن علاقه مند به رویدادهای فرهنگی هستند، از این رو پیش بینی می شود مردم این خطه از جشنواره رضوی به خوبی استقبال کنند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ