امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
به همت کتابداران انجام شد؛ حضور اقشار مختلف مردمی در برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان تهران در راستای اجرایی شدن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی با حضور اقشار مختلف در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، با هدف اجرایی شدن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان؛ برنامه‌های متنوع فرهنگی با حضور اقشار مختلف مردم، در کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد.

معرفی و جمع خوانی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه محمد رهگذر شهریار

به همت مریم محمدحسینی مسئول کتابخانه، در راستای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ترغیب جوانان به مطالعه کتاب «درّ عصمت» نوشته علی اشرف عبدی با حضور تعدادی از اعضاء فعال در کتابخانه عمومی محمد رهگذر شهرستان شهریار معرفی و جمع خوانی شد.

معرفی و جمع خوانی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در بیت القرآن مهدی شهرستان قرچک

به همت ام لیلا رفیع پور مسئول کتابخانه عمومی اقبال لاهوری، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب های "درختی که بال درآورد" و "راز آن بوی شگفت" با حضور نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی در بیت القرآن مهدی شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست رفیع پور مسئول کتابخانه نحوه ی ثبت نام و شرکت در جشنواره رضوی را توضیح داد سپس به معرفی و جمع خوانی دو کتاب "درختی که بال درآورد" نوشته مجید ملامحمدی و "راز آن بوی شگفت" نوشته فریبا کلهر پرداخت در ادامه نوجوانان جهت شرکت در مسابقه و پاسخ به پرسش ها به بازخوانی منابع پرداختند.

نشست قصه گویی کتاب در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم پرند شهرستان رباط کریم

به همت شبنم میرزایی کتابدار کتابخانه، کتاب «کبوترها و آهوها» نوشته: سیداحمد میرزاده با حضور تعدادی از کودکان پیش دبستانی جواد الائمه(ع) در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم پرند شهرستان رباط کریم قصه گویی شد.

استقبال نوجوانان از مسابقه نقاشی با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهید رجایی اسلامشهر

به همت حسین علی ویردی مسئول کتابخانه، مسابقه نقاشی با موضوع نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بین اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه شهید رجایی روستای قاسم آباد شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در ابتدای برنامه حسین علی ویردی مسئول کتابخانه به معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و شیوه های شرکت در مسابقه پرداخت و کودکان را تشویق به حضور و ثبت نام در کتابخانه کرد در ادامه بخش هایی از کتاب "کبوترها و آهوها" نوشته سید احمد میرزاده شعرخوانی شد سپس دانش آموزان با دریافت برگه های نقاشی به تصویرسازی و نقاشی از داستان های کتاب پرداختند.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه اقبال لاهوری شهرستان قرچک

به همت حمیدرضا آتیه کار کتابدار کتابخانه، با هدف آشنایی اعضاء با منابع جشنواره کتابخوانی رضوی کتاب «درختی که بال درآورد» نوشته مجید ملامحمدی با حضور فعال اعضاء در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری شهرستان قرچک معرفی و جمع خوانی شد.

در ابتدای نشست آتیه کار کتابدار کتابخانه ضمن معرفی کتاب "درختی که بال درآورد" نوشته مجید ملامحمدی، نحوه ی ثبت نام و شرکت در مسابقات جشنواره کتابخوانی رضوی را توضیح داد سپس هر یک از اعضاء صفحاتی از کتاب را بازخوانی و درباره داستان کتاب بحث و گفتگو کردند.

معرفی و بلند خوانی منابع نهمین جشنواره رضوی در دبستان ۱۷ شهریور شهرستان رباط کریم

به همت محبوبه خانی مسئول و مرضیه طیبی کتابدار کتابخانه عمومی کاظم اخوان، نشست معرفی و بلندخوانی منابع کودک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دبستان ۱۷ شهریور شهرستان رباط کریم برگزار شد.

محبوبه خانی مسئول کتابخانه کاظم اخوان ضمن ابراز خرسندی از استقبال بی نظیر معلمین و کودکان از این برنامه توضیحاتی پیرامون مسابقه نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی ارائه کرد سپس کتاب «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی معرفی و بلندخوانی شد در ادامه کودکان به ترسیم برداشت های ذهنی خود از داستان ها پرداختند.

مسابقه نقاشی ویژه خردسالان در پیش دبستانی باغ فدک شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه پانزده خرداد، در راستای معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و با هدف رشد و شکوفایی خلاقیت در کودکان، مسابقه نقاشی ویژه خردسالان در پیش دبستانی باغ فدک شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای برنامه کتاب "فاطمه فاطمه شباهت های حضرت معصومه(س) با حضرت زهرا (س) " نوشته سید محمد مهاجرانی و "کبوترها و آهوها" نوشته سیداحمد میرزاده توسط صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه بازخوانی شد سپس دانش آموزان به تصویرسازی از برداشت های ذهنی خود از داستان ها پرداختند.

معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مدرسه دخترانه نیایش شهرستان قدس

به همت الهام صفرنیا کتابدار کتابخانه مرکزی، نحوه شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و منابع جشنواره جهت شرکت حداکثری دانش آموزان در مسابقات کتابخوانی رضوی برای معلمان مدرسه دخترانه نیایش شهرستان قدس تشریح شد.

نصب پوستر جشنواره رضوی در سطح ادارات پاکدشت

 میر یداله نظری مسئول کتابخانه عمومی امام جعفر صادق(ع) شهرستان پاکدشت از اطلاع رسانی برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به همه دستگاه های اجرایی این شهرستان خبر داد.

نظری با اعلام این خبر گفت: پس از رایزنی تلفنی با کلیه ادارات و آشنایی آنها با جشنواره کتابخوانی رضوی، با حضور در فرمانداری، بخشداری مرکزی، بخشداری شریف آباد، سازمان هلال احمر، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری پاکدشت، شهرداری فرون آباد، شهرداری شریف آباد، اداره بهزیستی، اداره ورزش و جوانان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سایر ادارات مستقر در شهرستان، پوستر اطلاع رسانی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در تابلو اطلاعات آنها نصب شد.

نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی امیرالمومنین(ع) شهرستان اسلامشهر

به همت فرحناز تیموری مسئول کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی امیرالمومنین(ع) شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

در این نشست ۵ نفر از اعضاء به معرفی کتاب پرداختند. محمدرضا حسن زاده با معرفی کتاب «درختی که بال درآورد» نوشته‌ مجید ملا محمدی؛ علیرضا حسن زاده با معرفی کتاب «کبوترهای گنبد» نوشته‌ی سید احمد میرزاده؛ فرزاد مسعودی با معرفی کتاب «۸ قصه از امام جواد(ع)» نوشته‌ی حسین فتاحی؛ امیرحسن مسعودی با معرفی کتاب «کبوترها و آهوها» نوشته‌ی سید احمد میرزاده؛ دانیال عمورضایی با معرفی کتاب «امام رضا علیه السلام» نوشته‌ی زهرا عبدی تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس

به همت سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه مرکزی، کتاب «کبوترها و آهوها» اثر سیداحمد میرزاده با حضور تعدادی از اعضای کودک و نوجوان در بخش کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس معرفی و شعرخوانی شد و پیرامون نهمین  جشنواره کتابخوانی رضوی، نحوه شرکت در جشنواره و جوایز آن توضیحاتی بیان شد.

معرفی و قصه گویی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه امام علی(ع) شهریار

به همت مینا شاه بازاده کتابدار بخش کودک، کتاب «فاطمه و فاطمه» با حضور تعدادی از کودکان و مادران آنها در بخش کودک کتابخانه عمومی امام علی(ع) فاز ۳ اندیشه شهرستان شهریار معرفی و قصه گویی شد و کودکان به تصویرسازی برداشت های خود از قصه پرداختند.

قصه گویی کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» در روستای قشلاق باقرآباد شهرستان قرچک

به همت لیلا شهرکی مسئول کتابخانه عمومی ولایت، نشست قصه گویی کتاب "هشت قصه از امام جواد(ع) " با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی رضوی در بین کودکان روستای قشلاق باقرآباد قرچک برگزار شد.

در این نشست که با هدف آشنایی کودکان با زندگی امام جواد(ع) و تشویق آنان به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد کتاب "هشت قصه از امام جواد(ع) " نوشته‌ی حسین فتاحی قصه گویی شد سپس کودکان به ترسیم نقاشی براساس منابع کودک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ