امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 

استقبال بی نظیر کودکان و نوجوانان از غرفه کودک و نقاشی در مراسم راهپیمایی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با راه اندازی غرفه ای فرهنگی با هدف معرفی نهمین جشنواره رضوی و معرفی فعالیت های اداره کل در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، کارکنان و کتابداران استان تهران به منظور لبیک به پیام امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و دفاع از مردم مظلوم فلسطین با برپایی غرفه هایی فرهنگی در مسیرهای  راهپیمایی روز جهانی قدس ضمن معرفی خدمات و فعالیتهای فرهنگی کتابخانه های عمومی استان بخصوص معرفی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و فعالیت های کتابخانه ها در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.

در این روز هر یک از شهرستان‌های استان تهران به فراخور موقعیت و شرایط فرهنگی و اجتماعی خود برنامه‌های متنوعی در راستای معرفی هرچه بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی در نظر گرفته و اجرا کردند.

غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران

اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با برپایی غرفه و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در چهار راه ولیعصر(عج) ضلع شرقی پارک دانشجو؛ همزمان با حضور مردم انقلابی تهران در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، ضمن ترویج جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.

پرسنل اداره کل کتابخانه های عمومی تهران در این روز با برپایی غرفه در چهار راه ولیعصر(عج) محل تجمع مردم انقلابی و ولایت مدار تهران که اولین ورودی مردم شرق شهر تهران به راهپیمایی روز قدس به حساب می آمد؛ در راهپیمایی روز جهانی قدس، ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از اقدامات خصمانه رژیم جعلی و منحوس اسرائیل، به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی نظیر قصه خوانی و معرفی منابع کودک و نوجوان منابع جشنواره کتابخوانی رضوی و همچنین پخش اقلام تبلیغاتی جشنواره رضوی پرداختند.

در غرفه کودک این اداره کل برنامه های متنوع از قبیل «نقاشی کودک با موضوع نهمین جشنواره رضوی و استفاده از منابع جشنواره»، طراحی و رنگ آمیزی چهره کودکان با موضوع کتاب و قدس، تبلیغات و توزیع اقلام تبلیغاتی و اینفوگرافیک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اجرا شد.

همچنین در این غرفه کتابداران و کارکنان اداره ضمن معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی برای کودکان و خانواده‌های آنها، را به شرکت در این جشنواره دعوت کردند.

کارکنان اداره کل با حضور در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس نسبت به توزیع و معرفی اقلام تبلیغاتی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اقدام کردند.


 اداره کتابخانه های شهرستان اسلامشهر

رئیس شهرستان و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر با حضور در مسیرراهپیمایی روز جهانی قدس به نشانی خیابان آیت الله سعیدی، روبروی سپاه سید الشهدای ناحیه یک اسلامشهر؛ ضمن مشارکت در این رویداد مهم، به تبلیغ و ترویج کتاب و کتابخوانی، فرهنگ و سیره رضوی رضوی پرداختند.

اداره کتابخانه های اسلامشهر ضمن استقرار ایستگاه در جمع خیل عظیم راهپیمایان، مشاوره رایگان علاقمندان به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی منابع دوازده گانه این جشنواره انجام شد و مسابقه نقاشی کودکان نیز برگزار گردید.

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قدس

کتابداران شهرستان قدس با برپایی غرفه‌ای در مسیر راهپیمایی روز قدس در مصلی شهرستان ضمن بهره‌گیری از فرصت حضور خانواده‌ها در این راهپیمایی باشکوه، با توزیع تراکت‌های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به معرفی این جشنواره پرداخته و با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی بخش ترسیم نقاشی این جشنواره را در بین کودکان اجرا کردند.

حضور پرشور کودکان در غرفه اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان

رئیس شهرستان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان  نیز با حضور پر شور خود در راهپیمایی روز قدس، حمایت خود از ملت‌های مظلوم به ویژه مردم فلسطین را اعلام کردند.

به همین منظور برنامه‌های قصه گویی و نقاشی در محل برگزاری نماز جمعه شهرستان واقع در مصلی بهارستان اجرا شد و کودکان با حضور پرشور خود در غرفه در مسابقه نقاشی شکت کردند.

استقبال مسئولین از غرفه اداره کتابخانه های عمومی ملارد

رئیس شهرستان و کتابداران کتابخانه های عمومی ملارد  نیز با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس به نشانی مصلی نمازجمعه شهرستان یکبار دیگر انزجار خود را از رژیم کودک کش اسرائیل اعلام کردند.  

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع فلسطین، ایستگاه نقاشی، توزیع  اقلام تبلیغاتی نهمین جشنواره کتابخواین رضوی در راهپیمایی روز قدس در ملارد نمود که مورد استقبال مسئولین شهرستان از جمله اوژن رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و سپاه پاسداران شهرستان قرار گرفت و کارکنان آنها ضمن حضور در غرفه در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند.

گفتنی است رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ری، رباط کریم و دماوند نیز به همراه کتابداران با حضور در راهپیمایی روز قدس در این رویداد بزرگ شرکت کردند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ