امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
با هدف حضور حداکثری مردم در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان تهران اجرا شد کتابخانه های عمومی تهران در راستای معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و جذب مشارکت اعضا، و سازمان های مختلف برنامه های متنوع فرهنگی اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، در راستای معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و جذب مشارکت حداکثری اعضا، کتابخانه های عمومی استان و سازمان های مختلف؛ برنامه های متنوع فرهنگی اجرا کردند.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب و مسابقه نقاشی در دبستان امام جعفر صادق (ع) ورامین

به همت لیلا فاطمی کلش کتابدار کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) در راستای اجرایی کردن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «با کبوترهای گنبد» سروده هایی درباره امام رضا(ع) برای نوجوانان با حضور دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی در دبستان امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

در این نشست برخی از شعرها و داستان های برگرفته از فضایل اخلاقی امام رضا(ع) جمع خوانی شد سپس با توزیع برگه های نقاشی مخصوص جشنواره کتابخوانی رضوی، دانش آموزان تصورات ذهنی خود از داستان زندگی امام رضا(ع) را به تصویر کشیدند.

پویش نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سازمان هلال احمر شهرستان ملارد اجرا شد

فیروزه یارمحمدی رئیس ادره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد با حضور در سازمان جمعیت هلال احمر با رضا سلیمی رئیس هلال احمر شهرستان در خصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد به ارائه توضیحاتی درباره منابع جشنواره کتابخوانی رضوی و شیوه های شرکت در مسابقه پرداخت سپس رضا سلیمی رئیس هلال احمر شهرستان با شرکت در پویش کتابخوان جشنواره به معرفی کتاب «مهارتهای ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا پرداخت و اعضای سازمان و دیگر مردم را برای شرکت در این جشنواره دعوت نمود.

نشست معرفی و جمع خوانی کتاب و مسابقه نقاشی در دبستان امام جعفر صادق (ع) ورامین

به همت لیلا فاطمی کلش کتابدار کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) در راستای اجرایی کردن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «امام رضا(ع)» بازنویسی زهرا عبدی با حضور دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی در دبستان شهید مهریزی ۲ برگزار شد.

گفتنی است کتاب از ابتدای زندگی امام رضا(ع) روایت شده است و به چگونگی ازدواج نجمه مادر گرامی ایشان با امام موسی کاظم(ع) و به دنیا آمدن امام پرداخته است که پس از معرفی و جمع خوانی آن، برگه های نقاشی مخصوص جشنواره کتابخوانی رضوی بین دانش آموزان توزیع شد و آنها تصورات ذهنی خود از داستان های این کتاب را به تصویر کشیدند.

آذین بندی و معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عطرگل محمدی شهرستان ری

مینا رحمتی، مسئول کتابخانه با اعلام این خبر گفت: کتابخانه عطر گل محمدی امسال نیز سعی دارد مانند سالهای پیشین با عنایت به خداوند و با تلاش روزافزون در این راه فعالیت نماید تا علاوه برآشنایی هر چه بیشتر آحاد مردم با جشنواره کتابخوانی رضوی، با آثار مربوط به زندگی ائمه معصومین(ع) آشنا شده و نسبت به زندگی معصومین(ع) آگاهتر شوند.

معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در مدرسه راهنمایی شهیدان تقی زاده شهریار

به همت مریم خندانی مسئول و مرضیه تهم کتابدار کتابخانه، منابع رده سنی نوجوان جشنواره کتابخوانی رضوی در ۴ کلاس مدرسه راهنمایی شهیدان تقی زاده شاهد شهر شهرستان شهریار معرفی و بلند خوانی شد سپس برگه های نقاشی بین دانش آموزانی که تمایل به شرکت در مسابقه داشتند توزیع گردید.

گفتنی است با معرفی سایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور و موضوعات نقاشی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که شامل امام رضا(ع)، امام جواد(ع) و حضرت معصومه(ع) می باشد به دانش آموزان مهلت داده شد که پس از ترسیم داستان مورد علاقه خود، برگه های مسابقه را به کتابخانه تحویل دهند.

نشست قصه گویی کتاب «امام رضا(ع)» در دبستان حضرت خدیجه(س)

در ادامه سلسسله نشست های قصه گویی کتاب برای کودکان، به همت ام لیلا رفیع پور مسئول کتابخانه اقبال لاهوری نشست قصه گویی کتاب «امام رضا(ع)» با حضور دانش آموزان پایه چهارم دبستان حضرت خدیجه شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست نحوه شرکت در مسابقات جشنواره کتابخوانی رضوی توضیح داده شد سپس کتاب «امام رضا(ع)» نوشته زهرا عبدی به دانش آموزان معرفی و قصه گویی شد در ادامه علاقه مندان به ترسیم نقاشی داستان های مورد نظر خود پرداختند.

معرفی و جمع خوانی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی شهدای امامه

به همت زهره درزی، مسئول کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب های «فاطمه و فاطمه»، «کبوترها و آهوها»، «۸ قصه از امام جواد(ع)» و «امام رضا(ع)» ویژه اعضای گروه سنی کودک و کتاب های «راز آن بوی شگفت»، «با کبوترهای گنبد» و «درختی که بال درآورد» ویژه اعضای گروه سنی نوجوان کتابخانه برگزار شد.

گفتنی است این نشست با هدف آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با منابع جشنواره کتابخوانی رضوی جهت شرکت گروه های سنی مختلف در مسابقه برگزار شد.

معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مدرسه دخترانه ایران فردا شهرستان قدس

به همت سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس، در راستای معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کتاب «کبوترها و آهوها» اثر سید احمد میرزاده با حضور تعدادی از دانش آموزان پایه اول دبستان دخترانه ایران فردا معرفی و بلندخوانی شد.

نشست تبیین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مسئولین فاز ۳ شهر اندیشه شهریار در کتابخانه امام علی(ع)

نشست تبیین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور حجت الاسلام والمسلمین ایرج محرابی کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی واحد اندیشه شهریار، رئیس عتبات عالیات و نماینده امام جمعه شهر جدید اندیشه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهر اندیشه و ثریا قلندری مسئول کتابخانه به میزبانی کتابخانه عمومی امام علی(ع) فاز ۳ اندیشه شهرستان شهریار برگزار شد.

در ابتدای نشست حجت الاسلام والمسلمین محرابی، ضمن بیان گوشه ای از فعالیت های فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی واحد اندیشه شهریار گفت: مسئولین فرهنگی باید در ارائه خدمات به مردم خصوصا نوجوانان و جوانان در ارتباط باشند و با حضور فعال در کتابخانه‌ها و محیط های فرهنگی همکاری خود را با نسل جوان جامعه حفظ کنند.

در ادامه ثریا قلندری مسئول کتابخانه عمومی امام علی(ع) به ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و افزود: هدایت نوجوانان به سمت و سوی فرهنگ کتابخوانی در جامعه و کتابخانه ها مهم است و می تواند در جهت ارتقاء سطح علمی و دینی آنان تاثیر گذار باشد.

وی ضمن بیان فعالیت های و برنامه هایی که در کتابخانه ها برگزار می شود به توضیح و تشریح جشنواره کتابخوانی رضوی، نحوه شرکت در این جشنواره و منابع جشنواره پرداخت.

گفتنی است در این نشست در رابطه با همکاری های مشترک به‌ویژه در حوزه فرهنگی و دینی بحث و تبادل نظر شد.

معرفی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه علامه طباطبایی شهر تهران

به همت اکرم ابراهیمی مسئول کتابخانه، منابع نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی شهر تهران معرفی شد.

در این نشست درخصوص منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و شیوه های شرکت در مسابقه توضیحاتی ارائه شد سپس یکی از اعضای کودک کتابخانه در پویش مجازی این جشنواره شرکت کرد.

نشست معرفی منابع جشنواره رضوی برای کودکان عضو کتابخانه عمومی عطرگل محمدی شهرستان ری

به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست معرفی منابع کودک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور بیش از ۱۵ نفر از اعضای کودک در کتابخانه عمومی عطر گل محمدی برگزار شد ...

 در ابتدای این نشست مینا رحمتی مسئول کتابخانه به معرفی این جشنواره و نحوه شرکت در هر دو مسابقه (نقاشی و پویش مجازی) ویژه گروه سنی کودک پرداخت سپس منابع مسابقه معرفی و نحوه تهیه پویش مجازی برای کتاب «هشت قصه از امام جواد(ع)» به عنوان نمونه توضیح داده شد.

در پایان به تمامی پرسش های شرکت کنندگان درباره منابع مسابقه و چگونگی ارسال پویش مجازی پاسخ داده شد.

نشست جمع خوانی کتاب "۸ قصه از امام جواد (ع) " در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا

به همت فرخ الدین قاسمی مسئول و صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب "۸ قصه از امام جواد (ع) " نوشته حسین فتاحی با حضور تعدادی از اعضاء در کتابخانه پانزده خرداد شهرستان پیشوا برگزار شد.

در ابتدای این برنامه صغرا ابراهیمیان کتابدار کتابخانه توضیحاتی درباره شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ارائه کرد سپس کتاب "۸ قصه از امام جواد (ع) " نوشته حسین فتاحی از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی را معرفی نمود در ادامه اعضاء به جمع خوانی و روانخوانی کتاب پرداختند.

نشست قصه گویی کتاب در کتابخانه عمومی فلسطین شهر تهران

به همت فریده باقری نسب کتابدار کتابخانه، در راستای اجرایی کردن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کتاب «امام رضا(ع)» بازنویسی زهرا عبدی با حضور تعدادی از کودکان در کتابخانه عمومی فلسطین شهر تهران قصه گویی شد.

معرفی و بلندخوانی منابع جشنواره کتابخوانی رضوی و توزیع برگه های نقاشی در دبستان شهیدان تقی زاده شهریار

به همت مریم خندانی مسئول و مرضیه تهم کتابدار کتابخانه، منابع رده سنی کودک جشنواره کتابخوانی رضوی در ۴ کلاس دبستان شهیدان تقی زاده شاهد شهر شهرستان شهریار معرفی و بلند خوانی شد.

در هر کلاس منابع رده سنی کودک معرفی و بلندخوانی شد سپس برگه های نقاشی بین دانش آموزانی که تمایل به شرکت در مسابقه داشتند توزیع گردید؛ همچنین با معرفی سایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور و موضوعات نقاشی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که شامل «امام رضا(ع)»، «امام جواد(ع)» و «حضرت معصومه(ع)» به دانش آموزان دو روز مهلت داده شد تا نقاشی های خود را تحویل دهند.

قصه گویی از کتاب «امام رضا(ع)» در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات

به همت مریم ملکوتی مسئول کتابخانه، در راستای اجرایی کردن نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی کتاب «امام رضا(ع)» بازنویسی زهرا عبدی با حضور ۲۶ نفر از دانش آموزان دبستان شهید فهمیده در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات قصه گویی شد سپس دانش آموزان به بازدید از کتابخانه پرداختند و کتابهای امانتی خود را عودت داده و تعدادی کتاب نیز به امانت بردند.

معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دبستان حضرت زهرا(س) شهرستان قدس

به همت سمیه اشتری کتابدار کودک کتابخانه مرکزی شهرستان قدس، در راستای معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی کتاب «۸ قصه از امام جواد(ع)» اثر حسین فتاحی با حضور تعدادی از دانش آموزان پایه سوم دبستان دخترانه حضرت زهرا(س) معرفی و جمع خوانی شد.

جمع خوانی کتاب «مهارتهای ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» در کتابخانه عمومی شهدای نیکنام ده شمیرانات

فاطمه جمالیان مسئول کتابخانه شهدای نیکنام ده؛ از برگزاری جمع خوانی کتاب «مهارتهای ارتباط موثر در سیره امام رضا(ع)» نوشته علی جانفزا در این کتابخانه خبر داد.

گفتنی است در این نشست که با استقبال اعضاء همراه بود بخش هایی از کتاب توسط مسئول کتابخانه و اعضاء جمع خوانی و درباره آن بحث و گفتگو شد.

برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری

نشست «کتاب‌خوان» کتابخانه عمومی اقبال لاهوری با هدف آشنایی اعضاء با منابع کودک جشنواره کتابخوانی رضوی و منابع کتابخانه ای با حضور فعال اعضای کودک برگزار شد.

در این نشست، محدثه بی کس کتاب "رضا جان خوش آمدی" نوشته مجید ملا محمدی، نگار ستاری کتاب"امام رضا(ع) " نوشته زهرا عبدی، فاطمه زهرا فربودی کتاب "جوان ترین رهبر" نوشته مهدی مرادی حاصل، ساغر ملک محمودی کتاب "۸ قصه از امام جواد (ع) " نوشته حسن فتاحی، حدیثه بی کس کتاب "وعده الهی" نوشته بهروز واثقی و محدثه لک کتاب "مروارید کویر" نوشته مهدی وحیدی صدر را معرفی و تجربه خواندن آنها را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

معرفی منابع جشنوار کتابخوانی رضوی در دبستان هاتف روستای یوسف آباد صیرفی شهریار

به همت ابوالفضل امیری مسئول کتابخانه سیار یار مهربان ۶ و با حضور علی افسری سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهریار داستان های کتاب «درختی که بال درآورد» و شعر های کتاب «کبوتر ها و آهوها» در جمع دانش آموزان مقطع سوم و پنجم ابتدایی دبستان دخترانه هاتف معرفی و  بلندخوانی  شد.

همچنین بخش هایی از کتاب «فاطمه و فاطمه» نیز توسط دانش آموزان مقطع دوم دبستان بلندخوانی شد سپس برگه های نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی توزیع شد و دانش آموزان به تصویرسازی برداشت های خود از داستان های این کتاب پرداختند.

در این برنامه علی افسری سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار به معرفی این سه کتاب و دیگر آثار مرتبط با رده سنی کودک و نوجوان  پرداخت و در خصوص جشنواره رضوی و چگونگی شرکت در آن توضیحاتی ارائه کرد.

برگزاری مسابقه نقاشی منابع کودک و نوجوان جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه شهدای امامه شمیرانات

به همت زهره درزی مسئول کتابخانه، نشست معرفی و جمع خوانی و مسابقه نقاشی منابع کودک و نوجوان جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور تعدادی از کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی شهدای امامه شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است هدف از این برگزاری این برنامه استفاده بهینه از ظرفیت های کارگروهی برای جلب مشارکت اعضای کودک و نوجوان جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی بوده است.

نشست قصه‌گویی و آموزش کاردستی در کتابخانه شهدای لواسانات

به همت اعظم احمدی مسئول و نیره شیرخانی کتابدار کتابخانه، نشست قصه‌گویی کتاب "فاطمه و فاطمه" سروده سید محمد مهاجرانی از منابع کودک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و آموزش کاردستی با حضور راحله امینی مربی قصه گویی و ۶ نفر از اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی شهدای لواسانات شهرستان شمیرانات برگزار شد.

گفتنی است روخوانی کتاب «چرا من وجود دارم؟» نوشته اسکار برنی فیه، از حفظ خوانی تعدادی از سوره های قرآن کریم و آموزش ساخت کاردستی کوسه از دیگر برنامه های این نشست بود.

معرفی منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه روستایی امام علی(ع) شهرستان قدس

به همت زینب محمدزاده پودینه مسئول کتابخانه، کتاب «۸ قصه از امام جواد(ع)» اثر حسین فتاحی با حضور اعضای کودک کتابخانه معرفی و جمع خوانی شد و برگه نقاشی جهت شرکت علاقه مندان در مسابقه توزیع شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ