امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
شعار سال 97

فرم ثبت جلب مشارکت های مردمی و سازمانی
مجوز کتابخانه های مشارکتی و مستقل
دسترسی به اطلاعات
کتاب پیشنهادی برای مطالعه
                 
لینک های مفید


 
گلستان کتاب
 
هیچ فقری بدتر از نادانی و هیچ ثروتی
همچون علم نیست.پیامبر اکرم (ص)
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 754159
تعداد بازديد کنندگان سايت: 242818091 تعداد بازديد زيرپورتال: 760227 اين زيرپورتال امروز: 803 سایت در امروز: 28946 اين صفحه امروز: 737
تصویر روز
ارتباط با مدیر کل 
لیست کتابخانه های عمومی استان تهران
پربیننده ترین اخبار
اجرای ۸۳۱ برنامه فرهنگی ترویجی در کتابخانه های عمومی استان تهران
پیام تسلیت روابط عمومی به همکار اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران
دعوت کتابداران به آگاهی و عادت به اصول رفتاری پیامبر اکرم(ص)
نشست نقد و بررسی کتاب « امیر کوچولوی هشتم در شهرستان رباط کریم
افتتاح و بهره برداری از ۲۶ کتابخانه عمومی در ایام هفته کتاب
کتابخانه های سیار
ثبت نام نشست کتابخوان
  • توصیه های کلی برای ارائه دهندگان
  1. ایجاد جذابیت در معرفی کتابها جهت انتقال مفاهیم کتاب.
  2. تسلط کافی بر مبانی بیان و شیوه های ارائه مطلب، همچنین اشراف بر مطالب کتاب مورد نظر.
  3. چگونگی انتقال محتوا و نزدیکی محتوا با ذائقه مخاطب.
  4. کتابها از طیف های مختلف و برای گرو های سنی مختلف در نظر گرفته و معرفی شود.

با پایان ماموریت علی نیکنام در نهاد؛
محمدهادی ناصری طاهری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران شد
 
همراه باشید با برنامه های متنوع فرهنگی کتابخانه های عمومی در سطح استان
سامانه اطلس کتابخانه های عمومی کشور
سامانه اطلس کتابخانه های عمومی کشور
تست
فراخوان پیشنهاده برای پیاده‌سازی «دستورالعمل آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی ایران»
خبرهای روز
اخبار هفته کتاب
گزارش تصویری
کتاب و کتابخوانی
انالله و انا الیه راجعون
روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران در پیامی درگذشت پدر گرامی سرکار خانم مریم ذوالفعلی کارشناس امور اداری اداره کل را تسلیت گفت.
روایت خبرگزاری فارس از استقبال مردم از کتابخانه مرکزی پارک شهر؛
جمعه ۲۴ آبان‌ماه، جایی در مرکز پایتخت، صف و ازدحامی از مردم شکل گرفت که با همه صف‌هایی که می‌شناسیم، متفاوت بود. صفی نه از جنس بنزین و گوشت تنظیم بازاری و کارت سوخت، بلکه از جنسی دیگر که دیدنش، حال هرکسی را خوب می‌کند.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و هفته وحدت، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «ظهور نو» در کتابخانه عمومی امامت شهرستان پردیس برگزار شد.
همزمان ایام هفته کتاب انجام شد؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتابخانه عمومی شهدای اسلام آباد با برگزاری نشست جمع خوانی کتاب، پذیرای جمعی از اعضاء و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی شد.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد و با همکاری معاونت فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، شهرداری شهرستان، اتوبوس فرهنگی شهرداری ملارد سفیر حال خوش خواندن در بین شهروندان و روستاییان ملارد شد.
همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی ؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، دانش آموزان دبستان شیخ فضل الله نوری از کتابخانه عمومی شهید قوشچی شهرستان ملارد بازدید کردند.
روایت نغمه مستشار نظامی از استقبال مردم از کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران
نغمه مستشار نظامی، از شاعران کشور، در یادداشتی به‌مناسبت آغاز هفته کتاب، یکی از کتابخانه‌های فعال شهر تهران را به کتاب‌دوستان معرفی کرده است.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت:
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار دانش آموزان آموزشگاه دخترانه حضرت ولی عصر(عج) از کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای هفت جوی شهرستان قدس بازدید کردند.
به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت:
همزمان با هفته کتاب؛ روزنامه دیواری با موضوع «کتاب و کتابخوانی» توسط اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی شهید اول چهاردانگه شهرستان اسلامشهر برگزار شد.
همزمان با ایام گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، سومین جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فیروزکوه در فرمانداری شهرستان فیروزکوه برگزار شد.
به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی استاد شهریار، مراسم بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در دبستان آفرینش شهرستان شهریار برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب برگزار شد:
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نشست کتابخوان با حضور اعضای کودک و نوجوان در کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتابخانه عمومی اقبال لاهوری قرچک با برگزاری نشست کتاب‌خوان، پذیرای جمعی از اعضاء شد.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، جمعی از نوگلان مهدکودک مهرآذین از کتابخانه شهید مطهری شهرستان ری بازدید کردند.
همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار شد:
همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتاب «اگر کتاب بودم» با حضور کودکان پیش دبستانی و مهدکودک مهرآذین در کتابخانه شهید مطهری شهرستان ری قصه خوانی شد
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار شد؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مسابقه ی نقاشی با موضوع کتاب و کتابخانه با حضور تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان پسر و دختر در کتابخانه عطر گل محمدی شهرستان ری برگزار شد
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) شهرستان شهریار میزبان تعدادی از دانش آموزان مدرسه طلیعه شد.
همزمان با هفته کتاب انجام شد:
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، تعدادی از دانش آموزان مدرسه سعادت از کتابخانه عمومی شهید بهشتی اصیل آباد شهرستان شهریار بازدید کردند.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار شد:
به همت فاطمه مشینی مسئول و معصومه عدلی کتابدار کتابخانه عمومی دانشمند، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتاب «هدهد سفید» در مدرسه شاهد تهران معرفی و جمع خوانی شد.
به مناسبت هفته کتاب صورت پذیرفت:
محمدرضا کریمی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین به مناسبت هفته کتاب کتابخوانی وکتابدار سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ورامین بود.
همزمان با فرارسیدن هفته کتاب برگزار شد؛
همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مسابقه نقاشی با موضوع کتاب وکتابخانه در کتابخانه شهدای امامی امین شهر جلیل آباد شهرستان پیشوا برگزار شد.
به همت مسئول کتابخانه شهدای مدافع حرم شهرستان شهریار برگزار شد:
به همت سمیه جعفرلو مسئول کتابخانه، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتاب «شیوه های مطالعه و یادگیری» در کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم شهرستان شهریار جمع خوانی شد.
همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت پذیرفت؛
همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، دانش آموزان مدرسه عصمت از کتابخانه عمومی شهدای امامی امین شهر جلیل آباد پیشوا بازدید کردند.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت:
به همت جواهر مهدی پور، کتابدار کتابخانه، همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتاب «خدایا اجازه» با حضور اعضای نوجوان در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان اسلامشهر معرفی و جمع خوانی شد
به میزبانی کتابخانه شهید قوشچی ملارد؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کارگاه آموزشی راهکارهای افزایش اعتماد به نفس و مقابله با استرس در کتابخانه عمومی شهید قوشچی شهرستان ملارد برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، به همت سیده نرگس سادات پور مسئول کتابخانه شهید قوشچی، نشست کتابخوان ویژه دانش آموزان در مدرسه دخترانه عصمت شهرستان ملارد برگزار شد.
همزمان با روز میلاد خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص) و روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار انجام شد؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بخش صفادشت گفت:تمدن بزرگ اسلام و عظمیترین رستاخیز بشری بر اساس معجزه خاتم پیامبران شکل گرفت و در مسیر کتاب و کتابت به اوج رسید
علیرضا مختارپور در مراسم گرامیداشت روز کتاب،‌ کتابخوانی و کتابدار مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور گفت:‌ صدها برابر هزینه ای که امروز از بخش کتاب و کتابخانه‌ها و کتابخوانی دریغ می شود در آینده ای نزدیک باید خرج بازداشتگاه ها، زندان ها، مبارزه با اعتیاد و نیز مقابله با آسیب های اجتماعی شود. از جنبه اقتصادی محض هم صرفه در توجه به امور فرهنگی و مصون سازی نوجوانان و جوانان و نسل آینده کشور با گسترش امور فرهنگی سالم است.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد عنوان کرد؛
مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد در مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ضمن تشریح اقدامات نهاد در حوزه های مختلف گفت:‌ در هفته کتاب امسال، از ۲۶ باب کتابخانه عمومی بهره‌برداری خواهد شد و در خصوص پروژه‌های کتابخانه‌های مرکزی استان‌های زنجان، گیلان، لرستان، کرمانشاه و مرکزی نیز اقدامات نتیجه بخشی انجام خواهد شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران عنوان کرد؛
محمد هادی ناصری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران با اشاره به برگزاری ۸۳۱ برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان تهران به مناسبت روز کتاب، کتابخوان و کتابدار، به تشریح مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این ایام پرداخت.
به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی وهفته وحدت؛
کتاب سی روز با پیامبر(ص)درکتابخانه امام علی(ع)روستای هفت جوی شهرستان قدس معرفی وجمع خوانی شد.
همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت پذیرفت:
همزمان باهفته کتاب ،مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی ویژه اعضای کتابخانه شهید اول چهاردانگه برگزارشد
گزارش تصویری
مراسم تجدید میثاق کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با آرمان‌های امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی با حضور دبیرکل نهاد، معاونان، مدیران کل، جمعی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی کشور، مدیرعامل خانه کتاب و جمعی از کارکنان معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح سه شنبه ۲۱ آبان ماه، در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.
به همت کتابدار کتابخانه پیامبر اعظم پرند؛
به همت فرشته بیگدلو کتابدار کتابخانه پیامبر اعظم پرند , نشست کتاب‌خوان ویژه کودکان و نوجوانان در مدرسه دخترانه حضرت معصومه برگزار شد
به مناسبت بزرگداشت بیست و هفتمین دوره کتاب و کتابخوانی صورت گرفت
نشست معرفی و جمع خوانی کتاب آشنایی با قرآن کریم با حضور تعدادی از اعضای فعال کتابخانه عمومی اباصالح(عج) شهرستان اسلامشهر برگزار شد
مسئول کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران؛
مرضیه یگانه، مسئول کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران، کتابخانه عمومی را دانشگاهی دانست که درهای آن تمام عمر به روی دانش‌جویان باز خواهد ماند.
به همت مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک ،کودکان و نوجوانان شهرستان میهمان نشستهای فرهنگی گرامیداشت هفته کتاب شدند.
به مناسبت بزرگداشت بیست و هفتمین دوره کتاب و کتابخوانی صورت گرفت:
به مناسبت بیست و هفتمین دوره کتاب وکتابخوانی،دانش آموزان مدرسه شهید مفتح از کتابخانه شهدای امامی امین شهر جلیل آباد شهرستان پیشوابازدید کردند.
به مناسبت ایام هفته کتاب
همزمان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی،کتابخانه عمومی اقبال لاهوری با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌ها میزبان کودکان و نوجوانان شد.
به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب صورت گرفت؛
همزمان با هفته کتاب؛به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلامشهر؛کارگاه آموزشی بررسی سلامت روان افراد در شهرستان اسلامشهر برگزار شد.
به همت کتابداران کتابخانه عمومی ولایت برگزار شد:
به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و به همت کتابداران کتابخانه ولایت نشست کتاب‌خوان ویژه کودکان در دبستان دخترانه حضرت مریم برگزار شد
مسئول کتابخانه حضرت ولیعصر(عج) تهران:
مریم امیدخدا، مسئول کتابخانه حضرت ولیعصر(عج) تهران اظهار داشت: عملکرد موفق یک کتابخانه در سبک زندگی مردم آن جامعه نمود یافته و به شکل گیری جامعه ای سالم و پیشرو کمک خواهد کرد.
به همت سیده نرگس سادات پور مسئول کتابخانه شهید قوشچی انجام شد:
با تلاش و پیگیر نرگس سادات پور،مسئول کتابخانه عمومی شهید قوشچی ؛مدرسه دخترانه عصمت شهرستان ملارد میزبان نشست کتابخوان شد.
همزمان با ایام هفته کتاب انجام شد:
به همت مسئول و کتابدارن کتابخانه ولایت و به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی برنامه های متنوع در کتابخانه و مدارس شهرستان قرچک برگزار شد.
به همت کتابدار کتابخانه عمومی اقبال لاهوری برگزار شد:
همزمان با ایان هفته کتاب ؛به همت فرهاد نورپور کتابدار کتابخانه عمومی اقبال لاهوری قرچک کتاب « ماهی و مروارید معرفی و جمع خوانی شد.
همرمان با هفته کتاب؛
به همت سمیرا نصیری کتابدار کتابخانه عمومی جنت شهرستان قرچک، نشست «کتاب‌خوان مدرسه ای» با حضور جمعی ازدانش آموزان در مدرسه فرهنگیان برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام شد:
همزمان با هفته کتاب ،به میزبانی کتابخانه شهید ملارد آوینی ،مادران کتابخوان در کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی به کودکانمان حضور یافتند.
به میزبانی کتابخانه اباصالح (عج) شهرستان اسلامشهر صورت گرفت:
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، به همت سولماز حسین زاده مسئول و نیره زرقانی کتابدار کتابخانه کلاس شاهنامه خوانی در کتابخانه اباصالح(عج) اسلامشهر برگزار گردید.
محسنی خبر داد:
علی محسنی ،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شمیرانات ؛برنامه‌های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب کتابخانه‌های عمومی شهرستان را اعلام کرد.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت برادر سرکار خانم منصوره کیایی کتابدار کتابخانه‌ عمومی علامه مطهری پاکدشت را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
به میزبانی کتابخانه شهید آوینی شهرستان ملارد صورت گرفت:
در هفته کتاب و کتابخوانی گارگاه شاهنامه خوانی با حضور جمعی از دانش آموزان مدرسه مرحوم جان محمدی در کتابخانه شهید آوینی ملارد یرگزار گردید.
با هدف ترویج کتابخوانی انجام شد؛
نشست معرفی و جمع خوانی کتابخدایا اجازهبا حضور اعضای فعال در کتابخانه عمومی زنده یاد محمدی رباط کریم برگزار شد
به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفت:
به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی،دانش آموزان مدرسه دخترانه راحله از کتابخانه عمومی کاظم اخوان شهرستان رباط کریم بازدید کردند
همزمان با ایام هفته کتاب انجام شد:
به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب نشست های متنوع فرهنگی به همت مسئول و کتابداران در کتابخانه عمومی شهرک توحید برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب برگزار شد:
نشست نقد و بررسی کتاباین وبلاگ واگذار می شود با حضور نویسنده اثر و جمع کثیری از دانش آموزان در کتابخانه عمومی جواد الائمه شهرستان قدس برگزار شد.
با هدف ترویج کتابخوانی انجام شد؛
کارگاه کودک و فلسفه از کتاب مثنوی معنوی در کتابخانه پیامبر اعظم (ص) شهرستان رباط کریم برگزار شد
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر سرکار خانم مریم ذوالفعلی، کارشناس اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت برادر جناب آقای علی کرم کرمی مسئول کتابخانه شهید مطهری قرچک را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
در کتابخانه علامه دهخدا شهرستان ری و با حضور جمع کثیری از دانش آموزان؛
نشست نقد و بررسی کتاب «پهلوان پنبه؛ غول بیابونی» با حضور محمدرضا شمس، نویسنده اثر و جمع کثیری از دانش آموزان در کتابخانه عمومی علامه دهخدا شهرستان ری برگزار شد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خواستار شد؛
علیرضا مختارپور در مراسم تجدید میثاق کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به اصول رفتاری پیامبر اکرم(ص) و تأسی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به آن حضرت، کتابداران را به رعایت این موازین در زندگی شخصی، اجتماعی و مسئولیت‌های فرهنگی‌شان دعوت کرد و از آنها خواست تا با آگاهی از این اصول، خود را به آنها عادت دهند.
کتابخانه عمومی امام علی(ع) شهرستان شهریار با برگزاری نشست کتاب‌خوان به مناسبت هفته کتاب پذیرای جمعی از اعضا و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی شد.
همزمان با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام شد:
نشست نقد و بررسی کتاب « سر سبیل هایت را نجو » با حضور نویسنده اثر در کتابخانه عمومی امام جعفر صادق (ع) شهرستان پاکدشت برگزار شد.
به میزبانی پایگاه نقد کتاب شمیرانات؛
نشست نقد و بررسی کتاب «مریم» از سری کتاب های زنان تاریخ ساز در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه عمومی بسیج تهران برگزار می شود؛
نشست نقد و بررسی کتاب «سی و چهار فانوس روشن در خواب‌های کارون» نوشته علی الله سلیمی، با حضور نویسنده اثر و احمدرضا توجهی، منتقد اثر، در کتابخانه عمومی بسیج تهران برگزار می‌شود.
به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی :
همزمان با ایام گرامیداشت روز کتاب،کتابخوانی و کتابدار دانش آموزان دبستان شکوه از کتابخانه مرکزی شهر قدس بازدید کردند.
مجیدجعفری، به همراه علیرضا جعفری معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان اسلامشهر با خانواده شهید هادی شجاع شهید مدافع حرم دیدار کرد
به مناسبت هفته کتاب انجام شد:
همزمان با هفته کتاب به همت خسرو خوش نیت مسئول کتابخانه سیار یار مهربان 7 و ظریفه قاسم پور کتابدار کتابخانه پروین اعتصامی گلستان نشست قصه گویی در مدرسه امام موسی بن جعفر(ع) برگزار شد.
به مناسبت بیست وهفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد :
کتابخانه عمومی فردوسی با برگزاری نشست کتابخوان پذیرای جمعی از اعضا نوجوان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی شد
به مناسبت هفته کتاب برگزار شد:
جلسه نقد و بررسی کتاب دروازه مردگان با حضور نویسنده کتاب درکتابخانه شهید مصطفی خمینی اسلامشهر برگزار شد.
به میزبانی کتابخانه شهدای لواسانات؛
دانش آموزان پیش دبستان و مهد کودک کوشا از کتابخانه شهدای لواسانات بازدید کردند.
به مناسبت هفته کتاب انجام شد:
همزمان با ایام هفته کتاب نشست معرفی کتاب پیامبر (ص) درکتابخانه جوادالائمه(ع)شهرستان قدس برگزارشد.
انالله و انا الیه راجعون
روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران در پیامی درگذشت برادر گرامی سرکار خانم منصوره کیایی کتابدار محترم کتابخانه عمومی علامه مطهری شهرستان پاکدشت را تسلیت گفت.
همزمان با آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار می شود؛
اختتامیه سومین جشنواره خاطره نویسی کتابداران و اعضای کتابخانه‌ها همزمان با آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ۲۳ آبان ماه در یزد برگزار خواهد شد.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد:
نشست مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان ری با محوریت ویژه برنامه های بیست و هفتمین دوره هفته بزرگداشت مقام کتاب، کتابخوانی و کتابدار در محل کتابخانه شیخ کلینی شهرستان ری برگزار شد.
مهدی رمضانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن تشریح برنامه‌های نهاد در هفته کتاب سال جاری گفت: طی هفته کتاب امسال ۱۸ هزار و ۴۵۰ برنامه و فعالیت در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۱ باب افتتاح کتابخانه، ۴ مورد توسعه بنا، ۱۰ مورد جابجایی ساختمان کتابخانه و ۱ مورد بازسازی خواهیم داشت.
بيشتر