اخباردر حاشیه برگزاری طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی؛ مادران از کتابخانه گردی می‌گویند مادران و کودکان خردسال استقبال بسیاری از کتابخانه گردی در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی داشتند.

مریم ثمری از اعضای کتابخانه عمومی علامه طباطبایی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با ابراز خوشحالی از اینکه امروز کودکان به طور دسته جمعی به کتابخانه آمده‌اند، اظهار داشت: فرزندان ما در کتابخانه،  کتاب هایی را که پیش از این خوانده بودند و از آن درس یاد گرفته بودند به یکدیگر توصیه می‌کردند .

وی گفت: برایم جالب بود که کودکم با دیدن بخش کودک کتابخانه عمومی علامه طباطبایی به شوق آمده و علاقه داشت که در این قسمت حضور داشته باشد و کتاب مطالعه کند.

عالمه رسولیان یکی از مادران عضو کتابخانه نیز که به کتابخانه آمده بود تا برای فرزندش کتاب امانت بگیرد، گفت: طرح کتابخانه گردی طرح جالبی است که باید روز های بیشتری در سال به آن اختصاص یابد.

وی تاکید کرد: خانواده‌ها علاقه مند هستند تا فرزندانشان با محیط هایی از جمله کتابخانه ها که فضای سالم و آرام دارند انس بگیرند .من به همه مادران توصیه می کنم فرزندان خود را با محیط های کتابخانه بیش از پیش آشنا کنند .

سمانه احمدی عضو دیگر کتابخانه عمومی علامه طباطبایی، از امکانات کتابخانه های عمومی در محله مجیدیه تعریف کرد و گفت: هرچند ساختمان کتابخانه ساختمان قدیمی است اما پس از بازسازی و تجهیز و شاداب سازی صورت گرفته در آن؛ صفا و صمیمیت و آرامشی  در این کتابخانه وجود دارد که با هیچ چیز قابل تعویض نیست.

 این عضو کتابخانه عمومی علامه طباطبایی ادامه داد: اجرای طرح های ثبت نام رایگان می تواند مشوقی باشد برای مادران و خانواده ها و حتی زنان خانه دار نیز می توانند در این طرح به طور رایگان در کتابخانه ثبت نام کنند.

 وی گفت: ما برای ساختن کشور باید از کتابخانه‌ها شروع کنیم و با آموزش هایی که به کودکانمان از این مکان می‌دهیم آینده روشن برای آن ها و کشور ترسیم کنیم.