اخبار
با هدف کمک به کودکان مناطق سیل زده انجام شد؛ پویش «بهار مهربانی» در کتابخانه های عمومی استان تهران کتابخانه های عمومی استان تهران با هدف جمع آوری کتاب و اسباب بازی برای کودکان مناطق سیل زده، میزبان پویش «بهار مهربانی» شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، کتابخانه های عمومی استان با هدف جمع آوری و ارسال بسته های فرهنگی در قالب کتاب و اسباب بازی برای کودکان مناطق سیل زده، اقدام به برگزاری پویش «بهار مهربانی» کردند.

در این راستا بخشی ویژه با عنوان «بهار مهربانی» در تمام کتابخانه های عمومی استان راه اندازی شد و تاکنون مجموعه ای از اقلام فرهنگی شامل کتاب، اسباب بازی و لوازم التحریر توسط کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی استان به مناطق سیل زده اهدا شده است.

پویش بهار مهربانی در غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران

همچنین پویش بهار مهربانی در غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برپا شده و مردم کتابدوست با مراجعه به نمایشگاه کتاب جهت مشارکت در این طرح کتاب هایی را خریداری و به این غرفه اهدا می کنند.

حرکت اتوبوس فرهنگی در روستاهای بخش مرکزی ملارد

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد و در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ایجاد نشاط اجتماعی در میان کودکان و مردم و نیز جمع آوری هدایای مردم روستاهای شهرستان ملارد به هموطنان سیل زده، اتوبوس فرهنگی شهرستان در روستاهای بخش مرکزی حضور یافت.

در این برنامه که با حضور دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی برگزار شد، کتابخانه های عمومی شهرستان معرفی و فعالیت ها و برنامه های کتابخانه ها برای آنان توضیح داده شد. سپس کتابداران به قصه گویی و معرفی کتاب پرداختند. در ادامه  کودکان برای کمک به هم وطنان سیل زده کتاب و اسباب بازی اهدا کردند.

اعزام ۳ کامیون حامل کتاب و اسباب بازی از تهران به استان خوزستان

اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، با اعزام سه دستگاه کامیون کتابخانه سیار، بسته های متنوعی از کتاب و اسباب بازی برای توزیع در مناطق سیل زده ارسال کرده است.

بسته های فرهنگی ارسال شده شامل ۶ هزار نسخه کتاب کودک و نوجوان به همراه نوشت افزار و وسایل بازی نظیر بیش از دو هزار نسخه کتاب رنگ آمیزی، مدادرنگی، پاک کن، توپ فوتبال و والیبال، طناب بازی و ... بود که توسط سه دستگاه کامیون با بدرقه مسئولان به سمت مناطق سیل زده خوزستان ارسال شد و ۶ نفر از کتابداران کتابخانه های سیار استان نیز طی یک هفته حضور در کمپ ها و اردوگاه های مناطق سیل زده شهرستان های خوزستان نسبت به اهدای این اقلام به کودکان اقدام کردند.

گفتنی است، پویش بهار مهربانی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف پرکردن اوقات فراغت کودکان آسیب دیده در مناطق سیل زده در حال برگزاری است. علاقمندان می توانند هدایای فرهنگی خود همچون کتاب، اسباب بازی، لوازم التحریر و ... را به نزدیک ترین کتابخانه عمومی محل سکونت خود تحویل دهند تا هدایای ارسالی پس از جمع آوری، به مناطق سیل زده ارسال شود.