امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
1
با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد: نشست مشترک شورای اداری استان با مسئولین کتابخانه های عمومی شهر تهران اولین نشست مشترک شورای اداری استان با مسئولین کتابخانه های عمومی شهر تهران در سال 98 با حضور علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ اولین نشست مشترک شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با مسئولین کتابخانه های عمومی شهر تهران در سال 98 سه شنبه (10اردیبهشت) با حضور علی نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، اسماعیل جانعلی پور معاون، روسا و کارشناسان اداره کل در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

در ابتدای نشست نیکنام مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ضمن عرض خیر مقدم به ارائه آماری از وضعیت امانت و میزان عضویت و نسبت رشد آن نسبت به سال 96 پرداخت و گفت: نسبت امانت در سال 97 نسبت به سال 96،  42درصد رشد داشته است و در کل استان، افزایش مجموع اعضای زن و مرد نسبت به سال 96 ، 20 درصد بوده است و انتظار می رود که در سال جاری نیز شاهد رشد بیش از پیش میزان عضویت و امانت کتاب باشیم.

وی درخصوص مشارکت و تشویق اعضاء به شرکت در مسابقه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: سیاست نهاد بر این است که این جشنواره ها جدی گرفته شود و من از همه شما درخواست می کنم که با کتابداران جلسه گذاشته و درباره جشنواره و روش های خلاقانه و برنامه هایی که مشارکت اعضاء را افزایش می دهد به گفتگو بپردازید.

نیکنام درخصوص صرفه جویی در هزینه ها گفت: امسال نیز همچون سنوات گذشته از شما می خواهیم که بحث صرفه جویی را جدی بگیرید و در نحوه هزینه کرد منابع دقت بیشتری نمایید؛ یکی از موارد صرفه جویی خرید هزینه های جاری کتابخانه هاست که از سوی استان تدابیری در این خصوص اتخاذ شده است.

در ادامه اسماعیل جانعلی پور معاون امور کتابخانه ها و همکاریها به پرسش همکاران درخصوص هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی پاسخ گفت.

وی افزود: امیدواریم که امسال با خلاقیت های شما و کتابداران شاهد رشد شرکت کنندگان در این بخش باشیم.

معاون امور کتابخانه ها و همکاریها در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی در کتابخانه ها گفت: امیدواریم نسبت به نظارت بر کیفیت کلاس های آموزشی و فرهنگی برگزار شده در کتابخانه ها اهتمام ورزید و در خصوص نسبت بین موضوع کلاس ها و نوع مخاطب دقت بیشتری صورت پذیرد.

در ادامه نسرین احمدیار رئیس امور مالی، داریوش نادری رئیس اداری، سید وحیدرضا معزی رئیس اداره حراست و هوشیار لاریجانی کارشناس امور کتابخانه ها به ارائه مواردی در حوزه کاری خود پرداختند.

سپس هر یک از مسئولین کتابخانه های عمومی ضمن تشریح مسائل و مشکلات، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

گفتنی است پس از پایان جلسه حاضرین از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران بازدید به عمل آوردند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ