امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری» 
ad

m,.m
در راستای تبیین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت پذیرفت: برگزاری نخستین نشست منطقه ای جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه ثامن الائمه(ع) شهرستان شهریار در راستای تبیین جشنواره کتابخوانی رضوی، نخستین نشست منطقه ای جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) شهرستان شهریار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ نخستین نشست منطقه ای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور اسماعیل جانعلی پور معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها، هوشیار لاریجانی کارشناس امور کتابخانه ها، پروین بینشیان کارشناس امور فرهنگی، روسای ادارات، مسئولین کتابخانه ها و رابطین فرهنگی شهرستان های شهریار، ملارد و قدس در کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) شهرستان شهریار برگزار شد.

در ابتدای نشست اسماعیل جانعلی پور معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان و تشکر از شهرستان شهریار جهت میزبانی مراسم به ارائه آماری از جشنواره رضوی در سال گذشته پرداخت و از مسئولین و کتابداران خواست از تجربه سه سال گذشته برای رشد شرکت کنندگان در این جشنواره استفاده کنند.

وی افزود: ما به دنبال آمار نیستیم و خواهان تلاش بیشتر همکاران و استفاده از ظرفیت های واقعی فضای کتابخانه های عمومی استان هستیم.

سپس پروین بینشیان کارشناس امور فرهنگی اداره کل در خصوص استفاده از پایگاه های تابستانی آموزش و پرورش و تقسیم وظایف بین کتابخانه های شهرستان، شیوه اجرای فعالیت ها، نحوه ضبط فیلم برای پویش ها و نکات قابل توجه داوری فیلم ها مطالبی بیان و بر استفاده بهینه از امکانات موجود تاکید کرد.

بینشیان از حاضرین دعوت کرد تا ضمن بیان فعالیت های انجام شده نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص اجرای بهتر این جشنواره بیان کنند.

در ادامه تعدادی از مسئولین کتابخانه هایی که در سال گذشته بیشترین شرکت کننده را داشتند به ارائه تجربیات خود و نحوه ترغیب مردم و سازمان ها به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.

سپس حاضرین به بیان تجربیات و ایرادات جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در سال های گذشته پرداختند و راه حل هایی ارائه کردند.

ایجاد تعامل با سازمان ها و اعضای کتابخوان در طول سال، همراهی کتابدار و کمک به کودکان در تصویرسازی و نقاشی، طرح بخشودگی جرایم به ازای کتابخوان کردن تعداد افراد مشخصی، طراحی و استفاده از اپلیکیشن برای جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و ... از پیشنهادات مطرح شده در این جلسه برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی بود.

در پایان اسماعیل جانعلی پور معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها و هوشیار لاریجانی کارشناس امور کتابخانه ها از کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) و کتابخانه سیار یار مهربان 6 بازدید کردند.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ