امروز كتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها يك وظيفه ‏ى ملى، كه يك واجب دينى است؛ «مقام معظم رهبری»
متون عمومي

متون عمومي
متون عمومي


با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام شد؛ بلندخوانی کتاب «شیر کتابخانه» در کتابخانه رسول اکرم(ص) شهرستان ری  با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، نشست معرفی و بلندخوانی کتاب «شیر کتابخانه» در کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) شهرستان ری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ سمانه ابوالقاسم، مسئول کتابخانه عمومی رسول اکرم(ص) شهرستان ری از برگزاری نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «شیر کتابخانه» نوشته میشل نودسن، با حضور گروهی از اعضای کودک خبر داد.

مسئول کتابخانه عمومی رسول اکرم (ص) در معرفی این کتاب گفت: این کتاب به منظور آشنایی کودکان با مقررات کتابخانه نوشته شده است. در این داستان شیر بزرگی به کتابخانه آمده است و هیچ قانونی در مورد آمدن شیر به کتابخانه وجود ندارد؛ شیر تمام قوانین کتابخانه را رعایت می کند، حتی در انجام کارهای کتابخانه مشارکت دارد و از بودن با بچه ها و شنیدن قصه های معلم کتابخوانی لذت می برد.

وی در ادامه معرفی کتاب «شیر کتابخانه» بیان کرد: همه چیز در داستان خوب پیش می رود تا اینکه برای خانم کتابدار اتفاقی می افتد و شیر مجبور می شود برای خبر کردن آقای کتابدار غرش کند. شیر چون از قوانین سرپیچی کرده از کتابخانه می رود و مدتها از او خبری نمی شود؛ همه غمگین می شوند، بنابراین آقای کتابدار به دنبال شیر می رود و او را پیدا می کند و به کتابخانه بازمی گرداند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ